Metalac – Partizan 0:1 (0:1)

Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pobedom nad Metalcem u Gornjem Milanovcu rezultatom 1:0 (1:0).

Dobro došli!
Fudbaleri Partizana gostuju Metalcu u osmini finala Kupa Srbije.
Kraj utakmice!
Partizan je u četvrtfinalu Kupa Srbije.
90' Igraće se još tri minuta
88' Partizan na polovini Metalca privodi utakmicu kraju
85' Suma, pa Jojić!
I dalje nema drugog gola za Partizan, ponovo brani Puletić.
Iako nema veze sa ovom utakmicom...
Nažalost, upravo je objavljena vest koja je odjeknula planetom, da je preminula legenda argentinskog i svetskog fudbala, Dijego Armando Maradona.
80' Vujačić spašava Partizan!
Izblokirao je pokušaj Milisavljevića u poslednjem trenutku.
76' Velika prilika za Partizan
Crno-beli su nekoliko puta mogli da smeste loptu u mrežu, ali je Puletić sa svojom odbranom uspeo da otkloni opasnost u više navrata.
73' Stanojević sprema prvu izmenu
Na teren će Sejduba Suma.

69' Prilika i za Šćekića
Natho ga je dobro proigrao, ali je lopta prešla preko leve noge crnogorskog reprezentativca.

65' Asano je mogao sve da reši
Ušao je Japanac u karakterističnom prodoru po desnoj strani u kazneni prostor, šutirao u dalji ugao, ali je za malo promašio.
59' Vasiljević i Holender u duelu u kaznenom prostoru Metalca
Sudija je pokazao da se igra nastavi, mada ostaje sumnja jer je usporeni snimak pokazao da je Vasiljević upleo svoje noge sa napadačem Partizana.
58' Otvara se i Metalac
Sve hrabrije kreću domaći napred, pokušao je Katanić
56' Partizan je lako mogao do 2:0
Domaći su izgrešili u nizu, predali loptu rivalu, a nekako je lopta došla do Jojića usamljenog na ivici kaznenog prostora.

Međutim, jako loše je primio loptu i propala je mogućnost da uputi udarac.
53' Dobar prodor Asana po desnoj strani
Vratio je loptu na peterac, ali je Vranjanin intervenisao.
51' Prvi put je Metalac zapretio
Dobar napad domaćih, ali i loše reakcije Vujačića i Miljkovića dovele su Antonijevića u priliku da zagreje dlanove golmana Nemanje Stevanovića.
50' Natho iz slobodnog udarca
Lopta ide preko gola.
47' Jojić ponovo odlično šutira!
Puletić je skinuo "pauka".

Biće korner za Partizan.
Nastavljena je utakmica u Gornjem Milanovcu.
Nije bilo izmena u pauzi.

Kraj prvog poluvremena
Partizan je zaslužio vođstvo, ali je do njega došao tek u poslednjim momentima prvog dela.

Možda je tako i slađe, ali i psihološki bolje, jer će sada razgovor u svlačionici i sam nastavak susreta biti značajno drugačiji.
44' GOOOOOL!
Majstorija Takume Asana!

Dobio je Japanac dubinsku loptu, sačekao saigrače da mu otvore prostor, namestio se na levu nogu i sa 20 metara iskosa prelepim udarcem pogodio same rašlje gola Metalca.
41' Metalac za sada nema ofanzivnih ambicija
Verovatno će tako biti i u nastavku jer, podsećamo, odmah posle 90 minuta igre u slučaju nerešenog rezultata izvodiće se penali.
38' Zatišje
Posle dva ozbiljna napada Partizana, utišali su se njegovi ataci.

To već postaje hroničan problem crno-belih – umesto da načnu rivala kada su već "osetili krv", stali su i dozvolili mu da se konsoliduje.

31' Odličan šut Jojića!
Lopta je prohujala tik iznad prečke.

Dve velike prilike u dva minuta mogu da raduju trenera Stanojevića.
30' Prva velika prilika za Partizan!
Miljković je centrirao sa desne strane, a Holender tukao glavom.

Nekako je to odbranio Puletić, a Vlalukin potom izbio loptu daleko od gola.
27' Ponovo fali ideje u napadima Partizana
"Boljka" za koju Stanojević i dalje ne pronalazi rešenje...
24' Velika greška Šćekića na sredini
Prestiž je krenuo potpuno sam u kontri i iznudio je faul Jojića na 25 metara od gola.

Ali, prekombinovali su domaći igrači prilikom izvođenja prekida i izgubili loptu.
22' Novi pokušaj Asana
Ali ponovo Puletić lako kroti njegov udarac izvan kaznenog prostora.
19' Partizan pokušava presingom na 30 metara od gola Metalca
Ali, ništa se i dalje konkretno ne dešava kada je u pitanju ugrožavanje protivničkog gola.
15' Partizan uglavnom napada po desnoj strani
Asano i Holender za sada su najagilniji, ali bez ozbiljnih prilika za sada.
12' Ljuti se Stanojević
Nezadovoljstvo je iskazao sudijskom odlukom na sredini terena.
9' Još jedan pokušaj gostiju sa distance
Ovog puta sa 20-ak metara šutirao je Bibars Natho, ali pravo u golmana.
5' Ukazuje se pomoć Antonijeviću
Nešto duža pauza na terenu.
2' Prvi pokušaj ka golu rivala imao je Takuma Asano