ABA: Mornar – Partizan 65:76

Košarkaši Partizana savladali su na gostovanju Mornar sa 76:65, u meču 3. kola regionalne ABA lige.

20:14, 12:19, 23:28, 10:15
  MOR   PAR
  65 : 76
Kraj - Pobeda Partizana
39' Partizan pred pobedom
Jaramaz ponovo krade loptu Pulenu, istrčava kontru i polaže o tablu.

Pulen zatim promašuje trojku, a onda i faul Šehovića nad Zagorcem, koji koristi oba bacanja - 61:76.
37' Alej-up!
Novu trojku pogađa Markus Pejdž i gosti odlaze na maksimalnih +9.

Nakon toga Mozli promašuje zicer, a Volden otvorenu trojku. Partizan propušta šansu da ode na dvocifrenu razliku.

Na liniju slobodnih bacanja ponovo staje Rajli-Ros koji pogađa 1/2.

Kakav let Vila Mozlija i autoritativno zakucavanje. Već u narednom napadu zakucava i Jaramaz za maksimalnih +12 - 61:73.
34' Nidam mora u svlačionicu
Odlična blokada Jaramaza, a zatim i kontra njegovih saigrača koja se završava faulom nad Vilom Mozlijem.

Napravio ga je Nidam, koji se tom prilikom povredio - 60:65.
32' Drži se Mornar
Odlična igra "2 na 2" Gordića i Tomasa i novi poeni za goste.

Nakon promašaja na obe strane i "mrtve" lopte, pogađa Nikola Janković, koji ne promašuje ove situacije koje mu lepo pripreme njegovi saigrači.

Markota pogađa trojku i drži Mornar u igri.
Kraj 3/4 - Partizan ima +6
Uspeli su gosti da povećaju prednost koju su imali na poluvremenu - 55:61.
30' Prva trojka za Mornar
Pogađa je Derek Nidam, koji ima 1/5 za tri poena.

Potom Pulen pravi ličnu grešku nad Pejdžom, koji koristi oba slobodna bacanja - 55:61.
29' Trojke Partizana
Volden pogađa dve izuzetno važne trojke.

Tajm-aut traži trener Mornara - 52:59.
27' Velika borba
Velika borba na terenu.

Milko Bjelica odlično trči kontru i poentira za 2+1.

Rašon Tomas majstorski prolazi i pogađa iz reketa.

Uzvraća Pulen - ponovo lako prolazi Zagorca 48:53.
25' Festival promašenih zicera
Preko Markusa Pejdža gosti dolaze do maksimalnih +4.

Uroš Luković nastavlja da se muči sa bacanjima i ima 2/8 za sada.

I jedna i druga ekipa muku muče sa zicerima - tri promašena polaganja za 10 sekundi.

Tehničku dobija klupa Partizana - 42:46
22' Ofanzivni skok Mornara funkcioniše
Gordić uspeva da pogodi trojku.

U narednom napadu fauliran je Pulen, koji pogađa oba slobodna bacanja.

Luković nastavlja da dobro skače u napadu, za novo vođstvo domaćih - 39:38.
Poluvreme - Partizan, ipak, vodi
Dobra završnica prvog poluvremena gostiju. Pogodili su crno-beli neke šuteve sa distance i to im je donelo preokret i vođstvo na poluvremenu.

Prvih 20 minuta obeležili su faulovi i slobodna bacanja, a najefikasniji pojedinac na meču je Uroš Luković.

Kod gostiju najbolji je Jaramaz (10p, 2/2 za tri) i on je jedini dvocifren.

Poluvreme - 32:33.
19' Faulovi, faulovi, faulovi
Pulen je prebrz za Zagorca - Amerikanac polaže o tablu.

Isti igrač pravi faul nad Jaramazom, koji koristi oba slobodna bacanja.

