Rad – Crvena zvezda 1:2 (1:1)

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su kao gosti protiv Rada sa 2:1 (1:1) u zaostalom meču osmine finala Kupa Srbije.

Radunović 4 - Spiridonović 17, Krstović 60
  RAD   CZV
  1 : 2
90+3 Kraj meča
Meč je završen, Crvena zvezda je pobedila Rad sa 2:1 (1:1).

Dobra utakmica na Banjici, oba tima su imali svoje prilike, gosti su iskoristili jednu više i zato su u četvrtfinalu Kupa Srbije.
90' Tri minuta produžetka
Samo dva minuta produžen je meč. Nezadovoljni su time na klupi Rada...
87' Pristisak Rada..
"Građevinari" jure izjednačenje koje znači i produžetke...
85' Jovanović, umalo 2:2!
Saša Jovanović je propustio veliku šansu da izjednači! Sve je uradio Ciger, prošao po desnoj strani, ubacio u peterac, Jovanović je pokušao atraktivno, "petom", ali je Popović sjajno odbranio.
83' Poslednja izmena u Zvezdi
Umesto Srđana Spiridonovića u igri je Aleksa Vukanović, to je poslednja izmena u timu Zvezde.
80' Dve izmene u timu sa Banjice
Poslednje dve izmene u domaćoj ekipi. Umesto Tučevića u igri je Miloš Tanović, dok je Vanju Ilića zamenio Miloš Radivojević.
78' Spirodinović pogodio stativu
Dobra prilika za goste za povećaju prednost. Srđan Spiridonović je šutirao, lopta se odbila od noge igrača Rada, očešala je levu stativu.

72' Prečka spasla Zvezdu!
Posle kornera, loša procena golmana Crvene zvezde Zorana Popovića, Lazar Stoisavljević je došao prvi do lopte, zahvatio je loptu u skoku glavom, uspeo je da pogodui prečku! Velika sreća za tim iz Ljutice Bogdana.
69' Dve izmene i u Radu
Milan Milanović takođe vrši dvostruku izmenu.

Gazivodu je zamenio Veljko Trifunović, dok je umesto Branka Riznića ušao Uroš Damnjanović.
Gol Krstovića
64' Još dve izmene u timu Zvezde
Stanković opet vrši dvostruku izmenu.

Umesto Veljka Simića na terenu je Milan Gajić, dok je Nikolića zamenio Mirko Ivanić.
62' Javna opomena Iliću
Vanja Ilić je protestovao zbog odluke sudije Šegrta i zaradio javnu opomenu.
60' Goooooool!
Crvena zvezda je povela! Radulović je probio po desnom boku, poslužio kao na tacni Nikolu Krstovića koji nije mogao da promaši sa nekoliko metara, 1:2.
57' Izmena i u Radu, šansa Boaćija!
Umesto Miloša Miličkovića na terenu je u timu Rada Nikola Đorić.

U istom minutu posle prekida, odličan skok Boaćija i udarac glavom, ali je i Marković bio na mestu.
51' Tučević, velika šansa za Rad
Kakva prilika za Rad! Centaršut Gazivode sa desne strane, Tučević je bio na drugoj stativi, udario je loptu glavom, ali je promašio sa svega tri ili četiri metra!
50' Eraković u skoku...
Novi prekid sa leve strane, centaršut pred gol Rada... Skočio je visoko Eraksović i zahvatio loptu glavom, ali je lopta otišla preko prečke.
46' Dve izmene u timu Crvene zvezde
Dejan Stanković je odlučio da u poluvremenu izvrši dve izmene.

Umesto Miloša Degeneka na terenu je Radovan Pankov, dok je Milana Pavkova u napadu zamenio Nikola Krstović.
Počelo je drugo poluvreme
Statistika prvog dela

Poluvreme na Banjici
Završen je prvi deo. Dva gola, dosta dobar ritam igre, gosti nešto opasniji. Ipak, sve je još otvoreno kada je reč o tome ko će u četvrtfinale Kupa Srbije.
45+1 Žuti karton za Miličkovića
Žuti karton za defanzivca Rada Miloša Miličkovića zbog faula nad Spiridonovićem.
44' Kiks Degeneka, šansa za Gazivodu
Greška Miloša Degeneka, preskočila ga je lopta, loše je procenio njen let, lopta je došla do Radunovića koji je uposlio Gazivodu...

Umesto da centrira prema dvojici slobodnih igrača, odličio se da šutira, sa desetak metara iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla pored gola.
41' Boaći pokušao golavom
Nova prilika za crveno-bele. Radulović je donbro izveo prekid sa leve strane, centrirao je pred gol, tamo je u skoku najviši bio Ričmond Boaći, zahvatio je loptu glavom, ali je za malo bio neprecizan.

35' Simić upropastio priliku
Odlična akcija Crvene zvezde. Gobeljić i Simić su izmenjali pasove, očekivalo se da će Veljko Simić šutirati, imao je dobru poziciju, ali se odlučio za asistenciju i sve upropastio..
32' Radulović u prodoru
Dobra solidna akcija Radulovića, uradio je sve kako treba osim završnog pasa u srce kaznenog prostora Rada.
31' Odlična šansa za Rad
Odličan prekid igrača Rada, posle kornera, lopta je sa prve stative prebačena ka drugo, ali je na pravom mestu bio Strahinja Eraković, koji je otklonio opasnost. Dobra prilika za "građevinare".
29' Težak teren, ali dobar ritam
Teren je blatnjav i neravan, to uslovljava da igrači dosta greše prilikom dodavanja, ali je ritam utakmice dobar. Doduše, osim dva gola, nismo videli previše prilika.
Gol Spiridonovića
21' Prekid za Crvenu zvezdu na 18 metara
Ciger je srušio Milana Pavkova, dobra pozicija za dobrog šutera. Nekih 18 metara od gola...Odlično je šutirao preko živog zida Srđan Spiridonović, ali je golman Rada Marković odlično intervenisao i izbacio loptu u korner.
17' Gooooool!
Zvezda je izjednačila na Banjici! Pokušao je Srđan Spiridonović, baš kao i Radunović u 4. minutu, šutirao je po zemlji sa 20 metara, lopta je završila u levom donjem uglu - 1:1!
Gol Radunovića
12' Eraković u prilici
Prekid za Crvenu zvezdu iskosa sa leve strane. Skočio je Strahinja Eraković, zahvatio loptu glavom, ona je usput nekog zakačila i završila u korneru. Soldina prilika za goste.
4' Gooooooool!
Rad vodi sa 1:0, strelac je Pavle Radunović! Odlučio se na udarac sa 20 metara od gola, bio je to snažan udarac i mreža Crvene zvezde se zatresla.
1' Pokušaj Simića
Već u prvom naletu ka golu Rada, dobra akcija Crvene zvezde, Ipak, udarac Veljka Simića je izblokiran.
Počela je utakmica na Banjici
Utakmica je počela
Očekivanja?
Zvezda je dobila prethodnih 13 međusobnih duela sa Radom, a u prethodna četiri je imala gol-razliku 14:1.
Dobro došli u LIVE Blog B92.net
Fudbaleri Crvene zvezde gostuju Radu u zaostalom meču osmine finala Kupa Srbije.