Finale Kupa: Crvena zvezda – Čukarički 2:1 (0:1)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Čukarički u finalu Kupa Srbije (2:1) i tako treći put uzastopno osvojili duplu krunu.

Pešić 61, 76 – Docić 21
  FKCZ   ČUKA
  2 : 1
Hvala na pažnji
Bilo je ovo sve za večeras.

Miloš Milojević, trener Zvezde
Hvala ovim momcima i mom struènom štabu. Dobra jedna utakmica i voleo bih da ima više ovakvih u našem prvenstvu da bude i interesovanje za ligu i utakmica uz koju se moglo uživati. Krenuli su bolje ali smo pokazali da imamo karakter i iako je prvenstvo rešeno pre sedam nedelja pokazali smo da imamo kvalitet da se vratimo u ovaj meè
Dušan Kerkez, trener Čukaričkog
Nemam šta da zamerim. Ponosan sam i mislim da smo posle dužeg vremena pokazali kako treba i dolikuje da se igra, a znamo da Zvezda ovde nije gubila ni u Ligi šampiona od velikih ekipa i znali smo šta hoæemo na obe strane terena i znamo koliko su oni opasni u tim situacijima. Žal postoji jer smo mogli za to malo i mojim momcima mogu samo da èestitam na partiji i idemo na zasluženi odmor pa da idemo u Evropu kako smo i zaslužili
Uručen ček i podizanje pehara
Zvezda je za pobedu u finalu dobila tri miliona, a ukupno 10 miliona dinara za ovu sezonu.

Odmah zatim usledilo je i podizanje pehara uz pesmu "We are the champions" grupe "Queen".
Aleksandar Pešić
Pa dobro, mi Srbi smo, što se kaže, težak, ali pošten narod. Ja uvek radim, što se kaže, u kontra navoj. Tako da, ko u mene osporava, ja vraæam na drugi naèin. Ovo sam igrao pre svega zbog sebe, zbog svoje porodice, zbog Crvene zvezde i pravih navijaèa. Zahvalio bih se navijaèima na sjajnoj podršci cele sezone i nadam se da æemo i ubuduæe praviti dobre rezultate
Ceremonija

DÐ/B92.net

KRAJ
Crvena zvezda je pobedila Čukarički u finalu Kupa Srbije – 2:1.
90+ Nadoknada
Igraće se još četiri minuta.
87' Lepe makazice Badamosija
Sjajan pokušaj makazicama sa visine penala. Lopta odlazi malo preko gola.
81' Stativa!
Marko Docić je sa desne strane centrirao, lopta je sve preletela i završila na stativi.

Borjan je bio savladana, ali ga je spasila stativa.
Gol Pešića za preokret Zvezde
76' Gooool!
Aleksandar Pešić je doneo preokret, 2:1.

Iskoristio je dodavanje Ivanića u prazan prostor i levom nogom, kroz noge Beliću, pogodio mrežu Čukaričkog.
72' Rakonjac ušao umesto Kataija
Na terenu je mladi Marko Rakonjac.

Malo je falilo da iz prvog kontakta pogodio mrežu.

Belić ga je zaustavio u toj nameri.
Pešić se sukobio sa Dragovićem VIDEO

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
Gol Pešića
64' Promena kod Čuke
Samuel Ovusu je zamenio Luku Adžića.
61' Gooool!
Zvezda je izjednačila, a strelac je Aleksandar Pešić, 1:1.

Brzo su izveli korner Azarov i Kangva, koji je centrirao, a iz peterca glavom Pešić je prevario Belića.
60' Katai opet
"Zategao" je sa dvadesetak metara, ali je lopta prohujala pored gola.

Srdjan Stevanovic/Starsport
58' Milojević menja
Kings Kangva menja Gelora Kangu, dok je Lazar Nikolić ušao umesto Aleksa Viga.
57' Ivanić zamalo neprecizan
Još jedna vrhunska šansa za Zvezdu.

Intervenisao je Kovačević, lopta je na levoj strani došla kod Ivanića, koji je gađao drugi ugao, ali je lopta otišla iznad gola.
55' Vigo pao – Zvezda traži penal
U duelu su bili Rogan i Vigo, lopta je završila u korneru, Argentinac na zemlji...

Sudija Mitić je samo pokazao da se izvede udarac iz ugla.

52' Badamosi probao glavom
Šutirao je glavom posle centaršuta Stevanovića sa desne strane, ali je lopta otišla preko gola.
48' "Bomba" Kataija
Izuzetno snažan udarac Kataija sa ivice kaznenog prostora.

Nedostajalo je preciznosti...
Počelo drugo poluvreme
Sa centra su krenuli igrači Zvezde.

Nema promena u sastavima.

POLUVREME
Čukarički vodi pogotkom Marka Docića iz kornera u 21. minutu (0:1).
45+1 Kako ovo nije gol?
Nova izgledna prilika za Zvezdu tj. više njih.

Katai je probio po levoj strani, Bukari je šutirao, a golman Čuke odbranio.

Lopta je stigla do Ivanića koji je iz mrtvog ugla praktično šutirao, ali pored gola.
45+ Nadoknada
Igraće se još tri minuta.

41' Zvezda umalo do gola!
Velika gužva pred golom Čuke.

Dragović je najpre izblokiran, Eraković je šutirao, a loptu ka golu skrenuo Katai, međutim, Ivanović je sa gol linije izbacio loptu.
40' Brđani ljuti na crveno-bele
Rogan je bio na zemlji, igrači Zvezde nisu izbacili loptu u aut, da bi Azarov umalo postigao gol sa distance.

Lopta je od jednog fudbalera Čukaričkog završila u korneru.
39' Kanga izblokiran
Možda i najbolja akcija Zvezde do sada.

Bukari je posle prodora vratio povratnu za Kangu, koji je izblokiran.

Samo korner.
32' Nova velika šansa za Čuku
Tošić je posle kornera šutirao glavom, Borjan je zakačio loptu, a sa gol linije Zvezdu je spasao Dragović.
29' Prilika za Zvezdu
Posle kornera je pokušao Eraković glavom, odnosno leđima, ali mu je Kovačević dovoljno zasmetao...

PT/B92.net
Gol iz kornera Docića
Borjan na travi
Sedi i zbog povrede traži izmenu...
21' Gooool!
Au, kakva majstorija Marka Docića!

Postigao je gol direktno iz kornera.

Milan Borjan je uhvaćen na spavanju, 0:1.
20' Stativa!
Borjan je dva puta odlično intervenisao.

Najpre je zaustavio Ivanovića, kojeg je proigrao Docić, a onda u nastavku skinuo čist gol Badamosiju.

Pomogla mu je i stativa, da bi od svega na kraju bio samo korner.
15' Pešić traljavo
Azarov je pronašao Pešića u šesnaestercu, ali je napadač crveno-belih loše šutirao levom nogom.

13' Zvezda ima loptu, Čuka vreba kontru
Jasno je da Čukarički čeka kontranapad.

Praktično su svi iza lopte kada se brane.
6' Zvezda konkretnija
Prvo gužva u šesnaestercu Čukaričkog, a onda minut kasnije lopta za Pešića u prazan prostor i pravovremeno istrčavanje Belića.
3' Katai prvi pokušao
Katai je iz daljine, iz slobodnjaka, probao.

Golman Belić je imao blagih problema sa hvatanjem lopte, koja je natopljena, kao i teren.