6. kolo: Monako – Crvena zvezda 70:62

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u gostima od Monaka rezultatom 70:62, na otvaranju šestog kola Evrolige.

Utakmica počinje u 19.00.
KRAJ
40' Izgleda ništa od drame
Volters je promašio novu otvorenu trojku, da bi Dialo na drugoj strani pogodio dva penala, 68:62.

Još dvadesetak sekundi do kraja.
39' Volters!
Pogodio je flouter i naterao Mitrovića na tajm-aut, 65:62.

Dialo je bio polovičan sa linije penala, 66:62.
38' Bacanja, greška, tehnička
Važna bacanja je pogodio Dialo, da bi Holins gazio aut liniju u narednom napadu, 65:59.

Džejms je dobio tehničku, 65:60.

Tajm-aut Radonjića na oko minut i po do kraja utakmice.
37' "VAR"
Dugo se gledalo i sudije su u završnici dosudile faul nad Butsijeleom, koji je bio neprecizan sa linije penala.
36' Džejms se probudio
Loše šuteve na obe strane, prekinuo je Kalinić. Ipak, Džejms iz jako teške pozicije ubacuje trojku, 63:59.

Faul Cirbesa u napadu, pa TV tajm-aut.
34' Ziceri...
Dobrić, Volters... Nisu se mnogo proslavili ni protivnici, 60:57.
32' Motiejunas nepogrešiv
Motiejunas sve živo ubacuje i u ovim trenucima pravi razliku, 60:55.
KRAJ III ČETVRTINE
Zvezda je u finišu donekle upropastila dobar period.

Ipak, smanjila je zaostatk, sveukupno gledano, 56:53.
30' Završnica treće četvrtine
Monako vodi 54:53.

Tajm-aut Radonjić, još 28 sekundi do kraja.
28' Uskoković dobro, pa loše
Sjajno dodavanje Uskokovića i trojka Lazićaaa, 47:52.

Anđušić nije vratio trojku, ali je loše dodavanje Uskokovića kaznio Dialo, 49:52.

Majk Džejms je ubacio trojku sa 9 metara, 52:52.
26' Zvezda i dalje vodi
Anđušić doneo novo izjednačenje, dok je Kalinić na drugoj strani iznudio dva penala, koja je iskoristio, 47:49.

TV tajm-aut.
24' Zvezda ima minimalno vođstvo
Kuzmić je jako lepo otvorio put Kaliniću do koša, 41:45.

Dialo postigao prve poene za domaće u II poluvremenu, 43:45.

Kuzmić staložen iz blizine, 43:47. Ne reaguje Zvezdan Mitrović još uvek.

Zakucavanje Dialoa, sve je otvoreno, 45:47.
22' Preokret Zvezde
Volters nastavlja u istom ritmu, 41:38.

Promašen zicer Fajea, a onda i trojka Kalinića, 41:41.

Volters elegantno na drugi obruč, 41:43.
Počelo drugo poluvreme
Napad ima Zvezda.
POLUVREME
POLUVREME
20' Još 19 sekundi
Cirbes se upisao u strelce.

Kod Zvezde je najbolji Volters sa 12 poena i tri asistencije. Ima 5/5 iz igre i 2/2 sa penala, 39:36.
18' Tu je Zvezda, Volters blista
Crveno-beli su na samo -3 poena zaostatka.
16' Zvezda se vratila
Odlična igra Zvezde. Trojka Holinsa i tri penala Dobrića vratila su goste u igru, 31:30.

Motijunas je na drugoj strani nekako ibacio dva bacanja, 33:30.
14' Zvezdin dobar period
Poeni Kuzmića posle finte. Igra sa dosta samopouzdanja, 29:21.

Poene je postigao i Volters iz tranzicije, uz faul, 29:23.

Tajm-aut Mitrović.
12' Dvocifren minus Zvezde
Na zakucavanje Hola, odgovor je imao Volters, koji je pogodio uz faul, 23:15.

Vesterman cepa mrežicu van linije 6,75m. Monako ima 4/7 za tri, 26:15.

Poeni Dobrića, ali i koš uz faul Hola, 29:17.
KRAJ I ČETVRTINE
10' Muči se Zvezda
Ušao je Majk Džejms, promašio, ali je njegov saigrač vratio loptu u koš, 18:10.

Tajm-aut Radonjić.
8' Zvezda u blagom zaostatku
Penali Anđušića, a onda "uspavani" Davidovac poklanja poene Dialou, 14:10.

Loši napadi i neiskorišćene šanse na obe strane, a onda i laki poeni za Holam 16:10.
6' TV tajm-aut
Dobra odbrana Zvezde i dva laka poena, prvo Voltersa, pa Kalinića, 7:8.

Nova trojka Anđušića, a onda i sigurni Kuzmić na drugoj strani, 10:10.

Uskoković faulirao Anđušića, koji će posle TV tajm-auta imati dva penala.
4' Anđušić vs Kuzmić
Razmatrala se nesportska za Anđušića, nije je dobio, a Kuzmić je opet bio polovičan sa penala, 2:2.

Anđušić je jako težak šut pogodio, lopta se odbila od table u koš, 5:2. Kuzmić mu je uzvratio, 5:4.

Požurio je Kalinić, što je kaznio Močijunas, 7:4.
2' Tvrd početak
Li i Anđušić nisu pogodili na jednoj strani, na drugoj je Volters bio zaustavljen, dok je Kuzmić sa linije slobodnih bacanja upisao prvi poen, 0:1.

Dobra odbrana Holinsa, a onda loš pokušaj Davidovca. Prve poene za domaće postigao je Dialo, 2:1.
Počela utakmica
Prvi napad ima Monako.
Prva petorka Zvezde
Volters, Kalinić, Holins, Davidovac, Kuzmić.
Kalinić (najverovatnije) igra
Kalinić je zbog lakše povrede bio upitan, ali prema kadrovima iz Monaka, čini se da će biti spreman za duel.
Grafika SofaScore

Aleksa Uskoković
Ovo nam je treæa vezana utakmica u 6 dana umorni smo ali takav je raspored. Znamo šta nam je èiniti oèekuje nas jedna jako neugodna utakmica protiv Monaka jedne odliène ekipe mnogotrèe, potrebno je da energetski budeo na potrebnom nivou i da porbamo da se nadigravamo. Oèekujem da odigramo dobar meè.Sigurno nam najveæa opasnost preti od Majka Džejmsa i Vila Tomasa dva sjajna evroligaška igraèa. O Džejmsu se zna sev igraè koji sam može da pobedi i dobije jednu utakmicu fokus je da probamo da ga branimo i da se dobrom odbranom i lakim poenima nametnemo u ovoj utakmici, biæe teško ali idemo ponavljam da odigramo dobar meè
Dejan Radonjić
Prvo Francuska, Monako je osvajaè Evrokupa, napravili su potpuno novi tim za ovu sezonu. Angažovanjem igraèa poput Motejunasa, Tomasa, pa Džejmsa dali su jasan znak da je dobar tim nadogradjen i da postoji kvalitet za dobar rezultat. Veæ su dosta pokazali u dosadašnjem toku takmièenja, indiviualno jaki, Džejms je jedan od najboljh indiviudalca u ligi, atletski dobara ekipa i jasno je da nas oèekuje težak zadatak u Monaku
 21:12, 20:24, 15:17, 14:9