Izrael – Srbija 83:74

Košarkaši Srbije poraženi su od Izraela 83:74 u Tel Avivu, u devetom kolu Grupe L kvalifikacija za Mundobasket.

29:24, 14:21, 16:15
  Izrael   Srbija
  80 : 74
Kraj – 83:74
Nije uspela Srbija da odgovori na seriju trojki Izraela u prvoj polovini poslednjeg kvartala, "Orlovi" su zakazali u prelomnim trenucima dozvolivši domaćinu da pri 74:74 napravi seriju 6:0 i reši pitanje pobednika dva minuta pre kraja.
10' Slaba završnica
Nisu uspeli "Orlovi" da se vrate u finišu, nove greške i promašaji vode u poraz – 83:74

9' "Orlovi" opet u problemu
Trojka Blata u ključnom trenutku za Izrael, Srbija ulazi u seriju grešaka, a Zosman poentira uz dodatno slobodno i domaćin se ponovo odvojio – 80:74
8' Umor stigao Izraelce, Srbija se vratila
Stao je šut domaćina, Srbija pojačava odbranu, dok Izrael gubi dah s druge strane, pa "Orlovi" vežu nekoliko uspešnih napada preko Pena i Raduljice za potpuni egal – 74:74
6' Prvi koš Srbije iz kontre u II poluvremenu
Prvi poeni Srbije iz kontranapada u drugom poluvremenu, važan koš Birčevića na asistenciju Milosavljevića – 74:70
Podrška za "Orlove" u Tel Avivu
5' Strašna serija Pninija
Pnini je nezaustavljiv, tri uzastopne trojke dok "Orlovi" gube lopte pa Izrael "beži" Srbiji – 74:68
3' Gagi "drži" Srbiju
Nova trojka Izraela, treću u nizu ubacuje Pnini, ali Milosavljević odgovara polaganjem uz dodatno bacanje – 68:68
1' Rafalna paljba
Blat pogađa trojku za Izrael, "vraća" je Avramović, novu ubacuje Kohen, a potom poentira i Milosavljević za izjednačenje – 65:65

Kraj III četvrtine – 59:60
Čvrsta, negledljiva četvrtina, dosta grešaka i oscilacija oba tima, Srbija opet ispušta +6, Izrael "mečaap" odbranom režira seriju 12:2 (59:55), ali sjajnom trojkom u beznadežnoj situaciji Avramović budi "Orlove" koji preokreću pred poslednji period.
10' Probudili se "Orlovi"
Opet odlična završnica kvartala Srbije, dobra odbrana i koš Simonovića za novi preokret – 59:60
9' "Velika" trojka Avramovića
Skoro pa su se naši igrači pomorili sa još jednim neuspešnim napadom, a onda Avramović od izgubljene lopte "stvara" trojku – 59:58
8' Nova serija, novi preokret
Opet Srbija ispušta +6, serija grešaka i promašaja i Izrael serijom 12:2 preokreće rezultat – 59:55
6' Tvrd meč u Tel Avivu
Teško se dolazi do poena, agresivnom igrom Izraelci pariraju "Orlovima" i vraćaju se u egal – 52:53

5' Siiiiimooooonoviiiiić
Uspavanku u Tel Avivu prekida Simonović sjajnim zakucavanjem nakon prodora po čeonoj liniji, a potom poentira i Raduljica – 47:53
4' Snažne odbrane, spor ritam
Slaba košarka u drugom poluvremenu, dosta prekida, grešaka i faulova, čvrste odbrane usporavaju ritam –
47:49
2' Trojka
Prvi poentiraju Izraelci sa linije za slobodna bacanja, a posle minut i po bez rešenja u napadu, Simonović pogađa trojku –
45:48
Počela je III četvrtina
Statistika Srbije u I poluvremenu

