15. kolo: Crvena zvezda – Valensija 76:73

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Beogradu Valensiju rezultatom 76:73 u 15. kolu Evrolige.

Zajedno ćemo ispratiti meč 15. kola Evrolige između Zvezde i Valensije.
KRAJ
POBEDA ZVEZDE!
40' Minut do kraja, +3 ima Zvezda
Laberi je pogodio dva slobodna bacanja, 76:73.

Do kraja je ostalo nešto malo manje od jednog minuta.
39' Zvezda ide ka pobedi?
Davidovac pogađa za +5, 76:71.

Tajm-aut Valensija.

Ostalo je još minut i po do kraja.
38' Drama!
Zvezda ima +3 pred poslednja 2 minuta, 74:71.

Starsport
36' Blaga prednost Zvezde
Dubljević promašuje slobodna bacanja, ali i Zvezda pravi neobjašnjive greške.

Dobra odbrana domaćih, a potom i trojka Džordana Lojda, 70:67.
34' Egal u Pioniru
Po koš na obe strane, a onda i Jagodić-Kuridža ubacuje trojku, 65:62.

Odlična odbrana domaćih, blokada Lojda, ali i greška Zvezdinih košarkaša.

Derik Vilijams je pogodio uz faul, 65:65.

Loš napad Zvezde, a onda i kontra gostiju, koja je završena faulom nad Puertom, 65:67.
32' Po trojka
Po trojka na obe strane. Prvo Rit, a onda i Puerto, 60:60.
KRAJ III ČETVRTINE
29' Valensija diše za vratom Zvezdi
Zvezda ne uspeva da se "odlepi", 55:51.

Volden ne uspeva da pogodi u poslednjoj sekundi napada. Ulazimo u poslednji minut 3/4.
27' O'Brajant dobar
Džoni O'Brajant je zaista dobar večeras. Igra racionalno, ne troši mnogo lopti i uglavnom pogađa, 54:46.

Dobra odbrana na Kaliniću, ali i neuspešan napad Zvezde potom...
25' Serija Valensije
Na koju je tajm-autom morao da reaguje Saša Obradović, 50:44.
24' Prazan hod
Nekoliko neuspešnih napada na obe strane, 50:40.
22' Trojka Lojda, pa koš Kalinića
Odličan start drugog poluvremena za Zvezdu i trojka Lojda, 48:36.

Nikola Kalinić prvi pogađa za goste u nastavku. Lepo se okrenuo, 48:38.
POLUVREME
19' Zvezda održava razliku
Valensija trojkama pokušava da ostane u igri, a u međuvremenu, odličan prodor i pogodak uz faul Branka Lazića, 42:33.
17' Zvezda odbila nalet Valensije
Sa distance prve poene postiže Nikola Kalinić, a na drugoj strani prebrz i neuspešan napad Zvezde, 33:26.

Još jedna dobra akcija Valensije. Van Rosom alej-up za Derika Vilijamsa, 33:28.

Po promašaj za tri poena na obe strane, a onda i loš "flouter" Voldena.

Promašaj Dubljevića, ali ne i Kuzmića na drugom kraju terena, 35:28.
15' Zvezda odlična
Derik Vilijams je promašio oba slobodna bacanja, a na drugoj strani još jedna odlična akcija domaćih i poeni Lojda, 33:24.

14' Serija Zvezde 11:2
Nastavlja Zvezda sa dobrom igrom, a drugu trojku je ubacio Lojd, 29:24.

Dobra odbrana crveno-belih i novi poeni Kuzmića, 31:24.

Sudije su u centru pažnje. Lojd je pogodio trojku, ali arbitri su svirali faul Rita pod košem.
12' Dobar početak II četvrtine za Zvezdu
Dobar start Zvezde u II četvrtini i četiri poena Korija Voldena, 24:22.

Za goste pogađa Hermanson, da bi Rit u narednom napadu lepo ubacio. Njegovi prvi poeni, 26:24.
KRAJ I ČETVRTINE
9' Serija Valensije
Laberi koristi dosta prostora i pogađa trojku, 14:15.

Volden ne pogađa iz polaganja, a Vives ubacio na drugoj strani ponovo trojku, 14:18.

Mini seriju gostiju prekida Davidovac, da bi Tobi autoritativno zakucao na drugoj strani, 16:20.
7' Zvezda u dobrom ritmu
Volden je pogodio dodatno slobodno bacanje, da bi Vives pogodio novu trojku za svoju ekipu, 10:12.

Dva neuspešna napada na obe strane, a onda sjajna akcija i zakucavanje Kuridže, 12:12.

Odlična odbrana O'Brajanta, sakrio je loptu potom i položio sigurno, 14:12.
6' Egal u Pioniru
Lojd vraća trojku, 7:7.

Laberi je izuzetno raspoložen, njegovi novi poeni, 7:9.

Ali i Volden je odličan, prolazi i postiže koš uz faul. Pre dodatnog bacanja, TV tajm-aut, 9:9.
4' Tvrdo na startu
Prvi koš za goste zakucavanjem postiže Laberi, dok je na drugoj strani Simonović lepo prošao i pogodio, 4:2.

Korektnu odbranu Zvezde je probio San Emeterio, 4:4.

Lazić pravi grešku u napadu, gazio je liniju, a prvo vođstvo gostima donosi Laberi, koji je postigao trojku, 4:7.
2' Valensija forsira trojke
Dva neuspešna napada za Valensiju na startu, a na drugoj strani vrlo lepo prve poene upisuje Uskoković, 2:0.

Za dva minuta, gosti su promašili tri trojke.