Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su treći trijumf zaredom u Evroligi nadigravši Armani u Milanu.

18:20, 22:19, 10:18, 17:20
  ARM   CZV
  67 : 77
Kraj, pobeda Zvezde!

Sjajna partija Zvezde, a pogotovo Lorenza Brauna koji je imao indeks 29 sa 21 poenom, 4 skoka, 7 asistencija i 4 izgubljene lotpe.
40'
Step-bek Brauna za 65:73!

Vajt ne pogađa šut sa distance, faul nad Derikom Braunom!

Braun pogađa oba, 65:75!
39' Zvezda na korak od pobede
Rodriges pogađa oba bacanja, a Zvezda uz dosta sreće dolazi do poena, posle ofanzivnih skokova i poena sa bacanja Lorenza Brauna (65:71). Dela Vale promašuje težak šut, ulazimo u poslednji minut.
38' Alej-up Gista i Lorenza za +6
Prelepim polaganjem Lorenzo vara Skolu, ali Zvezda ispada u odbrani i trojku pogađa Rol (63:67).

Braun i Gist alej-upom povećavaju prednost crveno-belih, Zvezda igra odličnu odbranu, ali ne kažnjava promašaje protivnika (63:69).
36' Trojka na trojku
Beron pogađa trojku u svom stilu, ali isto radi i Rodriges (60:65).
34' Minut i po bez poena, Zvezda i dalje vodi
Nekoliko izuzetno loših napada na obe strane završeno je poenima Dela Valea, 57:62.

Vraćaju se Lorenzo i Beron u igru.
32' Trojka Derika Brauna za +9!
Dela Vale polovičan sa slobodnih bacanja, Dženkins neprecizan sa linije za tri poena. Odžo koristi snagu i pogađa uz faul, ali ne pogađa bacanje (51:59). Derik Braun pogađa trojku preko ruke sa lukom do krova hale za 53:62!
30' Zvezda četvrtinom od 18:10 preokrenula rezultat
Armani i dalje ne uspeva da pronađe napadački ritam, a tome doprinosi odlična odbrana Zvezde. Lošu seriju svoje ekipe "prikucavanjem" okončava Bruks, kojeg nije dobro zagradio Faje, ali Mek i dalje ne može da pogodi ništa.

Faje pogađa trojku, uzvaća Rol, a Zvezda ne uspeva da realizuje poslednji napad (50:57).
27' Granitna odbrana crveno-belih
Beron pogađa svoju treću trojku za vođstvo Zvezde (45:48), a posle dobre odbrane Odžo pogađa oba slobodna bacanja za +5!

Crveno-beli igraju granitnu odbranu, a seriju produžava Davidovac poenima iz kontre – 45:52!
25' Rodriges "zalepio" Fajea
Lorenzo sa linije penala nastavlja rezultatsku klackalicu, ali na to odgovara Rodriges odgovara trojkom preko ruke (45:43). Braun vrlo lepim prodorom pogađa polaganje, Armani nastavlja da promašuje, ali Zvezda ne dolazi do poena posle izuzetno lošeg napada u kojem je Rodriges izblokirao Fajea (45:45).
Armani bez Nedovića do kraja meča
22' Davidovac prvi do koša u drugom poluvremenu
Lorenzo gubi loptu, Faje promašuje trojku, a onda pravovremen pas Gista koristi Davidovac – 40:41.
Čudna podela minutaže Čovića i Brauna
Vredi istaći da je Lorenzo Braun bio ubedljivo najbolji igrač Zvezde u prvoj četvrtini, drugu je otvorio poenima za 18:22, a onda je umesto njega ušao Filip Čović.

Lorenzo je zatim presedeo na klupi praktično celu četvrtinu. Ušao je na 17 sekundi do kraj i odmah poentirao.
2/4 – potpuni egal u Mediolanum forumu!
Biili Beron se lepo otvorio i pogodio trojku, a onda je Čović zakasnio u odbrani i faulirao Vajta (38:34).

