F4 polufinale: Barselona – Real Madrid 83:86

Košarkaši Real Madrida plasirali su se u finale Evrolige pobedom nad Barselonom rezultatom 86:83.

Gotovo je! Real je u finalu!
Nikola Mirotić je šutirao sa pola terena, ali njegov šut nije došao do koša.

Slave igrači Reala i Pablo Laso!
40' Skok u napadu Jabuselea, faul na njemu
Promašuje Francuz prvo, drugi put pogađa.
40' Poeni Eksuma, faul na Ljulju
Dante Eksum pogađa za dva iz ofanzivnog skoka, ai Barsa je morala faulirata Ljulja.

Ljulj precizan prvi put, drugi put promašuje.
40' Hanga za plus 3
Hanga je fauliran i otišao je na liniju za slobodna bacanja.

Pogađa prvo, pogađa i drugi put!
40' Abrines pogađa... Ali gazio je liniju.
82:81 vodi Real, drama u Beogradu!
40' Ljulj za +3!
Tavares sjajno blokira Laprovitolu, Gabrijel Dek kasnije kupi loptu i donosi novi napad Realu.ž

Serhio Ljulj pogađa za 82:79!
Vraća se Barsa na poen zaostatka.
Sjajnom asistencijom Mirotić pronalazi Dejvisa koji polaže loptu u koš.

80:79 za Real Madrid.
38' 5:0 Fabijana Kozera!
Kozer pogađa trojku za novih plus tri Reala!

Zatim krade loptu i polaže u kontri, Šaras traži tajm-aut!
38' Mirotić za izjednačenje!
Novi poeni Mirotića. Nerešen rezultat – 75:75!
38' Dve trojke Laprovitole zaredom!
Bivši igral Reala vezao je dve trojke i razlika je samo dva poena!

75:73 za Real.
36' Četvrta trojka Jabuselea
Francuz igra sjajno!

Nakon dva pogotka sa penala Mirotića, Jabusele pogađa za tri poena i "diže" Real na +7.

73:66-
i Bodiroga je tu!
35' Kad je teško – Mirotić
Nova trojka MVP-ja Evrolige, 22 poena za Mirotića.

Ali na drugoj strani zakucava Poarje.

70:64 vodi Real.
34' Real održava prednost
Real sigurnom igrom održava stabilno vođstvo.
32' Konačno poeni za Katalonce.
Nikola Mirotić pogađa dva slobodna bacanja i tako postiže prve poene Barse u 4/4.
32' Barselona bez odgovora na Realovu seriju
Barselona ni početkom četvrte četvtrtine ne može da pronađe put do koša.

+6 za Real.

Pedja Milosavljevic
Real sa plus 4 zatvara prvu četvrtinu
Fabijan Kozer novim poenima povećava prednost Reala.
29' Ljulj dovodi Real u vođstvo
Trojka Serhija Ljulja donela je vođstvo Real Madridu!
29' Samo poen razlike
Fabijan Kozer pogađa dva bacanja za 56:55.
28' Trojka Jabuselea, tajm-aut Šarasa
Geršon Jabusele pogađa novu trojku.

Real je na samo tri poena razlike, probudili su se puleni Pabla Lasa!
27' Real smanjuje razliku
Tavares poenima ispod koša pogađa za 54:50.

Barselona na samo 4 poena prednosti.
25' I opet Mirotić!
Još jednom trojkom Nikola Mirotić vraća Barsu na plus 11.
24' Serija Abaldea
Alberto Abalde pogađa šut za dva poena, za svoj sedmi poen na utakmicu.

Sa druge strane Kalates uzvraća polaganjem, 51:43.
22' Real spustio prednost Barse
Real koševima i Tavaresa spušta razliku na 6 poena.
Počelo je drugo poluvreme
Treća četvrtina počela je napadom Reala.

Pedja Milosavljevic/Starsport
MVP
Kraj prvog poluvremena
Barselona vodi rezultatom 45:34 na kraju druge četvrtine.

Mirotić najefikasniji sa 14 poena.
19' Barsa na +10!
Tavares je faulirao Laprovitolu koji je sa linije penala doneo Barsi prednost od 10 poena, 43:33.
18' Laprovitola za tri poena i plus 6 Barselone
Bivši igrač Reala pogađa trojku za prednost Barse od šest poena razlike.

39:33 za Barselonu.
Fenomenalno zakucavanje Dejvisa!
Pirejcima se nije odlazilo van "Arene"
17' 31:29 za Barselonu
Odlična rola Brendona Dejvisa "probudila" je igrače Barselone.

Tajm-aut.
15' Kakav "poster" Dejvisa preko Poarjea!
Brendon Dejvis fenomenalni "posterom" preko Poarjea donosi izjednačenje!
14' Prazan hod na obe strane
Posle dobrog otvaranja druge deonice ekipe su malo utihnule.

Real nije uspeo da iskoristi prednost koju je ostvario pod koše, a Barsa je uzvratila "ciglom" Dejvisa na prelep pas Jokubaitisa.
12' Rasplamsala se borba
Nakon što je Abrines trojkom krunisao prelep napad Barse, Hanga je uzvratio sa dva poena na drugoj strani.

27;23 za Real Madrid.
12' Trojka Rudija Fernandeza
Iskusni Španac pogađa za tri, Real vodi 25:20.

Koliko je ovakvih mečeva odigrao...

Počela je druga četvrtina
Real trojkom vraća prednost.
Gosa izneli sa terena
Kraj prve četvrtine
Prva četvrtina završena je nerešenim rezultatom – 19:19.
Jabusele!
9' Jokubaitis pogađa za 19:16
Zvezda u usponu Evrolige povećava Barsino vođstvo pred kraj prve deonice.
8' Kakva trojka Mirotića!
MVP Evrolige donosi Barseloni vođstvo – 15:14!
7' Gos napustio utakmicu
Najdžel Vilijams-Gos je izgleda doživeo ozbiljnu povredu, Morao je da bude "odnet" u svlačionicu...
 19:19, 26:15;,11:26, 27:26
  BAR   RMD

83

: 86
Arena je puna!

6' Jabusele već ima 10 poena!
Francuski košarkaš je odlično počeo utakmicu! Dva pogotka za tri i dva za dva poena.
5' Kozer pogađa za 12:8
Ekipa Pabla Lasa i dalje je u prednosti. Valter Tavares je ušao u igru i doprineo prednosti u reketu.
3' – Real vodi 8:4
Niska petorka Real Madrida je odlično počela meč.
Povreda Vilijams-Gosa
Najdžel Vilijams-Gos je sa bolnom grimason na licu napustio parket skačući na jednoj nozi.
Počelo je!
Prvi napad za Barsu. Šanli je izborio loptu za svoj tim.
Spreman je i Real
Barsa je spremna
Laso: Svaka utakmica sa Barselonom je važna
„Fokusiran sam sada na sledeću utakmicu, ne na ono što se desilo. Svaka utakmica sa Barselonom je važna, ne samo u Španiji, već u Evropi. Obojica trenera veruju u svoj tim, ne bih razmišljao o nizu pobeda ili nizu poraza protiv Barselone, u četvrtak nas čeka novi meč“, rekao je Laso.
Jasikevičus: Real je željan te pobede
„Pobedili smo ih u poslednjih pet utakmica i taj podatak nam ne ide u prilog jer je Real sada previše željan te pobede. Dolaze u najboljem trenutku sezone i igraju veoma dobro. Imaju iskusne veterane sa mnogo iskustva i znaju kako da igraju ovo. To je Fajnal-for i sigurno će biti teško“, rekao je trener Barselone Šarunas Jasikevičus.