Crvena zvezda – Baskonija 63:72

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Baskonije rezultatom 72:64 u 13. kolu Evrolige.

CZV   BAS
  64 : 72
KRAJ
Baskonija je u Beogradu pobedila Crvenu zvezdu
40' U toku je poslednji minut, koliko može Zvezda?
Beron nije pogodio važan šut za tri poena...

Ognjen Kuzmić potom faulira Diopa, a pošto je to bio Kuzmićev 5. faul, za njega je utakmica završena. Na parketu je ponovo Džejms Gist.

Diopovim slobodnim bacanjima razlika ide 10, da bi Dobrić potom to vratio 64:72
39' Bili Beron unosi novu dramu
Trojkom Bilija Berona razlika je spuštena na 8 poena. Sada je gospodin Perasović zvao tajm aut kako bi se njegov tim konsolidovao. 62:70
38' Konfuzija na parketu
Prvo je Baskonija izgubila loptu zbog nepreciznog ali up dodavanja, da bi potom i Zvezda posle lošeg dodavanja Boriše Simanića izgubila posed. Baskonija to nije iskoristila, pa je Zvezda krenula u napad i Boriša Simanić je izvukao dva slobodna bacanja
Povredio se Lorenco Braun
Plejmejker Zvezde je u bolovima odskakutao sa terena. Delovalo je da je povredio skočni zglob posle udarca koji je dobio od Diopa, kada je centar Baskonije postavljao blok
36' Braun vraća Zvezdu u život
Za tren oka je razlika spuštena na 12 razlike zahvaljujući Braunu, 55:67. Odmah je odgovor na ovu Braunovu igru imao i Toko Šengelija, pa je prodorom upisao nove poene Baskoniji, da bi Boriša Simanić trojkom uneo novu dramu, 58:69
35' Sjajni Lorenco Braun!
Braun je bio najbolje raspoloženi igrač Zvezde u Areni, ali je to nedovoljno za bilo šta sem da se umanji vođstvo. Baskonija vodi 67:51
34' Baskonija na pragu velike pobede
Otkako je duo Šengelija-Stauskas ubacio veliki broj trojki, bilo je jasno da će se Zvezda teško vratiti u ovaj meč. Sada je 49:67 u korist Baskonije koja je jako blizu da dođe do velikog trijumfa
32' Neverovatni Stauskas – 22 poena!
Kakva rola kanadskog beka šutera. Stauskas je ubacio 6 od ukupno 7 šuteva za 22 poena, uz to je uhvatio i 2 skoka i podelio 2 asistencije, za +19 – 45:64
31' Nova trojka Šengelije
Toko Šengelija nastavlja tamo gde je stao u trećoj četvrtini. Odmah na startu pogađa trojku, Braun bacanjima dodaje još 2 poena, da bi Henri projurio kroz odbranu Zvezde za 45:61
30' Stauskas "ubija" Zvezdu
Kakva rola Nika Stauskasa. Sada je uz pomoć Toka Šengelije uspeo da donese Baskoniji velikih +13. Rezultat je 56:43 posle dve vezane trojke za špansku ekipu
Tehnička greška za Šakotu
Ponovo su sudije u centru pažnje. Nekoliko sumnjivih odluka podigli su halu na noge, da bi dodatno stvar zakuvala tehnička greška Šakoti
28' Dženkins dobija rampu od Fola
Krenuo je Čarls Dženkins na ulaz, gde ga je dočekao Jusufa Fol, a potom je Nik Stauskas pogodio novu trojku za +7 u korist gostiju, 41:48
26' Zvezda "pritiska" Baskoniju
Zvezda se probudila, napokon, igra kvalitetnu košarku na obe strane terena. U potpunosti su zaustavili raspoloženog Stauskasa, da bi Lorenco Braun na drugoj strani dirigovao tempo, 38:42
24' Nesportska lična greška Nika Stauskasa
"Sekirom" je Kanađanin zaustavio Derika Brauna i poslao ga na liniju za slobodna bacanja odakle je ovaj bio polovičan, a Zvezda iz dodatnog poseda preko Kuzmića dolazi do još 2 poena, 36:42
23' Kakva rampa Brauna!
Lorenco Braun je izblokirao Vildosu, ali je prilikom oslobađa lopte nagazio aut liniju i sada Baskonija ima nov napad od 14 sekundi. Vildosa je promašio, a Braun na drugoj strani izvukao ličnu grešku Stauskasa
22' Stauskas "rešeta" Zvezdu
Nova trojka Stauskasa, osmi njegov poen u drugom poluvremenu i on sam drži Baskoniju u vođstvu, da bi potom asistirao Eriku za 33:42
21' Počelo je drugo poluvreme
Stauskas pogađa dva slobodna bacanja, a Ognjen Kuzmić iz reketa odgovara. Potom je Nik Stauskas pobegao Zvezdinoj odbrani, pogodio zicer uz faul i slobodnim bacanjem upisao "2+1" 33:37
Kraj prvog poluvremena
19' Traje serija Zvezde
Bili Beron i Lorenco Braun su vratili Zvezdu i igru, sa dvocifrene prednosti razlika je spuštena na samo 3 poena. 29:32 i imamo još minut košarke u prvom poluvremenu

