ABA: Krka - Crvena zvezda 79:77

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Krke u Novom Mestu sa 79:77, u meču 3. kola ABA lige.

17:20, 20:25, 18:16, 24:16
  KRK   CZV
  79 : 77
Kraj - Krka pobedila Zvezdu
39' Krka u sjajnoj situaciji
Branko Lazić pogađa sa distance i drži Zvezdu u meču.

Opet trojku pogađa Marko Jošilo i Krka odlazi na +4 - 79:75.
38' Zvezda u problemu
Perperoglu jedini siguran u završnici, postiže šesti uzastopni poen.

Novo izjednačenje donosi Laval, koji je siguran sa linije slobodnih bacanja.

Jošilo pogađa novu trojku. Tajm-aut je zatražio Milan Tomić - 76:73.
37' Egal u Novom Mestu
Faje postiže prve poene, koristi oba slobodna bacanja.

Kouzi pogađa novu trojku, a zatim Perperoglu vraća rezultat u egal.

Kouzi u srcu reketa opet dobar, koristi pas Kouzija, ali Grk u redovima Zvezde je ponovo precizan - 71:71.
36' Krka vodi
Niko ništa ne može da pogodi. Ipak, prazan hod prekida Laval, koji koristi oba slobodna bacanja.

Faul u napadu pravi Majkl Odžo, koji se nepropisno gradio u reketu.

Kouzi pogađa trojku za prvo vođstvo domaćih posle dužeg vremena - 66:65.
34' Kakva blokada Dobrića
Laki poeni Davidovca iz reketa nakon auta Brauna.

Dosta promašaja na obe strane- redom su promašivali Dobrić, Braun, Jošilo...

Fenomenalna blokada Dobrića nad Lapornikom, ali Davidovac ne koristi kontranapad - 61:65.
32' Krka prišla na -2
Lična greška Perperoglua, a Lapornik će imati i dodatno slobodno bacanje, koje je pogodio.

Braun se zaleteo i položio na tablu za novih +5 gostiju.

Laporniku je Faje izbio loptu, a napad crveno-belih u ne uspevaju da pretvore Faje i Dobrić.

Balažič pogađa trojku na asistenciju Kouzija - 61:63.
Kraj 3/4 - Zvezda čuva vođstvo
Treća četvrtina igrala se u serijama. U jednom trenutku domaći su izjednačili rezultat, ali su crveno-beli preko Perperoglua koji je pogodio dve trojke sačuvali prednost - 55:61.
29' Zvezda vraća osetniju prednost
Braun iz rolinga pogađa. Laval je pokušao da blokira, ali sudije kažu da je silazna putanja.

Jošilo pogađa novu trojku. Zvezda je opet otišla na 7-8 razlike, ali se Krka ponovo vratila.

Stratos Perperoglu vraća trojku, drugu i ponovo na asistenciju Lorenca Brauna - 54:61.
28' Slobodna bacanja...
Obe ekipe su izašle iz bonusa, gledaćemo slobodna bacanja u poslednja četiri minuta.

Jovanović pogađa 1/2, dok na drugoj strani Laval promašuje oba slobodna bacanja.

Laval se ispravlja sa poludistance i pogađa o tablu. na drugoj strani, Rakićević faulira Jovanovića, koji ubacuje oba slobodna bacanja - 51:56.
26' Konačno poeni za Zvezdu
Loš pas Čovića za Jovanovića, a kontru dobro trči Ramljak i pogađa uz faul. Hrvatski košarkaš koristi i dodatno slobodno bacanje.

Perperoglu pogađa prvu trojku, nakon brze akcije Lorenca Brauna - 48:51.
24' Drži se Krka
Sjajna blokada Odža nad Lapornikom, a zatim i faul Đape nad Odžom pri skoku.

Novi promašaj Dženkinsa sa poludistance. Isto čini i Kouzi na drugoj strani.

Odžo je fauliran od strane Lapornika, a centar gostiju pogađa jedno slobodno bacanje. Vraća se na teren Jovanović.

Laval dolazi do ofanzivnog skoka, fintira i pogađa - 45:48.
22' Dženkins loš - 0/3 iz igre, dve izgubljene lopte
Dobar početak domaćih - trojka Kouzija.

Uzvraća Simanić zakucavanjem, nakon asistencije Čovića.

Fenomenalni Kouzi pogađa novu trojku, a zatim Dženkins, koji je potpuno van utakmice, ne uspeva da pogodi - 43:47.
Poluvreme - Zvezda, za sada, rutinski
Crveno-beli na poluvreme odlaze sa najvećom prednošću od +8.

Krka trojkama uspeva koliko-toliko da drži priključak, dok Zvezda uglavnom iz reketa dolazi do poena.

Najefikasniji pojedinac na meču je Nikola Jovanović sa 13 poena i šest skokova od čega četiri skoka u napadu.

