Superliga: FMP - Zvezda 66:72

Košarkaši Crvene zvezde su zabeležili i osmu pobedu u Superligi Srbije, savladavši FMP Železnik u gostima rezultatom 77:62.

(14:16, 20:19, 16:21, 12;21)
  FMP   CZV
  62 : 77
Kraj, pobeda Zvezde!
Demoralisana ekipa FMP nije uspela da ugrozi rivala do kraja utakmice, pa je Zvezda stigla do osme pobede u Superligi rezultatom 77:62.
Katastrofa FMP
Sedam promašenih šuteva i četiri izgubljene lopte za manje od pet minuta košarkaša FMP.

Zvezda je košem Dobrića otišla na +14 - 66:52.
Zvezda na +9
Niz grešaka košarkaša FMP je kaznio Dobrić, posle čijeg zakucavanja je zatražen minut odmora - 61:52.
Tehnička Pota, Zvezda povećava prednost
Pot je otvorio poslednju deonicu pogotkom, ali je potom dobio tehničku grešku.

U međuvremenu je i Beron ubacio trojku - 59:52.
Dve trojke Riversa!
U finišu treće deonice Kej Si Rivers je ubacio dve trojke, pa je posle 30 minuta igre bilo 56:50 za Zvezdu.
FMP izjednačio sa penala
Trojkom Branka Lazića Zvezda je stekla pet poena prednosti, ali je Đorđević uspeo da smanji razliku.

Koš Davidovca je sa četiri uzastopna slobodna bacanja neutralisao Đorđević, a takođe sa linije penala Jeremić je doneo egal - 48:48.

U poslednji minut treće deonice se ušlo sa rezultatom 50:50, posle pogodaka Bilija Berona i Radoša Šešlije.
Zvezda odlično počela drugo poluvreme
Posle slobodnih bacanja Stefana Pota na početku treće deonice Zvezda je napravila seriju 6:0 i povela sa 41:36.
Minimalna prednost Zvezde posle 20 minuta igre
Do kraja poluvremena su šuteve promašili Davidovac i Popović, pa se na veliki odmor otišlo sa minimalnom prednošću za Zvezdu.
Tomić ljut posle trojke Momirova
Seriju Zvezde od 4:0 prekinuo je trojkov Stefan Momirov, posle čega je trener Milan Tomić zatražio minut odmora pri rezultatu 35:34 za njegovu ekipu.
Dobrić i Čović vraćaju Zvezdu u ritam
Dvema trojkama Dobrić je uspeo da dovede svoju ekipu do egala, a Čović je sa tri vezana poena doneo i prednost Zvezdi 29:28.
Serija FMP!
FMP je drugu deonicu započeo serijom 7:0 i stigao do 21:16.
Preokret Zvezde
Krilni centar Zvezde je doneo i izjednačenje preciznim izvođenjem slobodnih bacanja, a na 22 sekunde do kraja četvrtine precizan je bio Dobrić i doneo gostima prednost posle prvih 10 minuta igre - 16:14.
Trojka Simanića pokrenula Zvezdu
Posle pogođenog slobodnog bacanja Patrika Fina, Boriša Simanić je ubacio trojku i smanjio na 10:8.
Vodi FMP
Posle prvih pet minuta utakmice rezultat je bio 9:5 za domaću ekipu, koja je na startu povela sa 5:0.