NBA: Portland – Denver 119:108

Portland Trejlblejzersi su pobedili Denver Nagetse 119:108 i izborili sedmi meč polufinala Zapada NBA plej-ofa.

26:34, 32:20, 29:26, 32:28
  POR   DEN
  119 : 108
Kraj – Portland izborio sedmi meč!
Portland je pobedio 119:108 i izborio sedmi meč polufinala Zapada.
12' Šesta lična Jokića
Jokić završava meč zbog šeste lične greške, a Portland održava razliku u penal završnici – 116:106
11' Mekalum stavio tačku
Jokić poentira sa penala, potom i Milsap, ali na 80 sekundi pre kraja Mekalum novom trojkom stavlja tačku na ovaj meč – 113:101
10' Domaćini su nezadrživi
Ne predaju se Nagetsi, ali im svaku nadu ubijaju sjajni pogoci Lilarda i Mekaluma, koji takođe ubacuje koš preko ruke na isteku napada – 110:97
Pet minuta, 13 razlike
Milsap ne koristi otvoren šut za tri, Marej skače u napadu, ali promašuje zicer, nakon čega Lilard pogađa iz neverovatne pozicije – 106:93
7' Trikola!
Mekalum promašuje polaganje, dok s druge strane važnu trojku pogađa Jokić – 104:93
Neverovatan faul je sviran Jokiću
Jokić je kranuo na ulaz, u blok mu je izašao Kolins koji je poskočio i usled snažnog kontakta završio na parketu, ali sudije neobjašnjivo sviraju petu ličnu Srbinu.
Igrači u klinču!
Sukob igrača Denvera i Portlanda koji su inicirali Barton i Kari, ubrzo su se svi našli u klinču, ali su sudije smirile strasti.

Nakon pregledanja snimka, sudije su kaznile inicijatore sukoba tehničkim greškama.
6' Denver daleko od finala
Nova asistencija Jokića za Krega, dve mu nedostaju za tripl-dabl, dok s druge strane Hud pogađa novu trojku – 104:90
5' Jokić polovičan, Portland +13
Vratio se Jokić i pogodio jedno od dva slobodna, a u međuvremenu Kreg prati petu ličnu dok Hud i Kari odvode Portlandu +13 – 101:88
Hudi nosi Blejzerse
3' Portland na +9
Propušten zicer na -4 bi mogao skupo da košta Nagetse. Portland opet ulazi u dobar ritam i koševima Huda "beži" na devet razlike – 94:85
1' Važna trojka, pa kiks
Milsap trojkom dodatno približava Denver Portlandu, nakon čega je upropastio kontranapad što kažnjava Makalum – 89:83
Kraj III četvrtine – Denver dobro prošao
Još nekoliko promašaja Lilarda, a Marej stavlja tačku na kvartal – 87:80
11' Lilard promašuje, Denver ne kažnjava
Dva promašaja Lilarda u nizu, ali to Denver ne koristi, Marej "odgovara" istom merom s druge strane, dok Hud koristi jedan penal –87:78
Jokić na klupi do kraja četvrtine
10' Lilard sa 10 metara
Ne dozvoljava Lilard da Denver preuzme kontrolu, na Jokićevu trojku odgovara istom merom sa deset metara, a potom pogađa oba slobodna bacanja, pa još jednu trojku – 83:78
7' Jokić preokrenuo rezultat
Lilard stiže do 20. poena, Kreg pravi treći faul, ali Aminu promašuje oba slobodna, što kažnjava Jokić sa pet poena u nizu – 75:76
6' Nova trojka Krega
Aminu trojkom vraća vođstvo Portlandu, ali istom merom odgovara Kreg, na asistenciju Jokića –69:69
4' Jokić izjednačio
Dosta se muče Nagetsi u završnici napada, Lilard odvodi Portland na +5, nakon čega važanu trojku za Denver pogađa Kreg, a Jokić poravnava rezultat sa penala – 66:66
2' Nastavlja se žestoka borba
Dobro Denver otvara drugo poluvreme, trojkom Herisa preokreće rezultat, ali Lilard odgovara – 62:61

