Kup Srbije, 1/8 finala: Sremska Mitrovica – Crvena zvezda 1:3 (1:1)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Radničkog u Sremskoj Mitrovici rezultatom 3:1 u osmini finala Kupa Srbije.

Dobrodošli u LIVE BLOG B92.net
Fudbaleri Crvene zvezde od 15 sati gostuju Radničkom u Sremskoj Mitrovici, u osmini finala Kupa Srbije.
KRAJ
Pobeda Zvezde
85' Zapretili i gosti
Najbolja šansa za Radnički u drugom poluvremenu! Špartao je Gajić uz desnu aut-liniju, poslao centaršut u srce kaznenog prostora, a na loptu je naleteo Vladimir Petrović. Ipak, pucao je pored gola. Nije morao da intervebiše Nikola Vasiljević.
81' Sve je manje vremena
S obzirom na to da deluje da su se domaći igrači gotovo predali, samo čekamo sudijski zvižduk koji će i zvanično prolgasiti Zvezdu za pobednika ovog duela. U drugom poluvremenu nema mnogo akcije i uglavnom se igra na polovini Radničkog iz Sremske Mitrovice.
73' Borjan ide na klupu
Manje od 20 minuta je ostalo do kraja utakmice, a Zvezda je već prilično ubedljiva. Milojević je odlučio da napravi izmenu i zameni golmane, pa je na gol stao Nikola Vasiljević
64' Gooooooooool
Novi gol! Kangva je strelac i Zvezda već sad ubedljivo vodi
59' Veliki promašaj
Bukari je pobegao odbrani Sremske Mitrovice i malo iskosa sa desne strane imao 1 na 1 sa golmanom i usledo je veliki promašaj pa nema promene rezultata
56' Gooooooooool
Centaršut je došao sa desnog boka i loptu glavom u gol sprovodi Marko Rakonjac, pa Zvezda ponovo stiže do vođstva, 1:2
50' Katai... ništa
Po levom boku je napala Zvezda preko Kataija, sve je hteo sam, ali odbranio se domaći tim. Ostaje 1:1
46' Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad ima Crvena zvezda
Poluvreme
Nerešeno u Sremskoj Mitrovici posle 45 minuta. Nismo se baš nagledali fudbala, ali na mokrom terenu u Sremu pala su dva gola.
Minut nadoknade u prvom poluvremenu
Nije bilo mnogo prekida u ovom delu, pa zbog toga je i sudijska nadoknada samo minut.
IZJEDNAČENJE
43' Zvezda se ekspresno vratila! Iako je delovalo da je Izjednačenje doneo Aleksandar Katai, gol se pripisuje Mirku Ivaniću. Samo pet minuta je trajalo vođstvo domaćina.
GOL
38' Vode fudbaleri Radničkog u Sremskoj Mitrovici. Siguran je sa penala bio Đorđević, a Borjan nije imao šanse
PENAL
Penal za Radnički! Posle prvog kornera za domaćina, Mijailović je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudija Ilić je pokazao na belu tačku.
Zicer za goste
31' Zamalo da vidimo prvi gol na meču. Katai je bio u sjajnoj prlici da donese prednost svom timu. Nije dobro zahvatio loptu, pa je golman Ostojić odbranio svoj gol. Mreža je ostala netaknuta.
25' Bez velikih uzbuđenja u Sremeskoj Mitrovici posle 25 minuta igre. Gosti iz Beograda pokušavaju da nađu način da probiju odbranu Radničkog, ali domaćin za sada odoleva.
Prilika za Ivanića
18' Najbolja prilika na meèu za Crvenu zvezdu. Ivaniæ je uputio udarac, ali je lopta otišla preko gola.
14' Radnièki uglavnom igra defanzivno u dosadašnjem delu meèa, ali je domaæin imao prvi pokušaj da ugrozi gol beogradskog tima, ali Èarapiæ se nije najbolje snašao.
12' Polako Zvezda pritiska domaćina. Prvi udarac ka gol uputio je Mijailović, ali nije bio precizan i lopta je otišla pored stative.
10' Prva ozbiljnija šansa na meču, Aleksandar Katai je bio u prilici, ali je šut napadača Zvezde izblokiran.
6' Prekid u Mitrovici. Jedan pas je ušao na teren zbog čega je sudija na kratko prekinuo meč, a fudbaler Zvezde Strahinja Eraković izneo je zalutalo kuče, posle čega je utakmica nastavljena.
Posle četiri minuta igre na terenu u Sremskoj Mitrovici nijedna ekipa nije uspela da napravi izglednu šansu.
Počela je utakmica u Sremskoj Mitrovici
Prvi napad na meču imaju domaćini.
Radnički iz Sremske Mitrovice u prethodnoj rundi takmičenja napravio najveće iznenađenje i eliminisao Partizan, a Zvezda je osminu finala Kupa Srbije izborila posle pobede protiv Mačve 2:0.
Sremci izbacili Partizan
Zvezda je do gostovanja u Sremu stigla pobedom u Mačvi, dok je Radnički priredio senzaciju protiv Partizana.
Poznate postave
RADNIČKI SM: Ostojić, Ilić, Ignjatović, Spasojević, Protić, Ivić, Gajić, Petrović, Čarapić, Ilić , Đorđević

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Vigo, Eraković, Leković, Rodić, Mijailović, Kanga, Bukari, Ivanić, Katai, Rakonjac

Vojvodina – Mladost GAT 2:1
Trener Sremske Mitrovice Darko Tešović, nekadašnji as Partizana, dan pred ovaj susret nasledio Dejana Nikolića.
"Nisam od trenera koji bira posao, volim da radim, radio sam u svim rangovima. Klub ima ozbiljne ambicije i one su se poklopile sa mojim. Poziv Radničkog nisam mnogo razmatrao, čim su me hteli, znači da je to to. Idemo da ostvarimo zacrtane ciljeve", izjavio je Tešović,
Trener Crvene zvezde Miloš Milojević
To je svakako model kako æe igrati protiv nas, tako da smo gledali tu utakmicu u analizi. Svakog protivnika kog skautiramo, gledamo u tom smislu da protiv nas i veèitog rivala igraju isto. Gledao sam Radnièki i protiv Grafièara jesenas, to je èvrsta ekipa, takmièarska. Imaju tri - èetiri igraèa sa iskustvom iz Superlige. Dobri su na ofanzivnom prekidu, te je bitno da odnos bude pravi i zalaganje maksimalno. Ne želim da razmišljamo kao da igramo protiv ekipe koja je rang ispod. Ako pristup bude pravi, neæe biti problema