Efes – CSKA 83:91

Košarkaši CSKA iz Moskve sovojili su trofej Evrolige pošto su u finalnom meču i Vitoriji pobdili Anadolu Efes sa 91:83.

20:29, 22:15, 20:24,
  EFES   CSKA
  83 : 91
Kraj, CSKA je osvojio ovogodišnju Evroligu!
De Kolo je pogodio oba bacanja za 91:83. Usledio je tajm aut, ali...Larkin je promašio, i sve je završeno! CSKA je novi šampion Evrope! Pobeda od 91:83 za osmu titulu prvaka Evrope. Čestitke Moskovljanima!
Završnica, CSKA na +6 na 12 sekundi do kraja
CSKA kontroliše situaciju, imaju +6 na 12.3 sekundi do kraja. I dva bacanja za De Koloa...
40' Moskovljani pred slavljem
Na 27.1 sekundi do kraja Vil Klajburn pogađa oba bacanja i tu je, praktično, kraj! Nema više vremena za Efes iako sledi penal završnica, teško je verovati da je moguće napraviti čudo...
39' CSKA pred pobedom
Larkin je smanjio na 81:85, a onda je na 1:39 do kraja napravio faul. Kori Higins sa linije bacanja pogađa oba bacanja.
38' Neizvesna završnica
Poslednja dva minuta igre, CSKA vodi sa 85:79.
37' Micić za tri!
Da li će CSKA kao mnogo puta ranije prokockati prednost? Vasilije Micić je iz ugla pogodio trojku za 77:83.
36' Trojka i za Krunu Simona
Kruno Simon aje nadu košarkašima Efesa na četiri minuta pre kraja, pogodio je trojku za 74:83.
35' Trojka De Koloa!
Taman kada se činilo da će Efes priči na koš ili dva razlike, CSKA je pojačao. Trojka Nanda De Koloa na isteku 35. minuta, pa tehnička za trenera Efesa Egina Atamana. Sa linije bacanja poen za De Koloa, 81:71.
32' Razlika +6 za CSKA
Danston iz drugog pokušaja donosi poene ekipi Efesa, 64:71. Uzvratio je Danijel heket, koji je uz to dobio u slobodno bacanje koje nije pogodio. S druge strane, Larkin je postigao poene sa linije bacanja za 67:73.
30' Efes se vraća u igru!
Uspeli su košarkaši Efesa da se opet vrate u igru. Poeni Vasilija Micića je bila veoma značajna, tako da je Šejn Larkin za kraj dela trojkom smanjio na 62:68.
28' CSKA opet odmiče
Nova serija ruske ekipe. Na dva i po minuta pre kraja treće četvrtine imaju +12, 66:54.
25' Trojka Klajburna, koš Hajnsa
Trojka Vila Klajburna donela je prednost CSKA od pet poena, 54:49. Potom je Kalj Hajns postigao nove poene za +8, 57:49.

EPA-EFE/Juan Carlos Hidalgo
23' Izjednačeno u nastavku
Izjednačen početak drugog dela. Kurbanov i De Kolo su postigli poene za CSKA, a Krunoslav Simon i vasilije Micić (trojka) za Efes. Micić je potom preseljen na klupu.
Počelo je drugo poluvreme
Krenuo je drugi deo finala u Vitoriji.
Poluvreme: Samo koš prednosti za CSKA
Mnogo bolja odbrana Efesa u drugom delu druge četvrtine donela je promenu rezultata. Turski tim je bio i efikasniji u tom delu, pa je prednost CSAK sa +14 spustio na svega koš prednosti posle prvih 20 minuta. Očekuje nas uzbudljiv nastavk.
20' Efes smanjio
Nešto bolja igra Efesa u finišu poluvremena, u poslednjem minutu su sveli prednost CSKA na svega pet poena.Vasilije Micić je pogodio trojku za 39:44.
16' "Armejci" održavaju razliku
Kori Higins i Šejn Larkin su najefikasniji u dosadašnjem toku meča. Higins je postigao 11, a drugo deset poena. CSKA i dalje ima dvocifrenu prednost, 39:28.
13' CSKA ima dvocifenu prednost
CSKa bolje počinje i ovu četvrtinu, pravi seriju od 5:0 i sada ima +14 - 34:20.
Prva četvrtina: Odlični "armejci"
Trojka Korija Higinsa donosi CSKA prednost od 29:17. Ipak, Rodrig Boboa je uzvratio istom merom za kraj prve četvrtine. CSKA bolji u prvih deset minuta i zasluženo vodi sa devet poena razlike, 29:20.
9' Moskovljani povećavaju prednost
CSKA ne popušta, na minut pre kraja prve četvrtine imaju devet poena prednosti, 17:26.
7' CSKA pravi preokret
Moskovljani su poslednnjih dva minuta odigrali bolje i preokrenuli rezultat na + 4 u svoju korist, 14:18.
5' Trojke Larkina i Klajburna
Videli smo dve uzastopne trojke, prvo je Larkin pogodio za 10:7, da bi Klajburn postigao trojku za Moskovljane. Džejms Anderson je postigao poen za 12:10 u korist Efesa.
3' CSKA uzvratio
Mini serija Reala od 4:0. De Kolo u Kurbanov su pogodili poene tako da su igrači CSKA izjednačili na 7:7.
2' Dobar početak Efesa
Počelo je sa dve trojke, ali onda je usledila serija Efesa od 4:0. Turski tim vodi sa 7:3.