Jokić ide ka novom tripl-dablu
Sjajno prvo poluvreme Jokića u Oregonu – 16 poena (7/10), 6 skokova i 4 asistencije za 18 minuta na parketu. Malo ga je poremetio šestominutni odmor u drugom kvartalu nakon perfektne prve četvrtine.
Poluvreme – Jokić 16p, Denver ispustio +10
Jokić sedmim košem stavlja tačku na lošu drugu četvrtinu Denvera. Portland odlazi na odmor sa četiri poena prednosti, nakon što je preokrenuo -10 iz prve četvrtine – 58:54
11' Jokić koristi penale
Marej prekida seriju domaćina, Kolins odgovara trojkom, nakon čega Jokić pogađa oba slobodna bacanja – 55:52
9' Prvi promašaj Srbina
Posle šest uzastopnih koševa Jokić beleži prvi promašaj, odmah za njim i drugi, dok Mekalum zaokružuje seriju Blejzersa 11:2 za pet poena prednosti – 52:47
7' Jokić odmah poentirao
Nakon što je Hud izjednačio sa penala, Jokić nastavlja tamo gde je stao pa pogađa opet sa poludistance za 12. poena iz šest šuteva. Međutim, Lilard pogađa novu trojku za preokret, a potom i polaže – 50:47
Jokić se vratio u igru
6' Mekalum se raspucao
Plamli i Barton održavaju vođstvo Denvera, ali se razigrao Mekalum koji poentira u dva uzastopna napada, pa Meloun traži novi tajm-aut – 43:45
5' Festival promašaja
Po dva promašaja na obe strane posle pauze, agoniju konačno okončava Barton trojkom, ali uzvraća raspoloženi Hud – 39:41
3' Denver ekspresno prosuo prednost bez Srbina
Portlandu su bila dovoljna samo tri minuta bez Jokića na parketu da se vrati u egal, trojkom Mekaluma i košem Kolinsa stižu na pola koša razlike, pa Meloun traži tajm-aut – 37:38
2' Portland se približava dok Jokić odmara
Nikola Jokić je otišao na klupu da malo odmori, što Portland koristi i poenima Huda i Kolinsa stiže na dva poseda razlike Portland se približava dok Jokić odmara – 32:36
Kraj I četvrtine – Jokić dvocifren bez promašaja
Nikola Jokić stavlja tačku na sjajnu četvrtinu divnim košem sa poludistance – 10 poena (5/5), 5 skokova i 4 asistencija za solidnu prednost Denvera – 26:34
12' Jokić na 8
Novi koš Jokića, polaganje na asistenciju Herisa, ali Lilard odgovara trojkom – 26:32
10' Hud drži Portland
Hud sa dva uzastopna koša smanjuje razliku, a nakon što Marej trojkom vraća na +10, on uzvraća istom merom – 23:30
9' Novi koš Jokića
Sjajna asistencija Mareja iza leđa do Jokića koji stiže do šestog poena i donosi Denveru dvocifrenu razliku – 14:24
8' Budi se Portland
Dobro reaguju Blejzersi posle tajm-auta, Lilard postiže prve poene iz trojke, a potom Mekalum pogađa dva napada u nizu. Denver održava razliku sa penala – 14:20
Jokić u prvih 5 minuta – 4 poena, 4 asistencije, 3 skoka
6' Jokić asistencijama diktira ritam
Dve asistencije Jokića u nizu, za trojke Mareja i Herisa i veliku prednost Denvera na startu – 7:16
5' Srbin u dobrom ritmu
Jokić je raspoložen na startu, beleži još po jednu asistenciju, skok i koš – 7:10
3' Jokić odmah po asistenciju, skok i koš
Jokić asistencijo otvara meč, a potom poentira iz ofanzivnog skokova – 5:8
Počeo je meč u "Moda Centru"
Problem za Voriorse
Bolji iz duela između Portlanda i Denvera će u finalu Zapada igrati protiv pobednika serije između Golden Stejta i Hjustona. Voriorsi vode 3-2, ali su ostali bez svog najboljeg igrača Kevina Durenta. KD je prvi strelac plej-ofa sa prosekom od 34,2 poena uz 5,2 skokova, 4,9 asistencija, 1,2 ukradenih lopti i 1 blokadom po meču.