ABA: Crvena zvezda - Mega 88:70

Košarkaši Crvene zvezde su prekinuli niz od četiri poraza i savladali Mega Leks u ABA ligi rezultatom 88:70.

22:19, 22:21, 30:15, 14:15
  CZV   MEG
  88 : 70
4/4 - Kraj! Pobeda Zvezde!
Ekipa Crvene zvezde je prekinula niz od četiri poraza i slavila protiv Mege u Železniku sa 88:70.
4/4 - Zvezda privodi meč kraju
Na minut do kraja utakmice Zvezda je imala 88:70.
4/4 - Kuzmić i Davidovac povećavaju razliku
Sa četiri uzastopna poena Zvezda je stigla do +14, na nešto manje od četiri minuta do kraja utakmice - 81:67.

Starsport
4/4 - Mega smanjila na deset poena razlike
Za dva i po minuta igre u poslednjoj deonici Mega je uspela da smanji razliku na 76:66.
3/4 - Zvezda "slomila" Megu
Na kraju treće deonice bilo je 74:55 za Zvezdu, koja je taj period rešila u svoju korist sa 30:15.
3/4 - Zvezda na korak od 20 poena prednosti
Davidovac je sa 2+1 doveo svoj tim do vođstva od 63:46 na nešto manje od četiri minuta do kraja treće deonice.
3/4 - Serija Zvezde za dvocifrenu prednost
Dva i po minuta u trećoj deonici Mega nije ubacila poen, a za to vreme je domaći tim zabeležio pet poena i stigao do dvocifrene prednosti.

Na isteku četvrtog minuta igre u trećoj četvrtini je bilo 56:44 za Zvezdu.
3/4 - Silovit start Zvezde
Ekipa trenera Gavrilovića je drugo poluvreme startovala serijom od 5:0 - 49:40.
Posle prvih 20 minuta igre najefikasniji u redovima Zvezde je bio Perperoglu sa 13 poena, a najveću podršku je imao u Lorencu Braunu sa devet.

Trener Gavrilović je šansu pružio svim igračima, a u strelce se nisu upisali samo Čović i Dženkins.

Na drugoj strani je dvocifreni učinak zabeležio Mišković (10 poena), a solidan utisak su ostavili Simonović (8 poena) i Stanić (7 poena).

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
2/4 - Zvezda vodi na poluvremenu
Uoči ulaska u poslednji minut druge četvrtine zvezda je imala višak od osam poena, ali su igrači Mege do kraja uspeli da prepolove zaostatak.

Posle 20 minuta igre Zvezda vodi 44:40.

2/4 - Mega smanjila razliku
Posle slobodnih bacanja Miškovića bilo je 40:36.
2/4 - Zvezda ne ispušta prednost
Stigla je u jednom momentu Mega na četiri poena zaostatka, ali je Zvezda ubrzo podigla vođstvo i na tri minuta do kraja poluvremena je imala 40:33.
2/4 - Davidovac i Perperoglu muče Megu
Na otvaranju druge deonice Davidovac je ubacio trojku, a potom je iskusni Grk pogodio 2+1 za prednost od 28:23.
1/4 - Vodi Zvezda posle 10 minuta
Posle pogođenih slobodnih bacanja Gista, Perperoglu je ubacio trojku, da bi zatim i Odžo realizovao slobodna bacanja za 22:16.

Sedam sekundi za poslednji napad Mega je maksimalno realizovala preko Jurija Macure koji je ubacio šut za tri poena - 22:19.
1/4 - Trojka na trojku, vodi Mega
U finišu deonice su se razigrali igrači obe ekipe, najpre je Beron ubacio trojku, a istom merom mu je uzvratio Atić.

Na nešto manje od dva minuta do kraja četvrtine bilo je 14:13 za Megu.
1/4 - Zakucavanje Miškovića za vođstvo Mege
Na 4.21 do kraja prve deonice Mega je povela sa 9:8 posle zakucavanja Miškovića.
1/4 - Za pet minuta igre - 13 poena
Posle 6:0 na startu za Zvezdu (trojke Brauna i Simanića) usledilo je usporavanje ritma, pa je za pet minuta bilo postignuto samo 13 poena.
Pratićemo utakmicu četvrtog kola ABA lige između Crvene zvezde i Mega Bemaksa.