Kod Krke najviše poena ima Marko Jošilo (10). Na kraju prvog poluvremena - 37:45.
20' Energični Dobrić
Sjajna kretnja Dobrića, koji zakucava nakon asistencije Lorenca Brauna.

Promašuje Marineli iz reketa.

Tajm-aut Milana Tomića pred poslednjih desetak sekundi prvog poluvremena - 37:45.
19' Nezgodan pad Čovića
Jovanović pravi novi ofanzivni skok i postiže svoj 13. poen.

Marineli promašuje sa distance. Novi napad ima Zvezda, koji ne uspeva da reši Čović.

Od koša do koša usledio je prodor Ramljaka. Krka drži priključak - 37:43
17' Krka dobra za tri poena
Lapornik je protunjao pored Odža i položio loptu u koš.

Na drugoj strani fauliran je Simanić, koji pogađa oba slobodna bacanja, a na terenu je ponovo Nikola Jovanović.

Jošilo je "zavrnuo" mrežicu. Ponovo je precizan Jošilo van 6,75m - 33:38.
16' Braun se razigrao
Krka dobra u realizaciji šuta za tri poena (40%) - novu trojku pogađa Balažič.

Na drugoj strani fauliran je Perperoglu, koji pogađa oba slobodna bacanja.

Novi poeni Brauna, koji pogađa flouter, njegov 6. poen - 28:36.
15' Brzi poeni Brauna i Dobrića
Lorenco Braun pogađa šut sa poludistance i prekida seriju Krke.

Nema poena za Kouzija, hvata Davidovac, a zatim Dobrić u kontri postiže trojku.

Novi tajm-aut, ovoga puta za Krku - 25:32.
14' Uzvraća Krka
Braun upošljava Fajea, koji lagano zakucava.

Ipak, u narednom napadu Kouzi postiže trojku preko ruke i tako drži domaće u igri.

Loš napad Zvezde, a zatim Jošilo uspeva da probije po sredini i postigne nove poene.

Tajm-aut Milan Tomić - 25:27.
12' Serija Zvezde
Nova trojka Davidovca za goste, koji imaju najveću prednost do sada.

U narednom napadu ponovo pokušava Davidovac van linije 6,75, ali ovoga puta promašuje.

Ispravlja sve perperoglu i polaže za najveće vođstvo do sada.

Tajm-aut Krka - 17:25.
Kraj 1/4 - Zvezda vodi
Nakon serije 5:0 domaćih, usledila je i serija crveno-belih od 8:1 u završnici prve četvrtine.

Rezultat posle prvih 10 minuta je 17:20.

Dominira Nikola Jovanović sa 11 poena i pet skokova, dok Krku predvodi Jošilo sa pet poena.
10' Prva trojka Zvezde
Jovanović ponovo uspeva da pogodi za 2+1. Poslednji minut 1/4 odigraće Faje i L. Braun.

Lavala je faulirao Čović, međutim, ovaj promašuje oba bacanja.

Davidovac pogađa prvu trojku za goste na ovom meču - 16:18.
8' Serija Krke
Kouzi pogađa trojku, drugu po redu za svoj tim.

Đapa promašuje iz okreta sa distance, a zatim to isto čini Čović na drugoj strani.

Ramljak se ispravlja i domaći imaju maksimalnih +4 - 16:12.
7' Fenomenalni Jovanović
Dobro igra Jovanović, ima već četiri skoka. Ponovo je fauliran i imaće dva slobodna bacanja. Pogađa 1/2.

Jovanović za tri minuta na terenu ima osam poena i pet skokova.

Perperoglu promašuje trojku iz otvorene pozicije - 11:12.
5' Jovanović - prvi poeni u sezoni
Dobar pik-en-rol Čovića i Jovanovića, koji postiže prve poene u sezoni.

Laval lepo okreće leđima Jovanovića i pogađa horog.

Jovanović "kupi" svoj promašaj i postiže nove poene - 9:8.
4' Lazić i Odžo po dve lične greške, Zvezda izašla iz bonusa
Jošilo dobro igra i u dva napada postiže četiri poena - polaganjem, a zatim i nakon dva slobodna bacanja.

Čović je fauliran i koristi oba slobodna bacanja - 7:4.
3' Tvrd početak
Prve poene za Zvezdu postiže Odžo, posle nešto više od dva minuta igre.

Dobra odbrana Zvezde, ali Dženkins promašuje otvorenu trojku - 3:2.
2' Zvezda bez šuta ka košu
Neuspešan prvi napad crveno-belih - Dženkins je izgubio loptu.

Na drugoj strani trojku promašuju Ramljak i Marineli.

Ponovo greši Dženkins, a prve poene za Krku postiže Osolnik.

Zatim faul u napadu pravi Odžo - nepravilno postavljen blok.

Jošilo je uspeo da iznudi faul i imaće dva slobodna bacanja. Pogađa jedno - 3:0.
Zajedno ćemo ispratiti meč 3. kola ABA lige između Krke i Crvene zvezde.