Partizan – Bursa 95:103

Košarkaši Partizana poraženi su od Bursaspora rezultatom 103:95 u osmini finala Evrokupa.

(20:20, 18:17, 22:27, 24:20, 11:19)
  PAR   BUR
  95 : 103
KRAJ
Šokantan poraz Partizana posle produžetka
44' Dve vezane trojke
Partizan greši baš u momentima kada ne bi smeo da greši. Posle Endruza i Holand pogađa za 3, 89:95
43' Partizan u problemu
Nova trojka koju su dopustili nakon greške Ledeja. Endruz pogađa za 89:92
42' Ledej!
Važni poeni za Partizan, Ledej pogađa sa centralne pozicije za novo vođstvo 87:86

Endru Endruz je bio fauliran, pogodio je samo jedno bacanje za 87:87, pa Partizan to koristi i poentira za novo vođstvo, 89:87
41' Počeo produžetak
Prvi posed imaće ekipa Partizana baš kao u regularnom delu utakmice. Panter prodorom napada, nema koša, a ni faula...

Dodzinski posle sjanog pasa Endruza postiže koš, 84:86 vodi Bursa

Avramović potom promašuje trojku i crno-beli propuštaju prva dva poseda u prvom produžetku

Idemo u produžetke
Partizan je propustio dobijen meč, Panter nije uspeo da donese pobedu i idemo u dodatnih 5 minuta košarke. Rezultat je 84:84
40' Poslednji minut
Partizanov novi kiks, izgubljena lopta pa trojka Nidama, 79:77 čeka nas još drame.

Potom Avramović uspeva da produži dvokorak i polaganjem reši za 81:77

Usledila je još jedna dobra odbrana Partizana, skok hvata Panter i potom je Avramović fauliran, a on pogađa samo jedno bacanje, 82:77

Madar je fauliran na 14.5 sekundi pre kraja i pogađa oba bacanja, ali Bursa odgovara i sada je 84:81

Potom Madar pravi faul u napadu, pa Holand iz auta dobija loptu i pogađa trojku! Kakva drama, 84:84
39' Partizan pred pobedom!
Odlična odbrana, odbranjen jedan duži posed Burse i zakucavanje Lesora u kontri. Partizan je pred pobedom, 79:74
38' Važni poeni Lesora
Iz uručenja ide Matijas Lesor ka košu Burse, uspeva da zakuca za 77:74. Potom odlična odbrana Partizana i ne uspeva da se reši ofanzivni posed. Ostaje +3 za crno-bele
37' Jam Madar!
Kako važni poeni, uspeo je Madar da pogodi za 75:72 pa onda vrši odličan pritisak u odbrani i umalo krade loptu.

Dodzinski iz dijamanta završava sam u reketu, 75:74

36' Trojka!
Zek Ledej iz pop auta pogađa tako važnu torjku za Partizan! 72:72
35' Novi preokret
Dve vezane trojke za Bursu i gosti iz Turske ponovo vode, 69:72
34' Hejs isključen
Peta lična greška Demarijusa Hejsa i za njega je meč u Beogradu završen

33' Partizan vodi
Preokret! Jam Madar iz tranzicije lako pogađa, pa Partizan vodi 67:66, a Dušan Alimpijević zove tajm-aut

Mini serijom 7:2 Partizan kreće u četvrtu četvrtinu. Endruz je prvo vezao tri promašaja, a sada pravi grešku u koracima.
32' Partizan prišao na -1
Pola koša prednosti za Bursu. Avramović pogađa trojku za 65:66
31' Može li Partizan do preokreta?
Odlučujućih 10 minuta. Lesor propušta šansu pa Endruz na drugoj strani zato ne, 60:66
30' Kraj treće četvrtine
Crno-beli treći kvartal završavaju poenima Alekse Avramovića na obruču, uz faul, pa rezultatom 60:64 ulazimo i finalnih 10 minuta košarke
28' Bursa muči Partizan
Kako se Partizan primakne tako Bursa pošalje svoj odgovor. Na momente je delovalo bolje po crno-bele, Panter je trojkama zapalio Arenu, samo postoje određeni problemi u realiziaciji.

Zbog toga izabranici Željka Obradovića zaostaju, 55:60
25' Opet Panter
Kevin Panter! Druga trojka pod faulom! 48:53, "zapalila" se Arena

I treća! Ovoga puta bez faula, 51:53, cela hala je na nogama i videćemo može li Partizan da se vrati

23' Partizan u problemu
Crno-beli su dozvolili 10 brzih poena Bursi od čega 8 sa linije za slobodna bacanja. Ne valja to, pa je Obradović zvao minut odmora, 42:47 Partizan gubi
22' Panter uz faul!
Trojka pod faulom! Kevin Panter "zapalio" Arenu, a dodatnim bacanjem vratio vođstvo Partizanu, rezultat je 42:41
21' Počelo je drugo poluvreme
Endruz pogađa jedno slobodno bacanje nakon faula Zagorca, rezultat je 38:38

