KLS: Crvena zvezda – FMP 82:65

Košarkaši Crvene zvezde u trećem kolu Košarkaške lige Srbije savladali su ekipu FMP–a u hali "Aleksandar Nikolić" rezultatom 82:65.

CZV   FMP
  82 : 65
Kraj!
Zvezda je na kraju pobedom 82:65 nad FMP–om dolazi do treće pobede u Košarkaškoj ligi Srbije.
40' Ristić iz pika postiže nove poene
39' Sjajna rola Boriše Simanića
Ponovo Zvezda dolazi do visoke prednosti, sada je plus 15 zahvaljujući Boriši Simaniću
36' Treća trojka za FMP
Jeremić je na 45 stepeni nakon "drajv end kika" uspeo da pogodi treću trojku za gostujući sastav
34' Ristić iz ofanzivnog skoka rešava FMP
Ponovo Dušan Ristić pravi velike probleme i vezuje 4 poena nakon ofanzivnog skoka, 68:58
33' Evo FMP–a na -6
Nakon trojke Pita Dilejnija, košarkaši FMP–a prilaze na zaostatak od samo šest poena, prvi put posle dužeg vremena.
32' Ponovo FMP na jednocifrenom zaostatku
62;53 je rezultat, ne može Zvezda nikako da se odlepi
31' Počinje poslednja četvrtina
30' Odžo je odgurnuo Šešliju koji se držao za glavu
Pošto sudije nisu prekinule igru, Zvezda je nastavila da igra, imala 5:4 situaciju i Dobrić je zakucao nakon protrčavanja po čeonoj liniji.
29' Sjajna igra FMP–a se nastavlja
Nije previše urodio plodom ovaj tajm aut Milana Tomića, pošto je FMP prišao na svega 8 poena zaostatka, 60:52
28' FMP ima 21:11 u 3/4
Morao je Tomić da pozove tajm aut pošto su izabranici Vladimira Jovanovića za svega osam minuta istopili Zvezdinu prednost.

thepedja@gmail.com/STARSPORT
27' Neoprezni Rivers gubi loptu
Krenuo je Uskoković u kontru, činilo se da će zakucati ali ga je sačekao Dobrić fenomenalnom rampom i nije mu dozvolio da upiše lake poene.
25' Bursać realizuje 2+1 situaciju
Mo Faje to anulira trojkom već u narednom posedu. Uspeva FMP da poveže neke dobre napada, a evo i Pita Dilejnija sa poenima u tranziciji
24' FMP pravi svoju seriju
Daleko je ovo od alarma za crveno bele, ali je svakako lepo videti da FMP pokazuje znake života, 55:37
Odlično otvaranje Zvezde
Serijom 5:0 počinje treća četvrtina za domaći sastav
21' Kreće drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
Zvezda 49, FMP 27. Nekoliko minuta sjajne igre doneli su Zvezdi lepu prednost nad "mlađim bratom" i posle 20 minuta košarke, imaju lepu prednost od 22 poena.
18' Sjajan potez Dilejnija
Dilejni je povukao tranziciju ušao u defanzivca i nakon ukrštenog koraka položio uz faul, pritom promašivši dodatno slobodno bacanje. Davidovac u nastavku pogađa šut za tri poena, pa je Zvezda realizovala i kontru i došla do 43:25. Potom trojku pogađa Radanov i Dobrić zicer za veliki plus od 23 poena.
15' Sjajna sekvenca domaćeg tima
Za tren oka se utakmica iz neizvesne pretvorila u jednostranu, pošto je Zvezda nakon ukradene lopte Kej Sija Riversa došla do velikih plus 15, kada je na semaforu pisalo 37:22.

12' Veoma brzo Zvezda stvara nove probleme FMP–u
Iako se činilo da FMP može da ovu utakmicu učini neizvesnijom, Zvezda je za kratko vreme postigla šest poena i ponovo preuzela nešto osetniju prednost.
11' Dilejnijevim poenima otvaramo drugi kvartal
Sigurna igra Crvene zvezde
Znala je Zvezda od samog starta šta treba da radi kako bi kontrolisala ovaj duel i upravo to i čini. Zvezda diktira tempo, pogađa šuteve spolja i maksimalno otežava svaki šut FMP–u. Gosti ipak nisu došli u Pionir kako bi bili topovsko meso i to su za sada i pokazali, kako igrom u odbrani tako i u napadu.
9' Sjajno se Ristić snašao u tranziciji
Novo atraktivno zakucavanje i 16:9 vodi Zvezda
8' Boriša Simanić poentira nakon ofanzivnog skoka, 2+1 situacija za njega
8' FMP je serijom 6:2 uspeo da se približi na samo 2 poena zaostatka
Zvezda je u prednosti 11:9
Posle druge trojke Bilija Berona tajm aut za FMP
4' Prvi poeni za FMP
Odmah je to Zvezda anulirala novom trojkom
3' Veliki broj promašaja na obe strane
Ekipe ne mogu do poena čak ni iz ofanzivnog skoka
1' Počela je utakmica!
Prve poene postiže Dejan Davidovac, 3:0
Zanimljivo
Zvezda je ove sezone odigrala jedan meč na svom parketu u KLS, a postigli su 101 poen, dok je FMP na jednom meču u gostima postigao 61. Zvezda je u tom meču postigla skoro pa duplo više poena za poluvreme(59) nego što je FMP dozvolio svom protivniku (33).