Zlatibor Čajetina – Crvena zvezda 68:82

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Zlatibor u Čajetini sa 82:68 u drugom kolu Superlige Srbije.

16:23, 26:27, 15:20, 11:12
  ZLA   CZV
  68 : 82
40' Kraj! Rutinska pobeda Crvene zvezde u Čajetini
Boriša Simanić je postigao poslednje poene na utakmici i okončao ovaj duel. Crvena zvezda je pobedila 82:68!
38' Bjelica se raspucao
Krsto Bjelica pravi seriju od 4:0 pred ulazak u poslednji minut, Zvezda ima +12.
36' Šoutajm Dejana Davidovca
Koš Davidovca na 7:14 do kraja utakmice, a sledeći poeni na 5:22 do kraja, opet preko Davidovca, koji dominira večeras. Zlatibor dosta promašuje u ovim trenucima i razlika Zvezde je sve veća i veća – posle nove trojke Davidovca je 64:80!
33' Dobrić i Davidovac održavaju prednost gostiju
Novih skoro dva minuta bez poena gostiju, a zatim pogotci u dva napada zaredom, preko Dobrića i Davidovca za 74:62.
30' Sigurna prednost za crveno-bele pred poslednjih deset minuta
Ne preterano zanimljiva treća deonice došla do kraja. Nju je Zvezda dobila rezultatom 20:15 i povećala svoju prednost, pa je pred poslednjih deset minuta rezultat 70:57 za goste iz Beograda.

Posle trojke Lazića pogodili su Rivers, Ristić i Nenadić, dok su na drugoj strani bili precizni Krstajić, Babović i Bjelica.
26' Zvezda se ponovo "odlepila"
Minut bez poena Zvezde tokom kojih je Zlatibor smanjio zaostatak za pet poena. Davidovac nastavlja da "trpa" i beleži 14. poen. Zlatibor nema odgovor, gosti vode 65:48 posle trojke Lazića.
23' Za tri minuta samo pet poena
Loša košarka u Čajetini na startu drugog poluvremena. Za tri minuta videli smo samo pet poena (po dva Odža i Berona i jedan Bjelice), za 43:54.
Počelo je drugo poluvreme
20' Ristić povećao prednost Zvezde pred poluvreme
"Crnu" seriju svoj ekipe prekinuo je Rivers pogotkom uz faul, za +7. Na drugoj strani bio je precizan Rondović, dok je istom merom uzvratio Ristić, uz faul, i pribeležio osmi poen.

To je sve što smo videli u prvih 20 minuta, a rezultat je 42:50.
Zlatibor se ne šali!
Zvezda je vodila 42:27, a onda je usledila furiozna serija domaćina. Nekoliko minuta kasnije imamo egal, pa je rezultat svega 44:40 za crveno-bele.
17' Serija domaćina i tajm-aut Tomića
Nešto efikasniji deo utakmice i osam poena za jedan minut. Zvezda je otišla na novih +15, a onda je usledila serija od 5:0 Zlatibora (Riznić i Rondović), posle koje je Tomić zatražio tajm-aut.
15' Davidovac se razigrao
Minut i po bez poena iz igre posle trojke Riversa okončao je Krsto Bjelica polaganjem za 23:33. Usledila je serija Davidovca, koji je pogodio dvojku i trojku, za 23:38.
12' Zvezda otišla na +12
Najraspoloženiji u dosadašnjem toku meča su Kešelj i Ristić, koji beleže nove poene. Na drugoj strani pogodio je Pavlović jedno slobodno bacanje, dok se poenima Čovića došlo do 17:29.
10' Ristić i Kešelj odvelu Zvezdu na dvocifrenu prednost, Zlatibor odgovorio trojkom
Popela se Zvezda na +10 i povela 23:13 posle koš-faula Ristića i trojke Kešelja. U poslednjem minutu crveno-beli nisu dali koš, a jesu domaćini, koji su trojkom Riznića postavili konačan rezultat prve četvrtine – 16:23.
7' Vođstvo Zlatibora, pa preokret gostiju
Mnogo bolja igra Zlatibora i serija od 6:0 za prvo vođstvo na meču, do kojeg su došli trojkom Nikole Rondovića. Zvezdin odgovor je došao jako brzo – poeni Lazića, Odža i Riversa za vođstvo od 17:9.
3' Dobar početak Zvezde
Davidovac postiže prve poene na meču, a tek posle tri minuta košarke Zlatibor dolazi do svojih. Posle serije Majkla Odža od 3:0 i trojke Berona crveno-beli vode 8:3.