Crvena zvezda – ASVEL 72:74

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ASVEL posle produžetka 74:72, u osmom kolu Evrolige.

(16:14, 20:18, 18:15, 11:18)
  KKCZV   ASVEL
  72 : 74
KRAJ! Poraz Zvezde
45' Poslednji minut produžetka
Ugurala je Zvezda loptu u koš! Davidovac je strelac, 72:71.

ASVEL je odigrao dobar napad i Džekiri poentira pod košem Zvezde, 72:73. Do kraja je ostalo još 27 sekundi.

Loše je Zvezda sprovela ono što je zamislila. Braun je posustao, dodao je loše loptu do Berona, koji nije uspeo da je iskontroliše.

Na tri sekunde do kraja fauliran je Džekiri.

Centar je pogodio jedno, a onda je Gist promašio šut za pobedu. Pobeda ASVEL.
44'
Loš napad šampiona Srbije, ali na kraju uz malo sreće lopta upada u ruke Davidovcu, koji biva fauliran. Dejan je pogodio oba bacanja, 70:71.

Edvin Džekson nije uspeo da pogodi šut za dva. Beron je uspeo da pobegne, ali nije pogodio za dva. Uz dosta sreće lopta ostaje u posedu Zvezde.
43' Zvezda u problemu
Edvin Džekson pogodio je za vođstvo ekipe iz Liona, 67:69. Bili Beron dobro je prošao i dobio je faul za dva slobodna bacanja. Amerikanac je polovičan, 68:69.

Dobro je prošla Zvezda. Žan-Šarl je prošao Kuzmića koji ga je faulirao. Krilni centar pogađa oba, 68:71.
42' Tvrdo i u produžetku
ASVEL postiže prve poene u produžetku. Pogodio je Džekiri 67:67. Mo Faje nije uspeo da pogodi otvoren šut.
41' Počeo je produžetak
Prvi napad imaju crveno-beli. Maledon je napravio faul nad Gistom. Amerikanac je promašio oba slobodna bacanja.

Dobra odbrana Zvezde, a onda uz dosta sreće Braun pogađa, 67:65.
PRODUŽETAK!
Imala je Zvezda velikih sedam poena prednosti na tri minuta do kraja, međutim šampion Srbije nije uspeo da završi utakmicu i ona odlazi u produžetak.
40' Poslednji minut
Loš napad Zvezde, Bili Beron nije uspeo da pogodi iz teške pozicije.

Džordan Tejlor promašio je trojku sa deset metara, ali je Žan-Šarl došao do lopte.

Faje je napravio faul i Šarl ima dva slobodna. Pogodio je oba Francuz, 65:65.

Do kraja je ostalo 15 sekundi, Zvezda ima napad za pobedu!

Loš napad Zvezde, Davidovac nije uspeo da dođe do dobre pozicije za šut. Nekako ga je uputio, ali je on bio veoma loš. Gist je posle ofanzivnog skoka uspeo da pogodi, ali je vreme za napad isteklo.

ASVEL ima napad za pobedu. Gosti imaju dve sekunde da realizuju napad.

Džordan Tejlor promašio je šut za pobedu i idemo u produžetak.
39' Drama
Žan-Šarl poentira pod košem Zvezde i sada je samo -2, 65:63. Gavrilović traži tajm-aut.

Džejms Gist promašio je šut iz kornera, Lazić je uspeo da dođe do lopte, ali se prikrao Tejlor i dosuđena je "mrtva". Posle podbacivanja lopta pripada ASVEL.

Odlična odbrana Zvezde, ASVEL nije uspeo da šutne za 24 sekunde.
38' Gosti se ne predaju
Livio Žan-Šarl pogađa trojku za 63:58. Potom Lorenzo Braun naslanja loptu na tablu, 65:58. Trojku za ASVEL pogađa i Tejlor, 65:61. Odžo nije uspeo da pogodi i napad je za ASVEL.
36' ASVEL teško do koša
Veoma dobra odbrana Dobrića, Zvezda je ukrala loptu i potom je Odžo fauliran pod košem. Centar pogađa oba puta, 63:55.

Tejlor pravi faul u napadu nakon što je udario u lice Lazića. Odžo ovoga puta nije uspeo da pogodi.
35' Zvedza održava prednost
Nije uspeo Davidovac da pogodi iz velike udaljenosti. Potom odlična odbrana Dejana i lopta pripada crveno-belima.

