F4, za 3. mesto: Barselona – Olimpijakos 84:74

Košarkaši Barselone pobedili su Olimpijakos rezultatom 84:74 i osvojili 3. mesto na Fajnal-foru Evrolige u Beogradu, pred svojim navijačima.

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu za 3. mesto na Fajnal-foru Evrolige između Barselone i Olimpijakosa.
Kraj
Ipak, Olimpijakos nije imao snage da napravi poslednji trzaj ka egalu. Pobeda Barselone koja osvaja 3. mesto na F4 u Beogradu.
38' Nema predaje!
Odmah posle tajm-auta karakterističan šut pogađa Mirotić i prekida seriju protivnika. Mekisik preko ruke ne pogađa, a onda ide kazna – trojka Higinsa za 73:65.

Mekisik ubacuje oba penala, ali onda Mirotić nastavlja da dominira. Barsa umalo uspeva da se odbrani, ali ide trojka Vokapa koji smanjuje na 6 razlike.

U narednom napadu Šek Mekisik krade loptu, a onda u borbi za loptu Mirotić faulira Vezenkova i šalje ga na liniju za slobodna bacanja... 75:70.
36' Mekisik digao "Arenu" na noge!
Loše organizovane napade svog tima prekida Slukas, koji pogađa trojku na isteku napada. Sledi ukradena lopta Mekisika, koji zatim u kontri zakucava "kapuljaču" i ponovo diže "Arenu" na noge.

68:65, tajm-Jasikevičus!
34' Dosta promašaja
Dosta promašaja na obe strane. Iako se priča da utakmica za treće mesto nema veliki značaj, deluje kao da se pritisak uvukao u igrače oba tima.

Mekisik pogađa bacanja, Kalates dvojku, a onda Mirotić uspeva da se izbori za faul i ubacuje oba penala – 68:60.

Pedja Milosavljevic/Starsport
32' Odlični Vezenkov
Četvrtina odluke počinje šestim poenom Korija Higinsa, posle ofanzivnog skoka. Mekisik gubi loptu i momentalno izlazi iz igre, a odličnu partiju nastavlja Vezenkov.

Njegovim 19. poenom Olimpijakos smanjuje razliku – 64:58.
30' Kraj 3. četvrtine
Mnogo šansi je Barsa dala Olimpijakosu i praktično nijedna nije iskorišćena kako treba. Promašaji, greške, pa i faul u napadu i Španci uspevaju da sačuvaju prednost.

Ipak, Barsa nastavlja da igra dosta loše. Vezenkov i Slukas prave seriju 7:2, pa na kraju treće četvrtine imamo rezultat – 62:56!
Povredio se Abrines
U pitanju je nožni zglob. Iznose ga sa terena, ne može se osloni na nogu...
27' Vezenkov vraća Olimpijakos u igru!
Konačno, imamo znake života od crveno-belih. Trojka Vezenkova diže navijače Olimpijakosa na noge, koji kreću sa pesmom i podžu atmosferu.

Uz to Laprovitola promašuje oba bacanja, a zatim Vezenkov posle dosta muke pogađa 2+1.

"Arena" je na nogama, Olimpijakos je u seriji – 60:52!
24' +15!
Novi poeni Mirotića, ukupno deveti, a onda minut i po bez poena do sjajno prodora Laprovitole – 57:42.
22' Raspucana Barsa u trećoj deonici
Najefikasniji danas je i dalje Sertač Šanml koji ubacuje novu trojku, za svoj 13. poen i 50:40.

Odmah stiže odgovor preko Dorsija, ali ide i trojka Mirotića – 53:42.
Počelo je drugo poluvreme
20' Kraj 2. četvrtine
Nova trojka Šanla, koji ima već deset poena, a zatim i trojka Abrinesa koji posle promašaja Livija ne pogađa još jednu.

Crveno-beli nastavljaju da promašuju i to kažnjava Kalates iskusnim faul-košem, ali ne pogađa bacanje.

U poslednjem napadu prvog poluvremena, pa ostaje 45:38.
18' Zanimljiv odnos penala
Uspeo je Olimpijakos da dođe do vođstva, ali je Slukas pogodio samo jedno bacanje. Zanimljivo, Barsa penale šutira 1/1 danas, a Olimpijakos 10/12.

Barsa zatim pravi 5:0, Larencakis pogađa trojku, a onda dva poena Mekisika i Šanla.

Idemo na verovatno poslednji tajm-aut u prvom poluvremenu, rezultat je 37:36 za Barselonu.

Starsport Pedja Milosavljevic
15' Olimpijakos odbranom do povratka
Olimpijakos je zaigrao odbranu, izborio se za nekoliko deflekcija i ukradenih loptim i to im je donelo potpuni priključak.

Beležimo i sjajno alej-up zakucavanje Šakila Mekisika, ali i šesti poen Slukasa za 30:30.

Inače, trenutno ukupno 13 izgubljenih lopti, 7 Barselone i 6 Olimpijakosa.
13' Nova serija Barselone
Slukas donosi izjednačenje (20:20) posle dugo vremena, ali onda slede koševi Barse i promašaji Pirejaca.

Dejvis beleži lake poene, pa Jokubaitis vezuje četiri. 26:20, idem na tajm-aut.
10' Kraj 1. četvrtine
Dosta poena sa linije za slobodna bacanja, ali i dalje dosta nesmotrenihi poteza. Sudije su morale da pogledaju snimak na kraju deonice, ali su na kraju priznale put-bek Vezenkova u poslednjoj stotinki.

Barselona – Olimpijakos 20:18.
8' Grci se drže u egalu
Serija Olimpijakosa od 4:0 koju seče Eksum za 17:13.
6' Dosta grešaka, slabije odbrane
Prvu trojku na utakmici pogađa Vokap, ali u ranoj fazi napada diže se Šanl i on uzvraća istom merom. Imala je Barsa da poveća tadašnjih +6, ali je Kalates poklonio loptu rivalu, da bi se zatim upisao Vezenkov (13:9).
4' Olimpijakos sporo pali
Greške i promašai Olimpijakosa, a na drugoj strani veoma laki poeni Šanla i Kalatesa. Seriju protivnika prekida Dorsi sa linije penala – 10:4.
F4 svake godine u Beogradu?
2' Dobar početak Mirotića
Mirotić beleži prve poene na utakmici. Odgovara Dorsi, a Laprovitola donosi novo vođstvo Barsi.

Posle promašaja Dorsija imamo nove poene Mirotića (6:2).