Kup Italije, finale: Juventus – Inter 2:4

Fudbaleri Intera osvojili su Kup Italije posle 11 godina, pobedom nad Juventusom posle produžetka rezultatom 4:2.

Dobro došli
Zajedno ćemo ispratiti finale Kupa Italije, u kojem se od 21.00 u Rimu, sastaju Juventus i Inter.
KRAJ
Inter je osvojio Kup Italije, pobedom nad Juventusom od 4:2.
Perišićev sjajan gol
114' Inter nadomak trofeja
"Nerazuri" polako ali sigurni idu ka 12. trofeju u ovom takmičenju, prvom od 2011. godine.
Počeo II produžetak
Još 15 minuta nade za Juventus.
Kraj I produžetka
Inter je dao dva gola u dodatnih 15 minuta.

Pred poslednjih 15, imaju prednost od 4:2.
Crveni za Alegrija
Zbog prigovora, trener Juventusa je ranije poslat u svlačionicu.
102' Gooooool!
Previše je prostora De Liht ostavio Perišiću, koji je iz drugog dodira poslao "projektil" u mrežu Perina, 4:2.
99' Gooool!
Perišić je izveo penal i doneo novo vođstvo Interu, 3:2.

Hrvat je šutirao snažno i visoko, te Perin nije imao nikakve šanse.
Novi penal za Inter
Opet je De Liht u centru pažnje.

Oborio je Škrinjara, Valeri je pogledao usporeni snimak i dosudio penal.
92' Aleksis zapretio na startu produžetka
Perin, ipak, oprezan.
Kraj regularnog dela
Juventus – Inter 2:2.

Idemo u dodatnih dva puta po 15 minuta.
90+ Nadoknada tri minuta
Blizu smo produžetaka.

Pre njih, Aleksis Sančes i Arturo Vidal ulaze u igru.
Kakav penal Čalhanoglua
80' Goool!
Inter je izjednačio iz penala, 2:2.

Hakan Čalhanoglu je Perina savladao pomoću stative.

Jako rizično izvedeno, ali je sreća pogledala Turčina.
78' Penal!
Lautaro je pao čim je osetio Bonučija iza njega.

Na prvi pogled delovalo je kao čist penal, međutim, usporeni snimak je uneo sumnju.

Na kraju - penal!
71' Inter umalo do izjednačenja
Federiko Di Marko je šutirao, ali je Peri vrhovima prstiju izbacio u korner loptu.

Pritiska Inter u ovim momentima.
65' Dibala iz teške situacije
Argentinac je šutirao posle centaršuta Aleksa Sandra, ali pravo u Handanoviča.
63' Inter mora da krene napred
Posle postignutog gola na početku meča, previše su bili pasivni, nije ih interesovao gol rivala.

Juve je okrenuo rezultat za dva minuta i od tog momenta "nerazuri" pokušavaju da poravnaju.
Gol Vlahovića
52' Goooooool!
Sjajna kontra Juventusa i gol Vlahovića.

Srpski napadač je nakon lopte u prazan prostor Bernardeskija odlično zamolio čuvara, šutirao, ali pravo u lice Handanoviču.

Lopta se odbila pravo u noge Dušanu, koji drugu šansu nije propustio i zatresao mrežu.
50' Gooooool!
Vlahović je pokušavao da se izbori za udarac, bio je izblokiran, da bi svoj šut oprobao Aleks Sandro u nastavku.

Šutirao je Brazilac, da bi loptu zakačio Morata, taman toliko da prevari Handanoviča.

Opet smo na početku, 1:1.
49' Vlahović pao
Pao je Vlahović posle duela sa De Frajom, koji ga je malo odgurnuo, ali čini se nedovoljno za penal.
Počelo drugo poluvreme
Nema promena u sastavima.
POLUVREME
Inter posle prvih 45 minuta vodi zahvaljujući golu Nikola Barele.

Juve je bio nešto bolji rival, više šansi je stvorio, međutim, Handanovič je redom zaustavljao Vlahovića, Dibalu, De Lihta...
41' Promena
Umesto povređenog Danila, na teren ulazi Morata.

Na desnog beka će sada verovatno preći Kvadrado, Dibala će malo da se povuče, dok će Vlahoviću društvo u napadu praviti Morata.

Profimedia
31' Kako ovo nije gol?
Nakon odbitka i kornera, Dibala je šutirao.

Puno sreće za Inter. Lopta je prošla pored svih, pa i stative.
30' Juve se probudio
Nakon udaraca Dibale i Vlahovića, Bernardeski je probao iz daljine.

Od svega samo korner, nakon kojeg je Handanović odbranio udarac De Lihta.
24' Vlahović imao šansu!
Neverovatno da ovo nije završilo u mreži.

Vlahović je šutirao sa leve strane iskosa, delovalo je da ide u malu mrežu, ali je Handanovič fantastično intervenisao.
23' Dibala umalo
Prva prava šansa za Juventus.

Lepo dodavanje Kvadrada za Dibalu, koji je pokušao da uhvati Handanoviča na krivoj nozi, ali nije uspeo.
20' Inter usporio ritam
Za sada nema nekog ozbiljnog presinga od strane igrača torinskog kluba.
Golčina Barele
7' Goooooool!
Lako je ispao Kvadrado, Barela je sa leve strane krenuo ka sredini i sa distance uputio fenomenalan šut u malu mrežu.

Matija Perin nije imao šansu da ovo odbrani.

Inter vodi 1:0.
1' Utakmica je počela