Zvezdina serija od 9:0 je zaista impresivna. Lorenco Braun je pogođenim slobodnim bacanjima vratio neizvesnost u igru, 31:32
19' Vraća se Zvezda
Posle slobodnih bacanja koja je realizovao Ognjen Kuzmić, Zvezda stiže na -5, 27:32
18' Beron podiže atmosferu
Ponovo je Bili Beron kaznio lošu odbranu Baskonije i vratio jednocifrenu razliku, 25:32
17' I Diop pogađa trojku, Baskonija dvocifrena
Ostao je sam na centralnoj poziciji Diop i bez većih problema pogodio trojku. Mo Faje je uspeo da nadmudri odbranu Baskonije da iznudi 2 bacanja, ali je bio polovičan. Gist je uhvatio ofanzivni skok, da bi Beron potom bio neuspešan i poklonio posed Baskoniji, koja preko Šengelije dolazi do prve dvocifrene prednosti 22:32
Dosuđena nesportska Davidovcu
Već neko vreme publika u Areni negoduje na sudijske odluke. Sada nisu bili zadovoljni nesportskom ličnom greškom koja je dosuđena Dejanu Davidovcu, a prethodno su smatrali da su oštećeni za neke odluke oko faula prilikom šuta
15' "Brutalno" zakucavanje Diopa
Pukla je Zvezdina odbrana posle trećeg pasa, otvorila se "livada" Diopu koji se sjurio ka košu i snažno zakucao za 17:26, potom je usledio odgovor Zvezde preko Lorenca Brauna koji je ubacio novu dvojku, 19:26
13' Treći faul Šildsa, Faje promašuje
Zvezda previše promašuje na startu utakmice. Neke otvorene pozicije prelako su propuštene i Baskonija bez većih problema održava razliku, posle novog koša Diopa idu na +8, 16:24
12' Dženkins se upisuje
Čarls Dženkins na prepoznatljiv način nadmudruje odbranu Baskonije. U nastavku se Zvezda odbranila, ali je propustila priliku da se posle dužeg vremena spusti na 4 razlike. Ostaje 16:22
11' Folovo zakucavanje za start druge četvrtine
Odlična kombinacija Baskonije koju je Janik Fol završio zakucavanjem za novih +8, 14:22
10' Prvi poeni Dejana Davidovca
Upisao se i jedan od ljubimaca "Delija" i smanjio na 6 razlike, 14:20

Šildsov pokušaj je bio neprecizan i poslednji napad u prvoj četvrtini imaće ekipa Zvezde. Dobriću je loptu iz ruku uzeo Džening, ali je promašio šut za tri poena.

KRAJ PRVE ČETVRTINE
9' Zbunjena Zvezda
Koliko god se trudi Zvezda da raširi odbranu Baskonije i da spusti loptu u reket Majklu Odžu, toliko se Baskonija trojkama odlepljuje. Sada je Odžo napravio i drugi faul, a Fol realizovao 2+1 situaciju za, 12:20
8' I Šengelija pogađa trojku
"Častio" je Šengelija sebe jednom trojkom, a kada je ušla u koš španski tim je stigao do dva poseda prednosti, 12:17
7' Nova trojka Baskonije
Prvo je Derik Braun prikucao loptu u koš da bismo imali novi "post", koji je Šejvon Šilds prekinuo svojom trojkom iz ćoška na asistenciju Šengelije, koji se odlično snašao u reketu posle svog promašaja. 11:14
5' Vildosa pogađa trojku iz ćoška
Prvo je Vildosa iz produženog koraka probao da položi, da bi to Kuzmić sklonio sa obruča, a ofanzivni skok uhvatio Henri koji je pronašao potpuno samog Vildosu u levom korneru za prednost gostiju 9:11
3' Beron odgovara trojkom
Bili Beron je još jednom kaznio slabu odbranu Baskonije i pogodio trojku. Toko Šengelija se odlično snašao i samo položio loptu u koš, 8:8
2' Dug napad Baskonije, Stauskas pogađa dugu dvojku
Posle nekoliko ofanzivnih skokova i male konfuzije u napadu, šut sa poludistance pogodio je Nik Stauskas, potom su gosti imali kontru posle dobre odbrane i Pjerija Henri donosi prvo vođstvo Baskoniji
1' Počela je utakmica
U hali je prema rečima našeg reportera oko 7 hiljada gledalaca. Prvi posed imaće domaći tim i Ognjen Kuzmić poentira posle asistencije Brauna.

Luka Vildosa je flouterom uspeo da odgovori i upisao prve poene za Baskoniju. Lorenco Braun je u odličnoj formi i pogađa prvu trojku na večerašnjoj utakmici.
Na redu je predstavljanje ekipa
Prvo izlazi gostujući sastav, ekipa Baskonije.

Sada se predstavlja ekipa Crvene zvezde
Filip Čović ne igra protiv Baskonije
Kako javlja naš reporter sa lica mesta, Filip Čović zbog povrede neće nastupiti na večerašnjoj utakmici

Poznate sudije
Crvenoj zvezdi i Baskoniji će suditi sudijski trio:

Fernando Roka
Jurgis Laurinavičijus
Amit Balak
U poslednjem okršaju ova dva tima briljirao je Met Džening
Ipak, poslednje dve utakmice pripale su španskom predstavniku, a u poslednjoj utakmici između ove dve ekipe Baskonija je ubacila 103 poena kada je Met Džening bio fantastičan i za 17 minuta ubacio 18 poena uz 6/11 u šutu za tri poena.
Prvi duel Šakote i Perasovića kao treneri
Zvezda je dolaskom Dragana Šakote zaigrala nešto bolje, a ovo će biti prvi Šakotin trenerski duel sa Velimirom Perasovićem. Poslednji put kada su se sastali, Perasović je bio plejmejker Jugolplastike, a Šakota trener Cibone.
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu između Crvene zvezde i Baskonije u okviru 13. kola Evrolige. Utakmica se igra u "Štark Areni" u Beogradu.