Crvena zvezda – Real Madrid 60:75

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Real Madrida 75:60, u sedmom kolu Evrolige.

(9:12, 18:21, 25:16, 8:26)
  CZV   RMD
  60 : 75
KRAJ! Poraz Zvezde
39' Real pred pobedom
Valter Tavares pogodio je jedno slobodno, 60:69. Beron je promašio trojku, a posle ofanzivnog skoka Garuba blokira Dobrića.

Trojku pogađa i Kozer, 60:72.
38' Rudi lomi Zvezdu
Lorenzo Braun ovoga puta nije uspeo da pogodi, a jeste Rudi Fernandes, i to za tri poena, 58:68.

Braun je pogodio dva slobodna bacanja, 60:68.
37' Real održava prednost
Beron je napravio faul i time poslao Ljulja na liniju za slobodna bacanja. Španac pogađa oba, 56:63.

Braun je lepo pronašao Kuzmića, kojeg je faulirao Tavares. Centar Zvezde precizan je oba puta, 58:63.
36' Sjajno zakucavanje Berona!
Konačno, prvi poen za Zvezdu postiže Beron sa bacanja, 54:61. Serhio Ljulj nije uspeo da poogodi. Uz dosta sreće ona dolazi do Brauna koji snažno zakucava, 56:61.
35' Real lomi otpor Zvezde
Usman Garuba napravio je faul u napadu. Počeo je pet minut, a Zvezda još nije dala koš. To se neće promeniti ni posle ovog napada jer je Dobrić dva puta promašio.

Još jedna trojka Reala, ovoga puta Fernandes, 52:61.
34' Post traje
Šampion Srbije ponovo je odigrao dobru odbranu. Bili Beron je promašio šut van linije 6,75.

Potom trojka Serhija Ljulja i Real odlazi na +6, 52:58. Tajm-aut Andrija Gavrilović. Onda loš napad Zvezde i lopta pripada Realu.
33' Crveno-beli nikako do koša
Dobra odbrana crveno-belih. Sudije će gledati da li je Kozer napravio običan ili nesportski faul dok je Lorenzo Braun bio u kontri.

Na kraju običan. Težak šut nije uspeo da pogodi Braun.
32' Slab početak Zvezde
Zvezda je napravila već tri faula za minut i po. Napad Reala trajao je tačno 60 sekundi i na kraju Kozer pogađa trojku, 52:55.

Džejms Gist promašio je trojku.
31' Počela je poslednja četvrtina
Zvezda nije uspela da realizuje prvi napad poslednje deonice. Rudi Fernandes pogađa trojku za izjednačenje, 52:52.

Perperoglu nije uspeo da pogodi posle sjajne finte.
Zvezda je treću četvrtinu dobila sa 25:16!

30' Kraj 3/4!
Lorenzo Braun pogodio je težak šut na isteku napada, 49:49. Mo Faje pogađa trojku, 52:49!

Real nije uspeo da iskoristi poslednji napad trećeg perioda i crveno-beli na pauzu odlaze sa +3.
28' Zvezdi se ne dâ da dođe do vođstva
Serhio Ljulj nije uspeo da pogodi. Zvezda ide po vođstvo. Ipak ne uspeva u toj nameri jer je Kuzmić napravio faul u napadu.

Potom odlična odbrana Zvezde i Ljulj gubi loptu. Pokušaj alej-upa, ali Kuzmić nije uspeo da poentira.
27' Egal u Areni
Džefri Tejlor promašio je trojku, a Kuzmić je ponovo sačuvao loptu. Rendolf pravi faul nad Braunom, koji pogađa oba slobodna, 45:45.

Tavares je uspeo da poentira pod košem Zvezde, a onda isto radi Beron na drugoj strani, 47:47.

Srdjan Stevanovic/ Starsport
26' Erupacija oduševljenja u Areni
Boriša Simanić nije bio precizan u šutu za tri. Istom merom uzvraća Entoni Rendolf. Faulom Kampaca nad Braunom Real Madrid je ispunio bonus.

Trojka Boriše Simanića! Njegova druga, 43:45.
25' Zvezda drži prključak
Boriša Simanić pogađa trojku, 40:45. Nakon toga Džejsi Kerol promašio je težak šut i Kuzmić je obezbedio napad crveno-belima.

Beron ovoga puta nije uspeo da pogodi za tri.
23' Odličan ritam u 3/4
Džejsi Kerol vratio je +7 Madriđanima, 32:39. Novi koš Berona. Amerikanac odlično otvara treću četvrtinu, 34:39. Kerol je u ritmu, 34:41.

