Cedevita Olimpija – Crvena zvezda 75:64

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju od Cedevita Olimpije sa 75:64, u derbiju 9. kola ABA lige.

14:16, 21:16, 18:16, 22:16
  COL   CZV
  75 : 64
KRAJ – Cedevita Olimpija bolja od Zvezde
39' Zvezda pred porazom
Nakon slobodnih bacanja Davidovca, Stipanović pogađa, a zatim i dobija 5. ličnu grešku. Za njega je utakmica završena - 70:60.

Fenomenalni Boutrajt pronalazi Cirbesa, koji verovatno stavlja tačku na ovaj meč - 72:60.
37' Zvezda "na konopcima"
Nakon pogođenih bacanja Krušlina, van 6,75m precizan je Filip Čović - 62:54.

Čović u fantastičnoj seriji, pogađa trojku. U pokušaju da izvuče dodatni faul, Čović je faulirao Blažiča, koji koristi jedno slobodno bacanje - 63:57.

Seriju Zvezde dodatno je prekinuo Simonović, novom trojkom, da bi Blažič polaganjem možda i rešio utakmicu - 68:57.
35' Ponovo raste prednost Cedevita Olimpije
Promašaj Simonovića na drugoj strani ne koristi Džejms Gist. Novi promašaji Blažiča i Simonovića, a zatim faul u napadu Lorenca Brauna.

Novu trojku pogaša Boutrajt (4/5 za tri ima Amerikanac). Gubi loptu Čović, a tu grešku Zvezdinog pleja kažnjava Simonović trojkom - 60:51.
33' Loši napadi obe ekipe
Miler-Mekintajer koristi nesporazum Brauna i Gista i pogađa uz faul - 55:48.

Mnogo loših i neorganizovanih napada na obe strane. Konačno smo videli koš, a poene je postigao Lorenco Braun uz faul - 55:51.

Kraj 3/4 – Zvezda smanjila prednost COL
Loš napad Zvezde, ali u poslednjoj sekundi pogađa trojku Lorenco Braun - 53:47.

Sjajni Lorenco krade loptu, ali njegov prezimenjak Derik je "popio" blokadu od Hopkinsa.

Gist pogađa jedno od dva slobodna bacanja i to je kraj 3/4 - 53:48.
29' Muči se Zvezda
Poeni Lorenca Brauna, a zatim na drugoj strani sjajan pas Boutrajta i zakucavanje Cirbesa - 51:41.

Faul u napadu Cirbesa, a zatim se u reketu odlično snalazi Derik Braun u reketu domaćih i polaže - 51:43.

Miler Mekintajer pogađa, da bi Derik Braun tek iz četvrtog pokušaja ubacio prvo slobodno bacanje - 53:44.
27' Simonović odličan
Serija Cedevita Olimpije prekida Lorenco Braun - 47:39.

Derik Braun je fauliran i imaće dva slobodna bacanja. Promašuje oba. Kakva igra Simonovića i flouter levom rukom - 49:39.
25' Zvezda opet u dvocifrenom minusu
Nakon koša Milera-Mekintajera, na drugoj strani 2+1 pogađa Beron 40:37. Miler-Mekintajer visoko preko Kuzmića pogađa - 42:37.

Serija loših poteza Berona.To kažnjava Boutrajt - 44:47. Trojku pogađa ponovo Simonović i to je opet dvocifrena prednost domaćih. Tajm-aut Šakota - 47:37.
22' Tvrdo na početku II poluvremena
Prvu trojku u II poluvremenu pogodio je Marko Simonović - 38:32.

Zvezda ne može da uzvrati, a trojke su promašili Lazić i Beron. Ipak, ofanzivan skok Kuzmića donosi Zvezdi prve poene u 3/4 - 38:34.

Poluvreme – Furiozna završnica Zvezde, COL i dalje u vođstvu
Dobra odbrana Lazića na Krušlinom, kome lopta odlazi u aut. Na liniji slobodnih bacanja je Beron, koji je polovičan - 35:27.

Promašuje Braun, ali ofanzivan skok i poeni Gista su usledili. Zatim novi loš napad domaćih, koji kažnjava Beron trojkom i smanjuje dodatno zaostatak COL - 35:32.
18' COL čuva vođstvo
Hopkins napada Faje i pogađa horog - 33:21.

Trojku promašue Branko Lazić, a zatim i tri sekunde u reketu Jake Blažiča.

Dobar prodor Lorenca Brauna (7p+4as+4sk) - 33:23. Poene postižu i Hopkins i Faje. Tajm-aut Rimac - 35:26.
16' Raste prednost Cedevita Olimpije
Boutrajt odlično izlazi iz bloka i pogađa trojku - 26:19.

Uzvraća Gist i pogađa sa poludistance. Ipak, Amerikanac ne može da sačuva Stipanovića koji ubacuje nove poene - 28:21.

Boutrajt veže dve trojke preko Čovića. Tajm-aut šakota - 31:21.
14' Dobar ritam, dosta promašaja
Dobra partija Stipanovića za sada. On pogađa pored Gista, a u narednom napadu Dženkins pogađa "dugu" dvojku - 21:19.

Dobra odbrana Zvezde, ali Davidovac promašuje otvoreni šut za tri poena. Sjajan pas Mulalića za Stipanovića - 23:19.
12' Krušlin namestio ruku
Krušlin pogađa preko Davidovca i dobro započinje 2/4 - 16:16.

Odžo ne može da pogodi ništa pored Stipanovića, da bi Krušlin ponovo pogodio, ovoga puta za tri.

Davidovac je fauliran i imaće dva slobodna bacanja - pogađa 1/2. Loš napad domaćih, a zatim nova izgubljena lopta Dženkinsa - 19:16.
Kraj 1/4 – Velika borba
Na terenu je Derik Braun posle dugo vremena i upravo američki krilni centar postiže poene.

Simonović na drugoj strani dribla Odža i lepo polaže o tablu. Greši Dženkins, a zatim i Boutrajt promašuje trojku - 14:14.

Marko Simonović je fauliran, ali on promašuje oba slobodna bacanja. Lepo se snalazi Dženkins za minimalno vođstvo Zvezde posle deset minuta - 14:16.
8' Vratila se Cedevita Olimpija
Boutrajt je fauliran pri šutu za tri poena. Amerikanac koristi sva tri slobodna bacanja. Beron ne koristi otvoreni šut i to kažnjava Cirbes koji je odlično istrčao kontru.

Dobra odbrana Berona, a zatim očajan pas Kuzmića. Cedevita Olimpija dolazi do izjednačena, trojku pogađa Boutrajt - 12:12
5' Dobra serija Zvezde
Dobro se snalazi Cirbes, koji je lepo pivotirao Kuzmića, koji u narednom napadu dobro asistira Beronu, koji polaže rutinski.

Kakva kontra i finta Lorenca Brauna - 4:12.

Tajm-aut Rimac.
4' Konačno poeni
Trojku pogađa Boriša Simanić.

Prve poene za domaće postiže Edo Murić, kasnila je rampa Kuzmića. Upravo Kuzmič u narednom napadu pogađa sa distance - 2:8.
3' Mnogo promašaja
Prvi napad Crvene zvezde ne koristi Lorenco Braun, koji promašuje trojku.

Usledili su novi "prazni" napadi obe ekipe, da bi prve poene na meču postigao Lorenco Braun, koji pogađa i dodatno slobodno bacanje - 0:3.