Poluvreme – 43:45
Imala je Srbija dosta problema u organizaciji napada i u drugom kvartalu, nije imala rešenje za zonu Izraela, ali je odbrana omogućila našem timu da ostane u egalu. U drugoj polovini četvrtine proradio je šut Milosavljevića, pronađeno je i rešenje za zonu, pa poenima Raduljice, Lazića, Simonovića i Pena nap tim preokreće rezultat.
10' Srbija vodi na poluvremenu
Trojkom Simonovića i još jednim polaganjem u poslednjim sekundima, ovaj put Pena, Srbija preokreće na poluvremenu – 43:45
9' Preokret
Adaptirala se Srbija na zonsku odbranu Izraela, Raduljica i Peno donose preokret – 40:39
8' Đorđević nezadovoljan odbranom, Gagi čuva Srbiju
Nedovoljno agresivnosti u odbrani Srbije omogućilo je Izraelu nove poene, ali opet odgovara Milosavljević trojkom – 38:37

6' Problem u organizaciji rešava igra "jedan na jedan"
"Orlovi" ne uspevaju timski da naigraju zonu Izraela, ali Milosavljević i Lazić preuzimaju odgovornost – 34:34
4' Konačno koš
Seriju bez koševa prekida Birčević trojkom od table – 32:29
3' Serija obostranih grešaka
Loš ritam s obe strane parketa, serija grešaka pa više od dva minuta nema koša.

2' Ista meta, isto odstojanje
Raduljica prvi poentira u novom kvartalu, ali Izraelci pogađaju novu trojku – 32:26
Kraj I četvrtine – 29:24
Na agresivan start Izraela, Srbija je odgovorila preko reketa, tačnije preko Raduljice koji donosi 20:14, ali čim je on izašao "zaribao" je napad dok je domaćinu proradio spoljni šut kojim pravi seriju 13:0 za preokret na 27:20. Ipak, jača odbrana i koš Milosavljevića uz zvuk sirene vraćaju Srbiju u egal.
10' Milosavljević "spasao" četvrtinu
Odbranila se Srbija u poslednjem napadu Izraela, a onda Milosavljević sjajnim prodorom u poslednjoj sekundi poentira za prihvatljivih -5 – 29:24
9' Vraća se Raduljica
Gagić sa penala prekida seriju Izraela, na parket se vraća Raduljica – 27:22
8' Traje serija domaćina
Kriza u igri Srbije, nastavljaju se promašaji "Orlova", dok novim trojkama raste serija Izraela na 13:0 – 27:20
7' Kriza u napadu Srbije, preokret Izraela
Nekoliko loših napada Srbije omogućava Izraelu da ekspresno preokrene rezultat, trojkama Zosmana i Blata i Pninija pravi seriju 8:0 – 22:20
5' Raspucali se "Orlovi"
Nekoliko preokreta u svega dva minuta, a onda su se raspucali Milosavljević i Birčević koji trojkama donose Srbiji +5 – 11:16
3' Reket je šansa Srbije
Izrael nema klasičnu "peticu", što koristi Raduljica i poenima u tri uzastopna napada preokreće rezultat – 7:8
2' Dobar start domaćina
Agresivna igra Izraelaca, mini-serija koševima Zosmana i Dousona – 7:2
1' Odmah trojka
Izrael će se oslanjati na spoljni šut, što pokazuje trojka Dousona na startu meča, ali Milosavljević uzvraća iz reketa – 3:2

Ogroman korak ka Kini
Eventualnom pobedom nad Izraelom “Orlovi” bi otišli na tri pobede razlike (mi 6/3, oni 3/6) na tri meča do kraja i njima bi ostale samo teoretke šanse da budu ispred nas u grupi. Srbija bi morala da izgubi sve mečeve do kraja (Grčka (kod kuće), Izrael (kod kuće), Estonija (gosti)), dok bi Izrael morao da slavi na svim (Gruzija (gosti), Srbija (gosti), Nemačka (kuća) i da nas pritom u Beogradu dobiju sa većom razlikom nego što smo mi pobedili njih u Tel Avivu.