Trojka Ognjena Dobrića! Zvezda je na -4, 37:41.
22' Beron dobro otvara 3/4
Bili Beron pogađa trojku, 30:35. Kampaco ponovo poentira, 30:37. Bili Beron ponovo pogađa, ovoga puta za dva, 32:37.
21' Počelo je drugo poluvreme
Real iz dva puta nije uspeo da poentira, a onda ni Zvezda ne dolazi do koša. Kampaco donosi Realu +8, 27:35.
20' POLUVREME
Zvezda je u poslednjem minutu preko Brauna i Berona uspela da dođe na -4, međutim Ljulj je pogodio uz zvuk sirene i na poluvreme se odlazi sa rezultatom, 27:33.
19' Zvezda loša s bacanja
Džordan Miki pogađa jedno bacanje, 21:28. Lorenzo Braun iznudio je faul za dva slobodna bacanja. Bio je polovičan, 22:28.

Rudi Fernandes pogađa trojku na isteku napada, 22:31. Gist je promašio oba bacanja.
17' Real održava prednost
Posle tajm-auta Real nije uspeo da poentira. Lopta se spustila na Kuzmića koji levom rukom pogađa, 19:22.

Laprovitola prekida seriju Zvezde, 19:25.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto
16' Zvezda uhvatila ritam
Kozer je laktom udario Berona i dosuđen je faul u napadu. Mo Faje pogađa šut s poludistance, 14:22.

Dobra odbrana Zvezde, a onda i trojka Berona! Šampion Srbije prepolovio je zaostatak, 17:22.
15' Gosti kontrolišu meč
Nemanja Nenadić iznudio je dva slobodna bacanja, pogodio je jedno od dva, 12:20. U listu strelaca upisao se i Garuba, 12:22.

Miki blokira Nenadića, a potom Zvezda dva puta ne uspeva da zagradi.
13' Raste prednost Reala
Perperoglu gubi loptu, ona dolazi do Laprovitole, koji je istrčao kontru u kojoj ga je Dženkins faulirao za dva slobodna bacanja. Pogodio je oba, 11:16.

Nova izgubljena lopta crveno-belih, Kozer poentira i Gavrilović traži tajm-aut, 11:18.
12' Dobra odbrana Zvezde, ali loš napad
Čarls Dženkins promašio je sve u šutu za tri poena. Lopta se odbila do Kuzmića, prste je umešao i Tavares, pa je dosuđeno podbacivanje. Lopta na kraju pripada Realu.

Kampaco je nije uspeo da pogodi, a istom merom uzvratio je i Dženkins.
11' Počela je 2/4
Kozer odlično ostavlja loptu Tavaresu, 9:14. Mo Faje iznudio je dva slobodna bacanja i pogađa oba, 11:14.

Dobra odbrana Zvezde i Kozer gubi loptu.
10' Kraj prve četvrtine
Posle deset minuta igre rezultat na semaforu je 9:12. Obe ekipe krenule su uspavano, prvi se probudio Real, potom su i crveno-beli zaigrali nešto bolje, međutim završnica pripada "kraljevskom klubu"
9' Preoket Reala
Bili Beron promašio je trojku, a posle ofanzivnog skoka ni Perperoglu nije precizan. Kampaco polaže loptu u koš za novo izjednačenje, 9:9.

Faje nije precizan u šutu van linije 6,75. Tavares donosi prednost gostima, 9:11.
7' Bolja igra šampina Srbije
Entoni Rendolf promašio je trojku. Na drugoj strani Lorenzo Braun pogađa đut van linije 6,75, 7:7.

Odlična odbrana Zvezde, ali Real dolazi do ofanzivnog skoka. Na sreću Rendolf to ne kažnjava. Potom Gist donosi crveno-belima prvo vođstvo, 9:7.
6' Konačno koš crveno-belih
Posle tajm-auta, lopta izlazi iz koša Braunu. Lazić dobio jak udarac u lice. Meč je posle kraćeg prekida nastavljen.

Valter Tavares promašio je čist zicer. Gist pogađa za dva, 4:7.

5' Zvezda ne može do koša
Posle dva minuta bez koša, Serhio Ljulj postiže trojku, 2:7. Loš napad Zvezde i crveno-beli nisu uspeli za 24 sekunde da upute šut ka košu.
4' Promašaji na obe strane
Gabriel Dek promašio je otvoren šut za tri poena. Potom Simanić nije realizovao napad, a isto je uradio i Kampaco.
3' Tvrd početak
Lorenzo Braun ponovo nije uspeo da pogodi trojku, samo sada iz suprotnog kornera. Odlična odbrana Lazića, ali Beron potom maši iz teške pozicije.
2' Prvi poeni za Zvezdu
Loš napad Zvezde. Kampaco je ukrao loptu, ali nije uspeo i da pogodi za tri. Prve poene Zvezdi donosi Džejms Gist, 2:2.

Tavares na drugoj strani uzvraća istom merom, 2:4.
1' Počela je utakmica
Lorenzo Braun nije uspeo da pogodi trojku iz ćoška. Serhio Ljulj promašio je trojku, ali je Tavares obezbedio novi napad za "kralja".

Dek poentira pored Lazića, 0:2.