Odžo je dobio priliku za dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno, 61:55.
34' Beron u ritmu
Ohohoho, kakva trojka Bilija Berona! Sa deset metara preko Džekirija, 60:53. Tajm-aut Zvezdan Mitrović. Do kraja je ostalo još 6:20.

Džekiri pogađa s poludistance, 60:55.
33' Važna trojka Berona
Prekida seriju gostiju Bili Beron, 57:53. Odlična odbrana Berona i Džekson nije uspeo da pogodi trojku. Nije imao sreće Gist i lopta je za ASVEL.
32' Serija ASVEL
Odlično je išla lopta u napadu Zvezde, ali Dobrić nije uspeo da pogodi za tri. Potom ASVEL poentira za 54:53, a crveno-beli ponovo ne koriste napad.
31' Počela je 4/4
Džordan Tejlor poentira na početku poslednje deonice, 54:49. Mala pauza u Areni, sudije gledaju snimak pošto je došlo do greške sa semaforom.

Nastavljena je utakmica. Lorenzo Braun gubi loptu na sredini terena. Potom Džekson dobija faul za dva bacanja, 54:51.
30' Kraj treće četvrtine!
Ognjen Dobrić poentira na kraju treće četvrtine za +7 crveno-belih, 54:47. S obzirom kako se igra, razlika od sedam poena je i više nego odlična.
29' Bolja igra Zvezde
Beron poentira u reketu ASVEL, 50:45. Dobrić se odlično snalazi posle kontranapada i poentira, 52:45. Tajm-aut Zvezdan Mitrović.

Posle tajm-auta ASVEL nije uspeo da poentira, ali je Zvezda izgubila loptu i poklonila je gostima. Tejlor nije uspeo da pogodi trojku.
27' Velika borba
Džejms Gist promašio je otvoren šut za tri poena. Potom odlična odbrana Fajea, ali Zvezda to ne zna da iskoristi, pošto Davidovac maši šut van linije 6,75.
26' Sjajna rola Lazića
Branko Lazić pogađa dvojku (45:43), a onda kapiten Zvezde krade loptu. Faje je promašio sve u šutu za tri.

ASVEL nije iskoristio napad. Na drugoj strani Lazić je promašio trojku, ali je Faje obezbedio novi napad. Kapiten Zvezde ponovo pogađa, 48:43.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto
24' Slaba igra Zvezde
Dobar pas Brauna za Lazića, međutim kapiten je promašio trojku. Žan-Šarl je fauliran i imaće dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno, 41:41.

Mohamed Faje promašio je trojku.
23' Serija ekipa iz Francuske
Teo Maledon pogađa trojku, 41:37. Potom Lorenzo Braun greši i ASVEL krade loptu. Kaudi pogađa trojku i Gavrilović je morao da zatraži tajm-aut, 41:40.
22' Prvi koš za ASVEL
Sjajna blokada Simanića, a onda trojka Berona za +9, 41:32. Maledon lepo asistira Šarlu za -7, 41:34.
21' Dobar početak Zvezde
Zvezda nije uspela da realizuje prvi napad. Na drugoj strani Edvin Džekson promašio je trojku. Braun ostavlja loptu Simaniću, koji je lako spušta kroz obruč, 38:32.
20' Kraj prvog poluvremena!
Igrala je Zvezda veoma dobro do minut do kraja prvog poluvremena. Tada je neshvatljivo popustila, ASVEL je napravio seriju 6:0 i crveno-beli imaju "samo" +4 posle 20 minuta.

36:32!
19' Braun u odličnom ritmu
Lorenzo Braun igrao odličnu utakmicu. Gist mu je lepo napravio prostor, a Amerikanac je položio loptu u koš za +10, 36:26.

ASVEL pravi mini seriju i smanjuje na -6.
17' Zvezda održava prednost
Džejms Gist promašio je levi polu-horog. Nua postiže trojku, 29:24. Majkl Odžo pogađa šut pod košem ASVEL 31:24.
16' Raste prednost crveno-belih
Sjajna kontrola lopte Lorenza Brauna koji poentira za dva, 29:21. Zvezdan Mitrović zatražio je tajm-aut.

