10. kolo: Baskonija – Crvena zvezda 93:74

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Baskonije 93:74, u meču 10. kola Evrolige.

25:22, 30:10, 13:21. 25:21
  BAS   CZV
  93 : 74
Kraj utakmice
Ubedljiv poraz Crvene zvezde od Baskonije – 93:74.
38' Holins vezuje pet poena
Sada je 86:72.
37' Zvezda ide ka ubedljivom porazu
Utakmica je rešena, Baskonija vodi 86:67.
35' Baskonija održava prednost
Gubi Zvezda 81:65.
33' Zvezda na -16
Uskoković je ušao i pogodio trojku za -15, ali odmah vraća Vanja Marinković. Besan je Radonjić.

Cirbes pogađa iz okreta za 77:61.
32' Dve trojke Fontekija
Dve vezane trojke za +18, koje verovatno gase svaku nadu.
Ivanović sam protiv svih
Vezuje sedam poena i ima 19 poena – sada je 68:54.
Kraj treće četvrtine
Zvezda gubi u Španiji 68:53.

Vratila se malo Zvezda.
28' Kalinić se neće vraćati
U trenerci je i neće rizikovati Radonjić sa njim.

Igra se koš za koš i Zvezda gubi 65:46.
26' Kuzmić dobar pod košem
Dobra odbrana, pa laki poeni za 61:42.
25' Tajm-aut
Zvezda gubi 61:40.
Dobrić pogađa trojku uz faul
I smanuje na 59:38.
24' Užasna igra Zvezde
Davidovac i Lazić maše po otvorenu trojku, a onda Lazić pogađa posle prodora za 57:34.

Davidovac je sa niskog posta promašio ceo koš, Zvezda igra blago rečeno užasno.

Gedraitis pogađa za +25.
22' Zvezda na -25
Zvezda je odbranila prvi napad u drugom poluvremenu, ali je Dobrić promašio otvorenu trojku.

Boldvin je promašio trojku preko Lazića, pa je onda opet Dobrić promašio otvorenu trojku, šutira 1/5 za tri.

Prve poene u drugom poluvremenu postiže Enok.
21' Počela je treća četvrtina
Ima li nade za Zvezdu?
Kraj prvog poluvremena
Katastrofalna igra Zvezde u Vitoriji.

Zvezda gubi od Baskonije 55:32.
18' Ivanović jedini raspoložen
Ivanović pogađa trojku i jedini je raspoložen u Zvezdi sa 11 poena.

Zatim je fauliran Boldvin na šutu za tri poena i vratio je na +21 – 50:29.
17' Baskonija na +21
Dobrić je pogodio floutera posle bloka Kuzmića, ali onda Kuzmić ispada, pa Enok pogađa uz faul Lazića pod košem za 47:26.
17' Serija 19:2
Zvezda ne može da uhvati defanzivni skok, nema organizovan napad, ništa ne ide, jedno od najlošijih poluvremena sezone.

Gedraitis pogađa dva bacanja za 44:24 i to je serija 19:2.
16' Katastrofa
Četvrta trojka za Gedraitisa, koji pogađa za 42:24.

Serija 17:2.

Odbrana ne postoji, napad veoma loš.
15' Prekinuta serija
Marković pogađa na ulazu za 37:24.
14' Serija 12:0
Zakucava Enok i ovo je već katastrofa Zvezde, kojoj odbrana u reketu ne postoji.

Zvezda gubi 22:37.
14' Serija 10:0
Zakucava Lendri Noko za 35:22.

Veoma loša igra Zvezde i u odbrani i u napadu. Sve greše i sve maše.
12' Dvocifrena prednost Baskonije
Posle uvodnih poena Baskonije, Cirbes faulira Fontekija na šutu za tri poena. Nemac igra veoma loše za nekoliko minuta na parketu, posebno u odbrani, gde je svaki put ispao – 30:22.

Fontekio pogađa trojku za 33:22.
Kraj prve četvrtine
Zvezda gubi od Baskonije – 25:22.

Veliki broj poena za standarde Zvezde. Holins je zatvorio četvrtinu trojkom od tablu uz zvuk sirene.

Slaba odbrana u reketu, Baskonija dobro šutira trojke...

Srećom, Zvezda je pogodila četiri trojke i igra dobro u napadu.
8' Veliki broj poena
Kuzmić se jako lepo snalazi u reketu i sve je pogodio do sada, posebno je dobro što ostaje u "mismeču".

Ali, Baskonija pogađa još jednu trojku, sve im ide večeras – 21:14. Vraća odmah Ivanović!
7' Trojka Holinsa
Ušao je u igru i pogodio trojku preko čoveka za 16:12.
6' Noko uz faul
Dobra asistencija Grejndžera za bivšeg igrača Zvezde pod košem, koji pogađa za 16:9.
6' Slaba igra Zvezde
Davidovca je pod košem faulirao Grejndžer, a on je pogodio samo jedno bacanje za 12:9.

Dobar potez Enoka, koji pogađa preko Kuzmića, pa Ivanović pravi faul u napadu.
5' Vodi Baskonija
Ivanović probija u reket i pogađa uz faul. Sjajno je zagradio Kuzmić. Ivanović pogađa i bacanje za 9:8.

Gedraitis kažnjava loša preuzimanja tako što je pogodio otvorenu trojku iz kornera.
4' Kalinić zabrinuo Radonjića
Boldvin je na prvom koraku probio Dobrića, prošao po desnoj strani i pogodio uz faul beka Zvezde za 9:5.

Zvezda je izgubila loptu, ali je Davidovac odlično odbranio reket.

Kalinić je pao pod košem pošto je odgurnut i igra je zaustavljena.

Na kraju, nije mu ništa.
4' Evo trojke
Novu trojku za Baskoniju postiže Sedekerskis, koji je ostao usamljen u korneru, pa je u nastavku lupio blokadu Kaliniću – 6:2.

Odbranila je Zvezda Gedraitisa, a trojku preko ruke iz driblinga pogađa Dobrić za 6:5.
3' Serija promašaja
Kuzmić na asistenciju Dobrića otvara poenima pod košem ovu utakmicu, pa Baskonija pogađa trojku na drugoj strani. Ostao je sam Geidraitis.

Pogrešio je Stefan Marković u narednom napadu, kada je ušao u reket i tražio izlazni pas za šut za tri poena, ali je loptu poslao u aut.

Grejndžer je promašio trojku preko Markovića, pa je trojku promašio i Dobrić na dobro dodavanje Kuzmića iz reketa.

Posle dobre odbrane, Marković je promašio trojku, a Dobrić hvata ofanzivni skok, posle kog je Marković promašio još jednu trojku. Opet otvorenu.
1' Počela je utakmica
Oslabljena Zvezda traži nastavak pobedničkog niza.