Nema trojke Volera, ali Janković zatim na drugoj strani promašuje zicer. Nakon svega dva slobodna bacanja za centra Partizana - oba je promašio centar gostiju - 32:30.
Jaramaz za Mozlija
17' Festival Alej-upova
Ponovo zakucava Luković, na asistenciju Nidama.

Rašon Tomas pogađa na drugoj strani.

Nova slobodna bacanja - Mozli ne može nikako da zagradi Lukovića pod košem i ovo je njegova 3. lična greška.

Luković nastavlja da se muči sa bacanjima (1/6), ali je i jedini dvocifreni za sad na meču.

Faul u napadu pravi Nikola Janković koji je postavio nepravilan blok - 30:26.
16' Opet prazan hod Partizana
Sjajan alej-up Pulena za Lukovića.

Mornar opet vodi, tajm-aut Vlado Šćepanović - 28:24.
15' Mnogo slobodnih bacanja
Rade Zagorac je fauliran - koristi 1/2 slobodna bacanja.

Markota promašuje trojku, a faul pri skoku nad Lukovićem pravi Mozli. Centar domaćih koristi 1/2 slobodna bacanja.

Kori Volden krade loptu, istrčava i lagano polaže loptu u koš - 26:24.
14' Obe ekipe ispunile bonus
Pri šutu za tri poena fauliran je Voler, koji koristi 2/3 slobodna bacanja.

Loše dodavanje Gordića i to kažnjava Voler ponovo, sa "dugom dvojkom" - 25:21.
13' Serija Pejdža
Pejdž iz kontre pogađa za tri poena. Serija Amerikanca donosi izjednačenje Partizanu.

Tajm-aut traži Pavićević - 21:21.
12' Nesportska za Markotu
Nepropisno je fauliran Pejdž, koji koristi oba slobodna bacanja.

Dodatni napad ne koristi Gordić, koji promašuje iz teške pozicije.

Markota potom promašuje trojku, a na liniju slobodnih bacanja staće Nemanja Gordić. Koristi oba - 21:18.
11' Nesportska Birčevića
Prvi napad u 2/4 ne koristi Partizan, pošto je Pejners promašio sve.

Kontranapad domaćih zaustavio je Birčević, koji je tom prilikom zaradio nesportsku ličnu grešku.

Rejli-Ros ima polovičan učinak sa linije slobodnih bacanja, dok u nastavku Pulen promašuje šut za tri poena - 21:14.
Kraj 1/4 - Vođstvo Mornara
Gordića je zaustavio Begić, da bi Markota pogodio trojku u narednom napadu.

Parahovski ne koristi poslednji napad, tako da domaći vode nakon prvih deset minuta - 20:14.
9' Parahovski 2+1
Pogodio je centar gostiju uz faul, ali dodatno slobodno bacanje nije pogodio.

Bjelica rutinski pivotira Tomasa i pogađa za +4.

U narednom napadu opet su glavni akteri Bjelica i Tomas, koji koristi jedno od dva slobodna bacanja - 17:14.
8' Jaramaz neprecizan
Plejmejker gostiju promašio je oba slobodna bacanja, ali Mornar u narednom napadu nije uspeo da poveća prednost.

Rade Zagorac koristi prednost u visini i pogađa, ali odmah prednost domaćih vraća Pulen.

Parahovski promašuje iz reketa - 13:11.
6' Vratio se Tomas
Prvi meč Tomasa posle nekoliko propuštenih mečeva zbog povrede i odmah postiže poene.

Sjajna akcija Jaramaza i Mozlija koji smanjuju vođstvo Mornara - 11:9.
Nema Trinkijerija na klupi
Italijanski stručnjak se ne oseća dobro, tako da će njegovi pomoćnici voditi ekipu na ovoj utakmici.
2' Dosta promašaja na startu
Luković je pokušao da zakuca u prvom napadu, ali ga je Vil Mozli sjajno blokirao.

Luković je u narednom napadu poentirao, da bi mu Jaramaz uzvratio trojkom.

Uroš Luković nakon alej-upa dolazi do novih poena - 4:3