F4: Barselona – Armani 84:82

Košarkaši Barselone plasirali su se u finale Evrolige, pošto su rezultatom 84:82 savladali Armani iz Milana.

KRAJ
Higins je postigao koš za pobedu, 84:82.
40' Egal u finišu!
Na 53 sekunde do kraja, rezultat je nerešen, 82:82.
38' Drama!
Barsa ima +3 protiv Armanija na oko dva minuta do kraja, 82:79.
37' Povreda Kalatesa
Iznet je sa terena zbog bola u nozi nakon pada na parket.
35' Rolerkoster
Rezultatski, ali i kada gledamo dešavanja na terenu. Zaista čudna utakmica, 77:76.
32' Kalates vratio Barsu u meč
Grk je taj koji je u finišu treće i na startu četvrte drži Barsu u igri, 72:71.
KRAJ III ČETVRTINE
Fenomenalna četvrtina za "pantere", pre svega za Pantera.

Stekli su čak i +8, da bi u finišu Kalates pogodio zlata vrednu trojku i održao Barsu u životu, 67:71.
28' Panter u transu, Armani vodi!
Panter je nezaustavljiv, 59:63.

Kjurik je u međuvremenu zaradio tehničku. Potom je i Rodriges pogodio trojku, 59:67.
26' Armani preokrenuo!
Malo po malo, Armani se vratio. Smanjio, a potom i preokrenuo rezultat u svoju korist, 57:58.
24' Armani je ponovo u igri
Armani je nakon trojke Pantera prišao na -3, a potom imao i napad za izjednačenje.

Ništa od toga. Na drugoj strani Mirotić polovičan sa linije penala, 54:50.
22' Micov dobro otvorio
Naš košarkaš je postigao trojku u prvom napadu II poluvremena.

Nakon praznog hoda, Mirotić sa penala postiže prve poene za svoju ekipu u nastavku, 53:45.
POLUVREME
Barselona kontroliše utakmicu. Iako su primili dosta poena, Katalonci su igrali dobru odbranu.

Krajem poluvremena su stekli dvocirenu prednost, koju je na jednu cifru sa linije penala spustio Rodriges, 51:42.

Mirotić je najefikasniji sa 12 poena. Micov na drugoj strani ima devet poena.
18' Barsa kontrološi meč
Mirotić iz trećeg pokušaja je postigao koš i doneo svojoj ekipi maksimalnih +8, 44:36.

Šilds je iznudio na drugoj strani dva slobodna bacanja - i pogodio, 44:38.

Jak blok Klavera je iskoristio Kalates, 46:38.
15' Armani drži korak
Barselona je stekla +6, delovalo je da preuzimaju primat, međutim, Šilds pogađa trojku uz zvuk sirene, 37:34.
12' Gasol trojkaš
Drugu trojku je postigao iskusni centar, 32:26. Vratio je trojku na drugoj strani Ćaćo Rodriges, 32:29.

EPA
KRAJ I ČETVRTINE
Barsa je povela na startu, da bi Armani, nakon tajm-auta Mesine, vratio meč u egal.

Igralo se koš za koš, da bi Katalonci, ipak, posle 10 minuta igre stekli +3, 27:24.

Naš Vlada Micov je odličan. Ima devet poena na svom kontu.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL
8' Egal
Igra se koš za koš u ovim momentima, 21:19.
6' Brzo se igra
Micov je raspoložen. Novi poeni, uz faul, 11:10.

Na drugoj strani nove poene postiže Higins, trojkom, 14:10. Brzo se igra, Ledej prati Micova, 14:12.

Armani je na prvi TV tajm-aut otišao sa prednošću, 14:15.
4' Tajm-aut uspeo, nakratko
Urodio je plodom tajmaut Mesine. Micov lagano, a onda i trojka Ledeja.

Ipak, Mirotić je nakon majstorije pogodio uz faul, 9:7. Higins je potom u novom napadu lepo pobegao i postigao koš, 11:7.
2' Barsa bolje otvorila meč
Po jedan neuspešan napad, a onda poeni iz odbojke prvo Kalatesa, pa sigurni Micov sa distance. Uzvraća Mirotić trojkom, 5:2.

Dobra kontra Kalatesa naterala je Etorea Mesinu na tajm-aut, 7:2.
 27:24, 24:18, 16:29, 17:11