ASVEL nije uspeo da odigra dobar napad posle tajm-auta.
15' Važna trojka Davidovca
Lomaž pogađa težak šut, 24:21. Dejan Davidovac pogađa šut van linije 6,75, 27:21.

Edvin Džekson promašio je šut za dva poena. Mo Faje nije uspeo da pogodi trojku.
14' Dobra reakcija Zvezde na seriju ASVEL
Džekson je ponovo poentirao i Gavrilović je zatražio tajm-aut, 20:19. Gist pogađa težak šut preko Džekirija, 22:19.

Dobrić potom krade loptu i polaže loptu u koš, 24:19.

13' Slaba igra Zvezde u napadu
Edvin Džekson pogodio je za tri, 20:17. Potom je usledila kontra ASVEL koju Džekson nije realizovao jer je Dobrić sjajno blokirao njegov šut.

Davidovac je imao priliku da kruniše ovakav potez, ali je promašio trojku.
12' Minut bez poena
Kaudi je promašio šut za tri poena posle tajm-auta. Čarls Dženkins promašio je otvoren šut za tri poena. Zvezda je ukrala loptu, ali je brzo uzvratila istom merom.
11' Počela je druga četvrtina
Gist je lepo okrenuo Bakoa i dobio je faul prilikom šuta. Amerikanac pogađa oba, 18:14. Dobra odbrana crveno-belih.

Davidovac poentira za 20:14. Tajm-aut ASVEL.
Lajti kao Ante Tomić
10' Poslednji minut
Davidovac je lepo stvorio prostor i poentira od tablu, 14:12. ASVEL posle ofanzivnog skoka dolazi do koša, 14:14.

Gist poentira i donosi Zvezdi +2 posle deset minuta, 16:14.
9' ASVEL izjednačio
Džejms Gist promašio je trojku, ali je Davidovac uspeo da obezbedi novi posed Zvezdi. Ipak, crveno-beli gube loptu prilikom ubacivanja iz auta.

Žan-Šarl poentira preko Simanića, uz faul, 12:12. Beron nije uspeo da pogodi šut pod košem.
8' Crveno-beli održavaju razliku
Sjajan prodor Lorenza Brauna, 12:6. Džekson je promašio težak šut, lopta je upala u ruke Džekiriju koji poentira uz faul Kuzmića, 12:9.
7' Zvezda u prednosti
Ovoga puta Branko Lazić pogađa trojku, 10:4. Žan-Šarl pogađa za -4, 10:6. Zvezda nije uspela da poentira.
6' Egal u prvoj deonici
Oba slobodna bacanja promašio je Toni Džekiri. Na drugoj strani Braun pogađa uz faul, 7:4. Odlična odbrana Zvezde, ali onda Branko Lazić maši otvoren šut za tri poena.

Tejlor je promašio šut van linije 6,75.

5' Spor početak
Prvi poeni za ASVEL preko Džekirija, 2:2. Kuzmić je promašio, ali je došao do skoka u napadu. Beron je odlično utrčao i fauliran je prilikom pokušaja da položi loptu u koš.

Amerikanac pogađa oba bacanja, 4:2. Strašno zakucavanje Džekirija, 4:4. Beron nije uspeo da pogodi težak šut.
3' Prvi poeni na meču
Ponovo Zvezda nije uspela da realizuje napad. Lopta izlazi iz koša Lajtiju. Odlična asistencija Brauna za Berona, 2:0.
2' Bez poena na startu
ASVEL je ponovo izgubio loptu, a Braun je promašio otvoren šut za tri poena. Dejvid Lajti nije bio precizan u šutu za tri.
1' Počela je utakmica!
Prvi napad imaju gosti iz Liona. Po izgubljena lopta na obe strane na startu utakmice.

Braun je ukrao loptu, potom je Zvezda odigrala dug napad posle kojeg je Lorenzo promašio šut za dva poena.
Startna postava Zvezde: Zo, Laza, Bili, Boriša i Kuz
Skromna poseta u Areni
Očekuje se sedam do osam hiljada u najvećoj srpskoj hali.
Gavrilović pred ASVEL:
"Asvel odlično gura i u francuskom prvenstvu, bez poraza su, dobro su ukomponovana ekipa, u dobroj formi", kazao je Gavrilović.