Fenerbahče – Crvena zvezda 61:57

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Fenerbahčea rezulatom 61:57 u prvom kolu Evrolige.

(18:15, 10:11, 17:11, 16:20)
  FEN   CZV
  61 : 57
KRAJ
Zvezda je izgubila od Fenerbahčea
40' Faul nad Mitrovićem
Prvo je Pjerija Henri uz zvuk sirene maltene pogodio dugu dvojku, da bi potom Mitrović pogodio uz faul Veselog. 60:54

Ivanović pogađa trojku! Au kakav momenat! Na sedam sekundi pre kraja je pogodio trojku za 60:57
39' De Kolo, pa Ivanović
Prvo je Nando de KOlo pogodio polu distancu i kažnjen Ivanovićevom trojkom na drugoj strani, ništa nije gotovo 58:52
38' Pjerovo "brutalno" zakucavanje
Dajšon Pjer je stavio dva Zvezdina igrača na poster i to u kakvom momentu, 53:49

Potom Kalinić promašuje šut za tri poena, pa Veseli otvara prostor de Kolou i ovaj pogađa trojku iz ugla, 56:49
37' Drama
Samo 4 poena prednosti za Fener, 51:47

Holins sjajno trči tranziciju i evo lakih poena za Zvezdu, toliko je ovo važno... 51:49
35' Poslednjih pet minuta utakmice
Ivanović je poenima uz faul smanjio na 49:47, prelako se istopila ona dvocifrena prednost Fenerbahčea i videćemo da li može Zvezda do velikog preokreta
32' Novi laki poeni
Ponovo dobra reakcija i odbranjen ulazni pas na levi blok za Jana Veselog, de Kolo gubi loptu pa Zvezda ide u kontru i Lazarević zakucava za 45:42
31' Počela je 4. četvrtina
Nejt Volters je uspeo da pogodi čuveni flouter preko Veselog i to uz faul, 45:39 i pogođeno bacanje za 45:40
Kraj treće četvrtine
U finišu 3. kvartala je Fener krenuo da lomi Zvezdu i stigao do 10 poena prednosti, a onda je Kuzmić pogodio maltene uz zvuk sirene, 45:37
30' Odlepio se Fener
Sada je već 42:35 nakon lakih poena Dajšona Pjera i Nanda de Koloa

Polonara za 3! 45:35
27' Druga trojka za Fener
Dajšon Pjer iz levog kornera pogađa šut za tri poena, 33:31 opet vodi Fenerbahče

Potom Jan Veseli snažno zakucava, 35:31, a onda Radonjić zove tajm aut
26' Samo sedam poena
Zvezda vodi 5:2 u ovoj četvrtini, nismo videli mnogo poena, ali se igra izuzetno čvrsto
24' Opet prazan hod
Dugi napadi, dobre odbrane i mnogo promašaja. To je najbolji opis drugog poluvremena
22' Holins za 3
Iz tranzicije se podigao Ostin Holins i bivši igrač Zenita pogađa prvu trojku u drugom poluvremenu, 28:31, mini serija Zvezde od 5:0
21' Počelo je drugo poluvreme
Mitrović pogađa prve poene u drugom poluvremenu i evo iznenađenja, 28:28
Kraj prvog poluvremena
Poslednji minut prvog poluvremena
Kalinić se spustio malo više i to je Veseli iskoristio za šut sa polu distance i lake poene 28:26
18' Tajm aut
Đorđević zove tajm aut posle još jedne lepo odigrane akcije i poena za Zvezdu nakon kratkog otvaranja Nikole Kalinića. U preuzimanju je došlo do nesporazuma i otvorilo se Kaliniću za lake poene, 26:24
16' Opet Fener vodi
Melih Mahmutoglu je dobio sjajan pas od Pjerije Henrija i ostao sam u uglu pa je pogodio novu trojku za 24:22

Potom Devin Buker kažnjava propust u defanzivi i sada je 26:22
15' Zvezda vodi!
Olidčnom odbranom su crveno-beli uspeli da se vrate u dobar ritam i preko Voltersa poveli sa 21:22
Mitrović dobio udarac u nos
Laktom je sa strane dobio udarac od Lazarevića i otišao je na klupu...
14' Ivanović!
Još jednom odličan protok lopte i ostaje sam Nikola Ivanović i pogađa trojku sa levih 45 stepeni za 21:20 u korist Fenera
11' Mahmutoglu pogađa težak šut
Druga četvrtina je počela koracima Nikole Kalinića da bi na drugoj strani Melih Mahmutoglu pogodio jako težak šut preko Luke Mitrovića pri isteku napada, 20:15
10' Zakucavanje za kraj
Sjajna akcija, pikenrol sa blokom u leđa otvorio je reket za Lazarevića koji postiže lake poene za 18:15.

Zvezda je imala 9 izgubljenih lopti u prvoj četvrtini, prvih 6 minuta bila bez poena i u drugu četvrtinu ulazi sa minusom od 3 poena...
8' Vraća se Zvezda!
Trojka Nikole Kalinića za 16:13 i serija 13:2 u korist crveno-belih naterala je Sašu Đorđevića da pozove minut odmora
7' Osam vezanih poena
Pravi Zvezda seriju 8:0 i to dosta zahvaljujući Nikoli Ivanoviću, 14:8 je sada
6' Prvi poeni Zvezde
Nikola Ivanović je postigao prve poene crveno-belih u Evroligi ove godine i to posle 6 minuta, 14:2

Ivanović je pokrenuo Zvezdu i vidi se napredak. Četiri vezana poena plus sada ukradena lopta...
5' Šta se dešava?
Ogromnih 14:0 za Fenerbahče. Izabranici Saše Đorđevića stali su u 2-3 zonsku odbranu, odlično brane ulazni pas i Zvezda bez šansi u Istanbulu
3' Zvezda u problemu
Tri minuta puna je Zvezda bez koša, nisu imali niti jednu izglednu priliku, a u odbrani nekako duva promaja i Fenerbahče vodi već sa 10:0
Tajm aut Radonjić
Trener Crvene zvezde već mora da zove minut odmora jer njegov tim ne izgleda baš dobro
2' Silno otvaranje Fenera
Domaći tim igra fantastičnu odbranu, već dve ukradene lopte imaju i trče tranziciju jako dobro pa su iz reketa došli do tri laka koša i vode sa 6:0 na startu utakmice
1' Počela je utakmica
Veseli i Mitrović su skakali za loptu i Čeh je bio uspešniji, doduše iz drugog puta, pa je Fener imao prvi napad i preko Veselog Fener vodi sa 2:0
Utakmica počinje minutom ćutanja
U čast nedavno preminulom Dušanu Dudi Ivkoviću
U čast nedavno preminulom treneru, legendi Dušanu Dudi Ivkoviću
Dobrodošli
Zajedno ćemo ispratiti prvo kolo Evrolige i utakmicu između Fenerbahčea i Crvene zvezde koja se u Istanbulu igra od 19 časova i 45 minuta