Crvena zvezda – Zenit 1:2

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Zenita 2:1 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Sočiju

Mostovoj 53', Kasijera 74' – Katai 79'
  ZEN   CZV
  2 : 1
90+1' Igraće se još četiri minuta
88' Sve manje vremena za Zvezdu
Zvezda nije uspela da posle Kataijevog gola napravi izglednu pansu i ugrozi gol Zenita.
83' Odličan šut Ivanića, ali ne dovolojno precizan
Mirko Ivanić je sa nekih 20 metara uputio veoma dobar udarac, ali je lopta otišla pored gola Zenita.
79' GOL! Katai je strelac!
Aleksandar Katai je smanjio prednost Zenita na 2:1.

Velike zasluge za ovaj gol idu i Mirku Ivaniću.
74' 2:0 za Zenit
Kasijera je posle greške Zvezdine odbrane imao veoma lak posao i savladao je Milana Borjana.
69' Zenit propustio veliku priliku
Adamov je propustio veliku šansu tako što je loptu poslao pored gola iako je bio 1 na 1 sa Borjanom.
64' U igru ulaze Ben i Katai
Posle kornera Zenita i lošeg puta Klaudinja sudija je dao znak da u igru užu Aleksandar Katai i El Fardu Ben.

Iz igre su izažli Milan Pavkov i Ibrahim Mustafa.
59' Zvezda zapretila
Mirko Ivanić koji je ušao na poluvremenu je sjajnom igrom napravio dosta prostora i prosledio loptu do Kingsa Kangve koji je uputio dobar udarac ka golu Keržakova.

Ruski golman je odličnom paradom otklonio opasnost.

U narednom napadu Kuzjaev je na sličan način zapretio golu Zvezde, a lopta je završila u rukama Borjana.
53' Zenit vodi
Andrej Mostovoj je postigao gol!

Ponovo je Klaudinjo probao, a Borjan je pono dobro reagovao.

Lopta se međutim odbila do Mostovoja koji je veoma preciznim udarcem loptu poslao u gol Zvezde.
52' Šansa za Zenit – Borjan brani
Klaudinjo je posle uigrane akciju Zenita imao priliku, ali njegov šut je bio lak plen za Milana Borjana.
48' Greška koja je mogla skupo da košta Zvezdu
Ponovo je Kristijno Pićini pogrešio, a Klaudinjo je sa pola terena pokušao da lobuje Borjana.

Lopta je prošla pored gola, ali je ovo već treća greška Pićinija.
46' Počelo je drugo poluvreme
Crvena zvezda je izvela početni udarac u ovom poluvremenu.

Starsport

Starsport

Starsport
45' Ponovo velika prilika za Mustafu – Poluvremen
Ponovo greška odbrane Zenita.

Lopta je došla do Mustafe koji je krenuo ka golu Zenita i loptu poslao po zemlji.

Međutim nije bio dovoljno precizan i lopta je otišla pored gola.

Ubrzo je glavni sudija označio kraj poluvremena.
40' Zenit ozbiljno zapretio
Zenit je imao prvu veliku šansu, ali je Zvezda uspela da se odbrani.

Nakon kornera Milan Borjan je odličnom intervencijom spsao gol Zvezde.
37' Bez novih većih šansi
Nakon prilike koju je propustio Ibrahim Mustafa nije viđen nijedan značajniji pokušaj na obe strane.
32' Prvi žuti karton
Aleksandar Dragović je dobio prvi žuti karton na ovoj utakmici.
28' Kakva prilika za Zvezdu!
Pićini se iskupio za pređašnju grešku i uputio sjajan centaršut nakon što je odličnim driblingom napravio prostor.

Centaršut je bio upućen Mustafi koji se našao na nekih pet metara od gola, ali nije uspeo dobro da reaguje i lopta je otišla pored gola.
25' Kanga zamalo da donese vođstvo
Gelor Kanga je imao slobodan udarac sa nekih 25 metara. Zbog pozicije lopte očekivalo se da će biti upućen centaršut, ali je Kanga šutirao direktno na gol.

Golman Zenita je bio spreman za to i sačuvao je svoju mrežu.

Na drugoj strani Kristijano Pićini je napravio grešku koja je otvorila veliku šansu igračima Zenita, ali je ostalo 0:0.
20' Zenit pripretio
Greška Crvene zvezde u napadu dovela je do kontranapda u koji su munjevito krenuli igrači Zenita.

Mostovoj je uputio i šut, ali je lopta prešla preko gola.
17' Mirniji ritam utakmice
Nakon par prilika koje je Zvezda imala, utakmica je poprimila nešto smireniji ton.

Igrači Zenita odbili su prvi nalet Zvezde i težište igre prebačeno je na sredinu terena.
12' Nova velika prilika i novi promašaj Zvezde
Nakon nespretne reakcije odbrane Zenita lopta je došla do Ibrahima Mustafe koji je imao odličnu priliku, ali je lopta otišla pored gola.
7' Gobeljićev promašaj
Zvezdin fudbaler je pokušao da iz velike udaljenosti matira golmana Zenita, ali je lopta prošla pored gola.
5' Prva prilika za Zvezdu
Zvezda je odlično razvila kontranapad.

Loptu je u šesnatesterac poslao Ibrahim Mustafa, ali Milan Pavkov nije uspeo lepo da zahvati loptu.

Tu nije prestala opasnost za ekipu Zenita. Usledio je novic entaršut ali su domaći igrači izbacili loptu i Zvezda je imala prvi korner.
1' Utakmica je počela
Početni udarac izveli su fudbaleri Zenita.