Tarzuski je u poslednjem napadu svoje ekipe poentirao nako što je Zvezda ispala u piku, a crveno-beli su poentirali preko Lorenza (40:39).
18' Serija promašaja
Kuzmić i Derik igraju odličan "high low", pa Zvezda dolazi poena. Ipak, Moraskini upisuje sedmi poen... 36:31.
17' Trojke i ofanzivni skok... Zvezda na -5
Derik Braun pogađa trojku, ali promašuje dugu dvojku u narednom napadu. Novu trojku za ekipu iz Milana pogađa Nedović (32:29). Beron ne pogađa otvrorenu trojku, kao ni Nedović, ali Vajt hvata ofanzivni skok.

Tajm-aut Šakote, 34:29.
15' Armani trojkama nadjačava Zvezdu
Nedović pogađa trojku i produžava seriju svoje ekipe na 8:0, ali je brzo prekida Čović prvim poenima (26:24). Rodriges nije pogodio, a Odžo je "oduvao" Skolu i pogodio o tablu.

Majk Rol nastavlja šutersku seriju Armanija - 29:26.
Bruks izdominirao na obe strane terena
Dobar pas Čovića nije iskoristio Derik Braun, kojeg je "zalepio" Bruks, koji je onda poentirao uz faul Gista... Armani ponovo vodi, 23:22.
12' Neefikasan početak druge četvrtine
Derik Braun u nedostatku boljih rešenja šutira preko ruke u poslednjoj sekundi - i pogađa, za 18:22. Armani prve poene u 2/4 postiže iz sekundarnog napada preko Bruksa, ali Zvezda ne poentira posle jednog smušenog napada (20:22).
1/4 – Braun radi sve, Zvezda vodi
Moraskini svojoj ekipi vraća rezultatski plus sa 2+1 i sada ima pet poena, ali mu uzvraća Dobrić trojkom (18:20). Gist "lepi" Meka otpozadi, ali onda Dženkins gubi loptu. Na sreću Mek nije pogodio trojku pa je rezultat na kraju 1/4 ostao nepromenjen.

Lorenzo Braun ima 5 poena, 3 asistencija i 3 izgubljene lopte.
9' Braun namestio ruku, Armani do poena sa penala
Davidovac radi odličan posao na ofanzivnom skoku, ali pravi drugi faul i izlazi za Ognjena Dobrića (13:14). Jedan loš napad Zvezde izvlači Lorenzo trojkom preko igrača, ali crveno-beli nastavljaju da prave faulove,pa bacanja pogađa Moraskini (15:17).
7' Armani poveo, Faje pogodio trojku
Nekoliko haotičnih napada na obe strane koje nisu rezultovale poenima, posle poena Vajta i Meka koji su doneli vođstvo Armaniju. Faje prekida lošu seriju Zvezde trojkom za 10:12.
Tajm-aut Mesina, Zvezda na +3
Ne pogađa Beron, ali ni Moraskini iz otvorene pozicije. Lorenzo naskače u reket i pogađa još jedan šut (6:9), pa Mesina traži tajm-aut.
Sastavi: Nema Lazića, tu je Derik Braun
Armani: Dela Vale, Mek, Biliga, Moraskini, Rol, Rodriges, Tarzuski, Nedović, Burns, Vajt, Bruks, Skola; Trener: Etore Mesina

Crvena zvezda: Kuzmić, D. Braun, Čović, L. Braun, Davidovac, Faje, Beron, Dobrić, Gist, Dženkins, Simanić, Odžo; Trener: Dragan Šakota
Armani: Dela Vale, Mek, Biliga, Moraskini, Rol, Rodriges, Tarzuski, Nedović, Burns, Vajt, Bruks, Skola; Trener: Simone Pjaniđani

4' Zvezda = Braun
Davidovac dobro prati akciju i tera Rodrigesa na faul u napadu, a onda Lorenzo sjajno prolazi i upošljava Kuzmića (4:5). Serhio se ispravlja u narednom napadu, a na to uzvraća Lorenzo šutem sa poludistance (6:7).

Sve ide preko Brauna, koji u narednom napadu gubi loptu, treću na meču za četiri minuta.
2' Lorenzo u kontraritmu, sve ide preko Skole
Loš početak Lorenza Brauna, koji u prva tri napada gubi loptu, pravi korake i promašuje šut. Sa druge strane prva dva šuta promašuje Skola, ali pogađa treći.

Na to Beron odgovara trojkom posle ofanzivnog skoka Davidovca (2:3).