Kup Srbije, 1/2finale: Partizan – Vojvodina 2:1 (2:0)

Fudbaleri Partizana plasirali su se u finale Kupa Srbije pobedom nad Vojvodinom rezultatom 2:1 (2:0).

Gomeš 4, Menig 43 – Zukić 53
  PAR   VOJ
  2 : 1
Kraj utakmice!
Partizan je uspeo da preživi sve pokušaje Vojvodine i plasira se u osmo uzastopno finale Kupa.
Igraće se još tri minuta nadoknade vremena u Humskoj.
86' Šansa za Rikarda
Mogao je sve da reši nekoliko minuta pre kraja, ali je Bjeković izbacio loptu sa gol-linije.

85' Sve je manje vremena za Vojvodinu
Igra se daleko od gola Nemanje Stevanovića.
80' Još 10 neizvesnih minuta u Humskoj
Partizan igra ne prepoznatljivo u odnosu na prvo poluvreme, a Vojvodina ne uspeva da pripreti i eventualno stigne do izjednačenja.
75' Sa tribina se čuje pesma upućena gostima iz Novog Sada
Odjekuje "pola Mađar, pola Ustaša", zbog čega je spiker tražio od navijača da prestanu i fer i sportski navijaju.
74' Veoma loš slobodan udarac Miloša Jojića
Veoma neprecizno, preko gola...
Stanojević besno poručio igračima sa klupe:
Treba da vodite 7:0!
60' Partizan deluje lošije nego u prvom poluvremenu
Kao da se uvukao strah u tabor domaćih, nakon primljenog gola, prvog u poslednjih 17 poluvremena u Kup utakmicama.

Poslednji je primljen bio baš od Vojvodine, u onom finalu Kupa u Nišu.
53' GOOOOOOL!
Vraća se Vojvodina!

Jojić je nonšalantno grudima pokušao da doda loptu i pokrenuo kontru.

Simić je kao furioa pobegao svima i poslužio Zukića koji je zatresao mrežu za 2:1.
Na tribinama je prisutno 3.850 gledalaca
Premalo za utakmicu polufinala Kupa i derbi dva velika rivala...
Nastavljena je utakmica
U igru je u ekipi Vojvodine ušao mladi Uroš Kabić.
Kraj prvog poluvremena!
Partizan ima 2:0, ali mogao je da postigne barem četiri ili pet pogodaka.

Vojvodina je bila u potpuno podređenom položaju i verovatno će ostati bez učešća u Evropi sledeće sezone.

43' GOOOOOOL!
I to kakav, fantastičan!

Kvnsi Menig se namestio sa roglja šesnaesterca i pogodio same rašlje gola Vojvodine.
40' Menig u šansi!
I još jednom Emil Rockov, ovog puta čuva bliži ugao.

Posle kornera Zdjelar pokušava, ali šutira preko gola.

37' Ovo je neverovatno – kontru 4 na 1 Partizan ne koristi
Natho je vukao kontru koja je pukla kao da je u pitanju 90+ minut.

Ali, Izraealac je izabrao najgore rešenje i poslao loptu daleko od Lazara Markovića umesto do potpuno samog Kvinsija Meniga.

Previše šansi Partizan propušta ovog popodneva.
26' Prinudna izmena u ekipi Partizana
Marko Jevtović ima problema sa vratom.

Umesto njega će na teren ući Miloš Jojić.
33' Još jednom Emil Rockov spasava Vojvodinu!
Saša Zdjelar je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali golman Voše čuda čini za sada, bez obzira na kiks u 25. minutu.

28' Stanojević u neverici, novi zicer!
Ponovo Lazar Marković dobija čistu priliku, vodio je loptu 40 metara potpuno sam ispred sebe, ali ponovo brani Rockov.

U nastavku golman Vojvodine brani i udarac Miloša Jojića.

Neshvatljivo je kako Partizan nije postigao još neki gol.
25' Veliki promašaj Natha, Stanojević lupao po klupi!
Emil Rockov je napravio kardinalnu grešku prilikom predaje lopte i dao je pravo u noge Nathu.

Izraelac se namestio i potpuno neometan gađao, ali je promašio.

Stanojević se uhvatio za glavu, a potom rukom udarao po klupi za rezervne igrače i stručni štab.

24' Lazar Marković sa distance
Neprecizno i veoma loše.
20' Još jedna opasna pretnja Vojvodine
Ponovo Veljko Simić beži odbrani Partizana, ali ovog puta šalje loptu preko prečke.
18' Novi promašeni zicer Partizana
Ovog puta promašio ga je Rikardo Gomeš posle još jednog odličnog pasa Natha.

Sada već previše šansi propušta Partizan.
15' Menig šutira sa distance, ali je imao bolja rešenja
Bibars Natho je još jednom potezom pokazao kakav je majstor fudbala, a Menig je potom mogao loptu da podvali i Gomešu, ali i Markoviću na desnu stranu.

Ipak, šutirao je iz prve, slabo i pravo u Rockova.
9' Preti i Vojvodina
Veljko Simić je pokušao sa distance, ali pravo u ruke golmana Nemanje Stevanovića.
8' Lazar Marković promašuje zicer!
Ako je malopre bio "krivac" za vodeći gol, sada je Lazar Marković krivac što nije bilo 2:0.

Kvinsi Menig je izbacio Lazara Markovića potpuno samog ispred gola, on je imao svo vreme ovog sveta da se namesti i pogodi, ali je Emil Rockov lako odbranio njegov pokušaj.
4' GOOOOOOOOL!
Strelac je Rikardo Gomeš, ali pola gola ide na račun Lazara Markovića.

Kao nekada je kapiten Partizana probio odbranu Vojvodine i poslužio Gomeša na petercu.

Crno-beli vode iz prvog pravog pokušaja.
Počela je utakmica!
Partizan u crno-beloj opremi, Vojvodina u tradicionalnoj crveno-beloj kombinaciji.
Igrači izlaze na teren
Veoma lepo i sunčano vreme u Beogradu, ali to nije privuklo publiku na stadione, verovatno zbog termina koji "ulazi" u radno vreme većine građana.
Igrači oba tima izaći će u istim majicama:
BELhospis je humanitarna organizacija koja pruža besplatnu pomoć pacijentima obolelim od kancera i članovima njihovih porodica.

U njihovim majicama će izaći igrači na teren stadiona u Humskoj.

Stefan Đorđević, levi bek Vojvodine
"Kup je specifièno takmièenje, svako svakog može da pobedi. U prethodne dve godine pokazali smo da u možemo da igramo sa Partizanom. Prošle godine smo se takoðe sastali u polufinalu, poraženi smo u Novom Sadu, ali je tada odluèila bukvalno jedna lopta. Ne dolazimo u Beograd sa belom zastavom, bez obzira na to što imamo loše rezultate u poslednje vreme".
Aleksandar Stanojević, trener Partizana
"U Kupu nema popravnog, više se rizikuje u datom trenutku, znamo šta nam donosi ovaj meè i želimo da ostvarimo cilj".
Dobro došli u LIVE BLOG B92.net
Fudbaleri Partizana i Vojvodine igraju od 16.30 u Humskoj 1, u prvom meču polufinala Kupa Srbije.