Crvena zvezda – Igokea 103:61

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Igokeu rezultatom 103:61 u poslednjoj utakmici 6. kola ABA lige.

29:18, 24:10, 23;17,
  CZV   IGO
  103 : 61
KRAJ
Evo stotke
Prvo je Dobrić pogodio iz ćoška, pa je potom Beron iz dotrčavanja "spakovao" svoju novu trojku za 103:61
38' Dženkins ponovo precizan
Čarls Dženkins redovno pogađa te svoje šuteve sa polu distance, 97:58
35' Još 5 minuta u Beogradu
Džejms Gist je zakucao, pa je onda i Dženkins pogodio dugu dvojku za 91:56
33' Dobar potez Grina
Prvo zakucavanje, pa onda i trojka 85:54
31' Počela poslednja četvrtina
Odavno je jasno da će Zvezda dobiti ovaj meč samo je pitanje sa kolikom razlikom
30' Zakucava i Evans
Lepo je Evans iskoristio mismeč situaciju kada ga je preuzeo Džejms Gist, projurio je pored njega i zakucao 76:45
28' Braun – Dobrić, sjajna akcija
Braun bez gledanja iz ukrštenog koraka šalje pas ka Dobriću koji je protrčao uz čeonu liniju i zakucao. Potom Evans postiže novu trojku za 74:43
26' Silna Zvezda
Prednost domaćeg tima raste iz napada u napad. Procenti šuta iz igre su na vrlo visokom nivou, tako da ne čudi ovih +33, 68:35

Koš za koš u naredna dva poseda, da bi Kinan Evans postigao i treću trojku 70:40
24' Brutalno zakucavanje Boriše Simanića
Sjajno je jednom rukom zakucao Boriša Simanić (statue of liberty) i podigao malobrojnu publiku na noge, 63:35 vodi Zvezda
Počelo je drugo poluvreme
Zvezda nastavlja tamo gde je stala tokom prvih 20 minuta, posle trojke Bilija Berona rezultat je 59:30
20' Kakvo poluvreme Zvezde
Preko 50 poena je Zvezda ubacila, dok je limitirala Igokeu na svega 10 u ovoj deonici, 53:28
17' Igokea napokon vezuje dva poseda s poenima
Posle dužeg vremena je gostujući sastav imao dva vezana poseda u kojima postiže poene, daleko je ovo od naznaka velike serije ili povratka, ali je svakako razlika kojom zaostaju manje bolna. Posle poena Majkla Odža sa linije za slobodna bacanja, na semaforu piše 47:24
14' Igokea promašuje, Zvezda to koristi
Crvena zvezda je već stigla do prednosti 40:20 posle odlično istrčane tranzicije nakon velikog broja promašaja košarkaša Igokee. Ukoliko se gosti ne probude uskoro, čeka nas nova rezultatska katastrofa.

Mo Faje pogađa svoju trojku i prednost raste na 43:20
11' Beron rešeta
Nova trojka iz trka koju je pogodio Bili Beron, ovoga puta je to uradio preko ruke svog čuvara za 32:18

Zvezda koristi malokrvnost Igokee i iz napada u napad uvećava svoju prednost. Serijom 8:2 otvaraju drugu četvrtinu, a trenutni rezultat je 37:20
Kraj prve četvrtine
Malobrojna publika u beogradskoj hali "Aleksandar Nikolić" videla je fantastičnu prvu četvrtinu Crvene zvezde u kojoj je tim Andrije Gavrilovića postigao 29 poena
8' Igokea se vraća
Evo napokon nešto bolje igre gostujućeg sastava. Posle velikog broja promašenih zicera realizovali su nekoliko poseda i prišli na 6 razlike, 22:16

Zatim je Boriša Simanić ubacio neke šuteve i vratio svom timu prednost od 10 poena, a na jednocifrenu razliku spustio je Rašad Von 26:18
5' Blickrig crveno-belih
Posle nekoliko odlično odigranih odbrana Lorenca Brauna i jedne ukradene lopte (pri rezultatu 8:6) načinjena je nesportska greška, posle koje Zvezda pravi seriju 7:0 i tera Bajića da zove minut odmora. Rezultat je 15:6 u korist Zvezde.

Lazić dobija tehničku za floping, a Rašad Von ne pogađa to slobodno bacanje. Sava Lešić potom pogađa trojku i prekida seriju Zvezde. Braun mu šalje momentalan odgovor, 18:9
3' Dobar tempo na početku
Igra se vrlo brza košarka u "Pioniru" na startu meča. Za sada se Zvezda nešto bolje snašla, kako u napadu, tako i u odbrani i prednost crveno-belih iznosi 8:6
1' Počela je utakmica
Prvi posed ima Zvezda i Lorenco Braun se odmah upisuje u strelce. Potom je Grin bio fauliran na šutu za tri poena i pogodio sva tri slobodna bacanja, pa gosti vode sa 2:3