Zajedno ćemo ispratiti meč trećeg kola Crvene zvezde i Žalgirisa.

Utakmica počinje u 19.00.

Igra se bez publike u hali "Aleksandar Nikolić".
KRAJ
40' Sledi drama u Pioniru!?
Hol nije pogodio šut za izjednačenje.

Na drugoj strani Lekavičijus ima dva slobodna bacanja, koja koristi, 67:71.
39' Zvezda je blizu
Lojd prekida užasnu napadačku seriju napada bez koša, 64:69.

Dobra odbrana, a zatim i faul nad Voldenom, koji koristi jedno od dva slobodna bacanja, 65:69.

Lekavičijusu beži lopta i Zvezda ima napad tačno dva minuta do kraja. Pogađa Lojd, 67:69.
38' Tajm-aut
Baš se muče i jedni i drugi u ovim trenucima i već dugo je na snazi isti rezultat, 62:69.

Ostalo je još dva minuta i 52 sekunde do kraja susreta...

Starsport
35' Fale Zvezdi poeni
Prazan hod od dva minuta na obe strane.

Ulazimo u poslednjih pet minuta, 62:69.
33' Zvezda u problemu
Lengston Hol ne uspeva da pogodio "flouter", ali Jankunas ubacuje lake poene na drugoj strani terena, 60:64.

Prve poene za domaće u poslednjoj četvrtini pogađa Lojd sa linije penala, 62:64.

Novi dobar napada gostiju i Avgustin Rubit siguran sa distance, 62:66.

Jokubatisi pogađa trojku. Tajm-aut Obradović, 62:69.
KRAJ III ČETVRTINE
Zvezda je preokrenula u ovoj četvrtini, ali je Žalgiris ipak uspeo da povrati prednost, 60:62.
28' Koš za koš
Lojd pogađa prvi put u II poluvremenu i to trojku, 54:52.

Kuridža beleži 4. faul, a Grigonis ubacuje slobodna bacanja, 54:54.

Jako težak šut pogađa i Marko Simonovič, 56:54.

Lekavičijus i Hol su potom precizni, nastavlja se "koš za koš", 58:56.
26' Žalgiris trojkama održava priključak
Zanimljiv poen Lovernja, a onda i pogodak Voldena na drugoj strani uz faul, 49:47.

Poeni Lovernja ponovo, a onda i atraktivno zakucavanje Lojda, 51:49.

Treća trojka Žalgirisa, pogodio je Lekavičijus, 51:52.
24' Borba
Zvezda je "zategla" odbranu, to je evidentno.

Međutim, nakon "letećih" dva minuta, usledio je nešto mirniji period, koji prekida Davidovac sa linije za slobodna bacanja, 44:42.

Hejs kažnjava loše preuzimanje Zvezdinih igrača i pogađa trojku, 44:45.
22' Fenomenalan start Zvezde u II poluvremenu
Žalgiris trojkom otvara drugo poluvreme, ali Davidovac brzo uzvraća, 35:42.

Davidovac je ponovo precizan, ovoga puta trojka, a zatim i poen uz nesportski faul, 41:42.

Volden je odličan i domaći preokreću. Tajm aut Žalgiris, 43:42.
POLUVREME
Dosta dugo u završnici nije bilo poena na obe strane.

Taj crni niz je prekinut, ali Zvezda je ta koja na pauzu ide sa zaostatkom, 33:39.

Najefikasniji su trenutno Lojd i Lekavičijus sa po devet poena.
18' Prazan hod
Velike probleme ima Zvezda sa skokovima, a Lovernje "kupi" još jedan i pogađa uz faul, 31:36.

Trenutno su i jedni i drugi u "praznom hodu".
15' Prvi problemi sa faulovima
Seriju Žalgirisa prekida Rit posle dodavanja Kuridže, 31:32.

Prvi problemi sa faulovima. Treći je zaradio Jagodić Kuridža, a Lovernje koristi jedno od dva slobodna bacanja, 31:33.
Ovako je izgledao "pre-game" šou
14' Egal
Sjajan prodor Lojda, koji promašuje, ali je na pravom mestu Kuzmić, 26:23.

Težak pogodak za Vasturiju od table posle prodora, 26:25.

Kori Volden se upisuje i pogađa trojku u poslednjim sekundama napada, 29:25.

Gosti u seriji i ponove vode, 29:30.
12' Koš za koš
Kao i prvu četvrtinu, Lojd i II otvara trojkom, 22:19.

Na drugoj strani sa distance pogađa Rubit, 22:21.

Dekoncentracija Zvezde u odbrani i laki poeni za Lekavičijusa, 22:23.

Snalazi se i Kuzmić, leđna tehnika pa polaganje, 24:23.
Lojd i Hol po 5 poena, Lekavičijus 7
KRAJ I ČETVRTINE
Krenula je Zvezda čvrsto i sa dobrom odbranom, a sredinom prvog kvartala je usledio odgovor gostiju.

U poslednjih nekoliko minuta bilo je egal, a tako se i završilo, 19:19.
Povratak Lovernja u Beograd
8' Žalgiris prvi put vodi
Novi faul Rita, ovoga puta nad Grigonisom, koji koristi oba slobodna bacanja, 11:11

Seriju gostiju prekida Ognjen Dobrić, svojom prvom trojkom, 14:11

Upravo preko Dobrića ponovo pogađa Jokubaitis, 14:13.

Nepotreban faul u napadu Jagodića Kuridže, a Jankunas koristi oba bacanja, 14:15.
7' Serija Žalgirisa
Jokubaitis se upisuje, a potom Rit pravi faul u napadu.

Proklizao je Volden, a Žalgiris pogađa novu trojku, 11:9.

Tajm-aut Obradović.
6' Zvezda u dobrom ritmu
Lovernj je snažniji od Rita i to koristi, 9:4.

Na drugoj strani jako lep potez Lojda, 11:4.

Tajm-aut Žalgiris.
4' Odlična odbrana Zvezde
Nakon nekoliko faulova, jedan je sviran i nad Brankom Lazićem, koji koristi oba slobodna bacanja, 7:2.

Odlična odbrana Zvezde, bio je to iznuđen šut gostiju. Promašaj Lazića, a potom još jedna odlična odbrana domaćih.

U međuvremenu Kuzmić uspeva da "ugura" loptu u koš, 9:2.
2' Lojd trojkom otvorio utakmicu
Zvezda nije realizovala svoj prvi napad preko Kuzmića, baš kao ni Žalgiris preko Lovernja.

A prvu trojku pogađa Džordan Lojd, 3:0. Promašaj Valkupa, a onda i lagani poeni za Kuzmića, 5:0.

Na drugoj strani na sličan način je siguran Grigonis, 5:2.