Cedevita – Zvezda 84:68

Košarkaši Cedevite naneli su Crvenoj zvezdi prvi poraz u ABA ligi trijumfom 84:68 u 17. kolu.

21:20, 28:13, 21:12, 14:23
  CED   CZV
  84 : 68
Kraj utakmice
Prvi poraz Zvezde u sezoni, jedna je izbegnuta blamaža u Zagrebu 84:68.
9'
Koševima Davidovca Zvezda smanjuje zaostatak na ispod 15 poena, ali Kobs i Pulen odbijaju poslednji napad gostiju na meču – 84:68
8'
Novi koš Dobrića, serija Zvezde 17:4 sredinom poslednjeg perioda – 79:65
6'
Davidovac pogađa drugu trojku Zvezde u nizu, Krušlin odgovara sa penala, ali Dobrić nastavlja seriju crveno-belih koji smanjuj zaostatak na 16 razlike – 79:63

5'
Crveno-beli maksimalno koriste opuštanje u redovima Cedevite pa ekspresno prave seriju 7:0 koju trojkom zaključuje Dobrić i prisiljava Rimca na tajm-aut 77:55
4'
Zvezda malo popravlja odbranu, odlična blokada Davidovca, dok s druge strane Kešelj i Čović ne daju da domaćin stigne do 30 razlike – 77:52
2'
Katić povećava na +27, Kešelj konačno ubacuje trojku, ali Stipanović i Kuk uprkos tajm-autu Tomića dodatno povećavaju razliku Cedevite. Amerikanac pritom zakucava alej-up – 77:48

Kraj III četvrtine
Nekoliko konfuznih napada Cedevite u završnici, ali ni crveno-beli nisu bili ništa bolji, greške Čovića i Dobrića koji pritom i opet promašuje pokušaj za tri. Velikih +25 za domaćina pred poslednjih 10 minuta.
9'
Sporiji ritam u završnici trećeg kvartala, a nakon višeminutnog problema sa šutom, Cedevita stiže do nove trojke, preko Murića, a potom Kuk zakucava nakon ukradene lopte – 70:45
7'
Crveno-beli ne mogu da pogode otvoren šut za tri, ali domaći ulaze u seriju promašaja, pa Reglend polaganjem i Odžo sa penala smanjuju malo deficit Zvezde – 61:41

4'
Ristić i Perperoglu postižu retke koševe za Zvezdu iz igre, dok se s druge strane raspucao Kuršlin i sa osam poena u ovom periodu nastavio da povećava prednost domaćian – 61:37
2'
Ništa se nije promenilo tokom 15-minutne pauze, Zvezda se i dalje muči na obe strane terena, dok igrači Cedevite "pune" koš i povećavaju razliku – 54:33
Kraj II četvrtine
Simanić promašajem zaključuje najgoru četvrtinu Zvezde, Cedevita ima ogromnih +15 na poluvremenu što nije viđeno ove sezone protiv Zvezde – 48:33
9'
Cedevita brzo vraća kontrolu u svoje ruke, crveno-beli promašuju, dok s druge strane pogađaju Stipanović i Murić za najveću razliku na meču – 45:32
8'
Nekoliko promašaja domaćih igrača crveno-beli koriste i trojkom Dobrića smanjuju rezultat, pa Rimac traži tajm-aut – 39:32
6'
Loša igra Zvezde u odbrani u ovom periodu, Kobs povećava prednost Cedevite – 37:27
5'
Dve loše reakcije Zvezdine odbrane i dva koša Ramljaka u samo desetak sekundi, pa Tomić traži tajm-aut – 32:25
4'
Ristić zakucava drugi put u ovoj četvrtini, nakon čega je usledilo nekoliko loših ofanzivnih minuta za oba tima, serija grešaka i faulova pa je prvi naredni poen postignut tek sa penala odakle je Faje bio polovičan – 28:25
2'
Nezaustavljivi Pulen povećava prednost Cedevite, postigao je 13 poena za pet minuta na parkeu – 28:22

Kraj I četvrtine
Perperoglu polaže loptu u koš pet sekundi pre kraja prvog perioda – 21:20
10'
Ristić postiže još jedan koš, ali Pulen sa dva uzastopne trojke preokreće rezultat – 21:18
8'
Ristić prekida lošu seriju Zvezde, ali Stipanović polaže sa druge strane terena – 15:16
7'
Dobrić i Ristić su upropastili dva napada Zvezde u nizu, Stipanović i Kobs vraćaju domaćina na pola koša zaostatka – 13:14
4'
I Simanić pogađa trojku, raste prednost Zvezde – 7:12
3'
Novi koš Berona, vraća jednu trojku domaćinu – 6:9
2'
Novi koš Dobrića iz reketa, ali Cedevita pogađa dve uzastopne trojke preko Kuka i Krušlina – 6:6
1'
Dobar start Zvezde, Beron i Dobrić poentiraju za početno vođstvo – 0:4
Počeo je meč u Domu sportova
Beogradski tim je u Zagrebu oslabljen neigranjem Branka Lazića, Majka Cirbesa i Alekse Radanova.
Crveno-beli su jedini neporaženi tim u takmičenju, dok su Zagrepčani uoči ovog kola delili drugu poziciju na tabeli.

16.700 vojnika raspoređeno: Počelo je...

Filipinske i američke trupe počele su danas vojne vežbe "Balikatan" u Filipinima, koje će trajati do 10. maja, a uključivaće i pomorske vežbe u Južnom kineskom moru, na čije teritorije polažu pravo i Kina i Filipini.