4. kolo: CSKA – Crvena zvezda 78:76

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od CSKA u Moskvi 78:76, u meču četvrtog kola Evrolige.

Pratićemo uživo meč četvrtog kola Evrolige između CSKA i Crvene zvezde.

2:25 do kraja
Lundberg pogađa za vođstvo CSKA 73:71, pa nekoliko promašaja Zvezde.
Serija 9:0
Volters za vođstvo!
36' Vraća se Zvezda!
Volters pogađa na ulazu za 69:67, pa Kuzmić zakucava za izjednačenje!
35' Trojka Kalinića
Za 69:65. Tajm-aut Itudis.
34' Klajburn nezaustavljiv
Klajburn pogađa za +8, a seriju prekida Volters trojkom – 67:62.

Klajburn se razigrao i pogodio na ulazu za novih +8.
32' CSKA ide na +6
Klajburn trojkom otvara poslednju četvrtinu, pa Klajburn faulira Lazarevića, koji pogađa dva bacanja – 60:59.

Fojtman pogađa trojku za 63:59, a onda Dobrić gubi loptu i Šved pogađa za +6.

EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV
Kraj treće četvrtine
Nerešeno i posle 3/4 – 57:57.
30' Zvezda ne dozvoljava CSKA da preokrene
Trojka Klajburna, ali onda poeni Simonovića – 54:57.
28' Zvezda održava prednost
Posle novih poena Bolomboja, Ivanović pogađa trojku za 51:55.

26' Zvezda i dalje vodi
Zvezda greši u dva vezana napada, što CSKA koristi.

Klajburn pogađa dugu dvojku, pa Davidovac pogađa flouter za 47:52.

Bolomboj ponovo zakucava.
24' Zvezda na +5
Volters polaže za +7, pa Bolomboj zakucava.
Kuzmić posle ofanzivnog skoka
Dominira centar Zvezde – 43:48.
23' Kuzmić nastavlja u istom ritmu
Kuzmić otvara drugo poluvreme novim poenima, pa onda hvata defanzivni skok.

Kuzmić opet pogađa za 42:46, pa je Bolomboj fauliran i išao je na liniju penala. Pogađa jedno.
21' Počelo je drugo poluvreme
Može li Zvezda da nastavi u istom ritmu?
Radonjić na poluvremenu
Grešili smo u odbrani i moramo da budemo bolji, na ovom nivou mora da bude bolji fokus i nema mesta za greške. Pogaðali su posle ofanzivnog skoka, moramo to da zatvorimo.
Kraj prvog poluvremena
Nerešeno – 42:42.
19' Itudis ljut
Volters lako probija i pogađa za 37:39.

Grk traži tajm-aut.
19' Ponovo izjednačeno
Posle dva poena Lundberga i izjednačenja, Kalinić pogađa trojku za 32:35. Odmah je vraća Fojtman.

Mitrović krade loptu, dodaje do Kalinića, koji pogađa uz faul. Nije realizovao bacanje – 35:37.

Šved pogađa dvojku za izjednačenje.
17' Zvezda i dalje vodi
Kuzmić hvata ofanzivni skok i asistira Dobriću za dva laka poena – 26:32.

Lundberg pogađa dva bacanja, pa Šved lako poentira i Radonjić traži tajm-aut.
15' Itudis traži tajm-aut, Kuzmić odličan
Zvezda nije iskoristila kontru, ali su je odbranili na drugoj strani, pošto je Kuzmić sjajno "zalepio" Klajburna.

Sjajna akcija Kalinića i Kuzmića i Kuzmić ponovo iz okreta pogađa za 25:30.
14' Zvezda ponovo vodi
Holins cepa mrežicu posle šuta za tri poena, posle serije dobrih driblinga (23:26).

Kuzmić pogađa iz okreta za 23:28, pa Simonović faulira Šveda na skoku i imao je dva bacanja, plus je ispunjen bonus posle tri i po minuta igre u 2/4. Pogodio je oba bacanja.
12' Izjednačenje
Prve poene u 2/4 postiže Antonov, koji pogađa trojku za 20:21.

Ivanović uzvraća dugom dvojkom, a onda velika greška sudija. Mitrović je stigao loptu i nije nagazio liniju, ali su sudije svirale aut za CSKA.

Uhov pogađa trojku za 23:23 i Radonjić traži tajm-aut.
Kraj prve četvrtine
Crvena zvezda vodi 21:17.
9' Evo i trojke
Ivanović pogađa trojku za 15:19.
9' Odlično igra Zvezda, Dobrić sve pogodio
Dobrić odličan na polaganju za 11:14, pa Kalinić pravi drugi faul i mora da izađe.

Fojtman snažno zakucava, pa Dobrić pogađa još jednu dvojku iz skraćenog kornera – 13:16.
7' Zvezda vodi
Fojtman pogađa dva bacanja posle faula Kalinića za 9:6, pa je fauliran Dobrić i on je pogodio dva bacanja za 9:8.

Šved asistira Fojtmanu za laka dva poena, pa isto rade i Kalinić i Mitrović na drugoj strani – 11:10.

Dobrić pogađa dvojku za novo vođstvo Zvezde.
5' Dobra odbrana, ali slabo u napadu
Zvezda je odbranila dva vezana napada, pa Volters pogađa za 5:6.

Bolomboj zakucava posle dodavanja Šveda kroz noge Kuzmića, a onda loš napad Zvezde.
3' "Tvrdo" na startu
Volters u prvom napadu krade loptu, ali onda greši Davidovac, pošto je poslao loše dodavanje Voltersu.

Prve poene na utakmici postiže Nikita Kurbanov. Pogađa uz faul Kuzmića i realizuje dodatno bacanje za 3:0.

Posle promašaja Holinsa, Šved šutira za tri i maši ceo koš.

Holins pogađa od tablu za prve poene Zvezde, pa Bolomboj pogađa za 5:2.

Poentira i Kuzmić za 5:4, pa krade loptu Davidovac, ali Kalinić maši trojku.
1' Počela je utakmica
Da li Zvezda može da iznenadi CSKA i po prvi put slavi u Moskvi?
 17:21, 25:21, 15:15, 21:19
  CSK   CZV
  78 : 76
Nepokoriva Moskva
Crvena zvezda je osam puta igrala u Moskvi protiv CSKA od 1999. godine. Sedam puta u Evroligi i jednu prijateljsku utakmicu.