Potom tri slobodna bacanja za istog igrača, a sada ga je Ledej faulirao...
Avramović:
"Ovo je najbolja publika na svetu. Svakog trenutka su nam bili podrška i daćemo sve od sebe i ostaviti srce na terenu", kaže plejmejker Partizana na poluvremenu.
20' Mur za 3!
Partizan trojkom završava prvo poluvreme. Otsao je sam na 45 stepeni Dalas Mur i pogodio trojku posle ofanzivnog skoka Radeta Zagorca, 38:37 vodi Partizan
19' Endruz kažnjava
Trifunović je pod kontaktom šutnuo iz skraćenog kornera, sudjie kažu da faula nije bilo i Bursa kreće u tranziciju koja je završena trojkom Endrua Endruza, 35:37
18' I Ledej može
Nova trojka Partizana. Sada je Zek Ledej pogodio za 3, a onda Bursa odgovara preko Dudzinskog, 35:34 i Obradović zove minut odmora
17' Nova trojka!
Partizan je dozvolio 4 laka poena Bursi, pa potom preko Avramovića postiže novu trojku! 32:29 vodi Partizan

Holand na drugoj strani beži od Pantera, dobija sjajan bek dor pas od Hejsa i uz faul poentira, pa dodatno bacanje realizuje i 32:32 je rezultat
14' Trifunović kao Kari!
Trojka sa deset metara za Partizan! Uroš Trifunović je bio dovoljno hrabar da "opali" trojku i bio je precizan. Partizan ponovo vodi, 27:24
12' Partizan na +4
Jam Madar se odlično snašao i doneo nove poene Partizanu, 24:20 je najveća prednost do sada.

Bitim pogađa posle faula i smanjuje na 24:22
11' Poentira Partizan
Na najbolji način crno-beli počinju drugu četvrtinu. Odbranili su Hejsa i poentirali preko Tristana Vukčevića, 22:20
Kraj prve četvrtine
Bursa je malo napravila problema Partizanu sa dve vezane drojke Endruza i Nidama, ali je Partizan našao način da to anulira. Avramović je 2+1 situacijom doneo 20:20, što je krajnji rezultat prve četvrtine

9' Avramović pogađa
Seriju promašaja prekida Aleksa Avramović svojim polaganjem, pa Dušan Alimpijević zove minut odmora. Partizan vodi 15:14
8' Mnogo grešaka
Partizan je promašio 4 čista zicera od čega su 3 bila zakucavanja. Dobro je što Partizan ima 14 skokova, od čega čak 9 u napadu, ali imaju i 2 izgubljene lopte i tek 1 pogođenu trojku iz 7 pokušaja
6' Partizan vodi
Prvo je Balša Koprivica imao jedno "putback" zakucavanje. To je bio već peti ofanzivni skok Partizana na ovoj utakmici, da bi posle dobre odbrane i tranzicije Koprivica iz šort rola pronašao Dalasa Mura i to je prva trojka! Partizan vodi 13:11

5' Egal
Igra se koš za koš, a Bursa deluje veoma samouvereno. Za sada gledamo dobru košarku, iako ima dosta promašaja pogotovo od strane igrača Partizana koji, ruku na srce, imaju i nekoliko ofanzivnih skokova.

Videli smo i odlične poteze Radeta Zagorca koji je čupao Partizan u dva navrata. Trenutno je nerešeno, 8:8
3' Bursa se raspucala
Bitim pogađa opet, dve vezane trojke za turskog košarkaša koji je u sjajnoj formi. Partizan gubi, 4:6

1' Počela je utakmica
Prvi posed će imati ekipa Partizana i preko Balše Koprivice dolaze do prvih poena. Odličan početak, 2:0

Bitim na drugoj strani odgovara trojkom, odličan početak Burse, 2:3
Partizan bez Smailagića i Kuruca
Želimir Obradović večeras neće moći da računa na Alena Smailagića i Rodiona Kuruca
Dušan Alimpijević:
"Naravno da niko ne ide na meè da izgubi. Sportski je nadati se, to je prvi postulat svakog sportiste. Èemu trening i utakmica, ako ne postoji nada. Ukoliko tako ne razmišljaš, bolje da ostaneš kuæi. U isto vreme naravno treba biti realan. Domaæi teren je velika prednost Partizana i time se šanse za iznenaðenje svode na minimum"
Zek Ledej:
"Oèekuje nas veoma težak protivnik. Mi moramo da sprovedemo zamisli trenera u delo i da se držimo plana utakmice. Ukoliko to uèinimo, imamo dobro šansu da meè završimo uspešno. Svi smo uzbuðeni, plej-of je najbolji deo sezone, igra se za trofeje i mi sada moramo da uradimo naš posao na terenu",
Željko Obradović:
"Ono što je bitno je da se bude koncentrisan na to da se igra jedna utakmica. Praktièno eliminacija. Sistem takmièenja je napravljen još letos tako da smo svesni da je ovo najvažniji deo sezone. Igrali smo sve da bi bili u ovoj situaciji da doðemo do toga da igramo plej-of i evo, prva utakmica protiv Burse. Oni igraju veoma dobro, nalaze se u seriji dobrih rezultata, odlièno su voðeni od strane mladog kolege Alimpijeviæa kom èestitam na svemu što radi sa Bursom. On je stabilizovao tu ekipu i to se vidi. Ovom prilikom želim i da se zahvalim navijaèima Partizana na svemu što su uradili do sada tokom sezone, na toj podršci koja je neverovatna i samo neka tako nastave
Dobrodošli
Zajedno ćemo ispratiti meč Partizana i Burse na startu nokaut faze Evrokupa. Partizanovo putešestvije ka evropskom tronu zapravo tek počinje