Albanija – Srbija 34:139

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Albaniju u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine sa 139:34.

ALB   SRB
  34 : 139
Kraj meča! Srbija je deklasirala Albaniju
Kraj meča u Durešu. Srbija je odigrala fantastično i slavila pobedu od 139:34, dakle sa 105 poena razlike! Sve čestitke izabranicama Marine Maljković na odličnoj i ubedljivoj partiji kojom su opravdale ulogu favorita u ovom meču.
37' One to mogu!
Nogić i Popović su postigle poene kojima je Srbija prebacila sto poena razlike, 132:31.
36' Mogu li Srpkinje do sto poena razlike?
Sada je samo pitanje hoće li na kraju biti sto i više poena razlike? Na 3'44" do kraja Srbija je na +96, 127:31.
Selektorka sve mirno posmatra

35' Srbija na +91
Razlika je na polovinu poslednje četvrtine +91 u korist Srbije, 122:31.
32' Koliko će Srbija postići poena?
Nema šta, sve čestitke igračicama Srbije na ovakvoj igri. Pitanje je samo sa koliko mpoena će završiti ovaj susret u Durešu.
III četvrtina - Igra mačke i miša
Naše košarkašice su za deset minuta u nastavku primile svega četiti poena. Taj deo igre dobile su sa 32:4! Već sada imaju 79 poena prednosti. Fantastično.

27' Lalaj pogodila
Ornela Lalaj je na 2'28" do kraja treće četvrtine postigla prve poene za Albaniju u drugom poluvremenu.
27' Jure skor Litvanije
Litvanke su pobedile Albaniju u prvom meču kvalifikacija sa 65 poena razlike. Kao da naše devojke jure da obore taj skor i kako igraju, ne bi bilo čudo da do kraja bude i više od sto poena razlika!
26' Trojka Stanaćev, "pukla stotka"
Trojkom Aleksandre Stanaćev Srbija je postigla 102. poen u ovom meču, dok Albanija i dalje stoji na 23 iz prvog poluvremena!
25' Nestvaran rezultat
Albanija za tri po minuta u nastavku nije postigla nijedan a primila je već 19 poena.Srbija ima 70 poena prednosti, 93:23.
22' Odličan početak drugog poluvremena
Srpske košarkašiće posle minut i po igre u drugom poluvremenu prave seriju od 8:0 i imaju prednost od 82:23. Pitanje je samo sa koliko razlike će poraziti više nego neubedljivu ekipu Albanije.
Poluvreme: Srpkinje na +51
Pobednik je, praktično, odavno rešen. Košarkašice Albanije kao da su jedva dočekale zvuk sirene i odlazak na pauzu jer Srbija na poluvremenu ima čak 51 poen prednosti - 74:23.

Izuzetno profesionalno izdanje izabranica Marine Maljković - sve igračice u našem timu su se upisale u strelce. Najefikasnija je Nikolina Milić sa 14, Nevena Jovanović je postigla 10, Tina Jovanović 9, a po šest poena su zabeležile Bojović, Nogić, Zarić i Miljković.
16' Neverovatne Srpkinje
Sredina druge četvrtine, ali košarkašice Srbije ne staju - i dalje uporno povećavaju prednost. Već su na +35 - 56:21!
14' Prednost raste
Šta reći, košarkašice Srbije se prosto igraju sa protivnicama, imaju već 30 poena prednosti, 49:19. Sada i nevena Jovanović ima dvocifren učinak od 10 poena, kao i Nikolina Milić.
12' Albanke u debelom minusu
Naše košarkašice nastavljaju u istom ritmu. Na isteku 12. minuta imaju čak 25 poena prednosti - 42:17.

I četvrtina - Ubedljivo, sjajno
Odlično izdanje Srbije u prvoj četvrtfini. Efikasno, lepršavo, razigrano, na kraju rezultat 36:15 za Srbiju. Nikolina Milić je postigla već 10 poena, prati je Nevena Jovanović sa osam, Saša Čađo sa pet, dok su Tina Jovanović i Maja Škorić postigle po četiri poena.
9' Duplirana prednost
Nema nikakvih problema za srpske košarkašice koje su veoma efikasne. Već su postigle 30 poena i imaju ubedljivih +15 na minut pre kraja prve četvrtine.
5' Nikolina Milić nezadrživa
Nikolina Milić je nerešiva enigma za odbranu Albanije. Nije ni pet minuta igre, a ona već ima dvocifren učinak od 10 poena.
2' Dobar start Srbije
Odlično su srpske košarkašice počele susret. Posle minut i po igre na tajm-aut su otišle sa prednošu od 8:2. Potom su nastavile u istom stilu, Nevena Jovanović i Nikolina Milić postigle su po šest poena.
Turska je prošlost, na redu Albanija
Košarkašice Srbije igraju drugi kvalifikacioni meč u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo 2021. godine.Posle pobede nad Turskom, izabranice selektorke Marine Maljković gostuju u Albaniji.