16. kolo: Šljonsk – Partizan 71:93

Košarkaši Partizana su rezultatom 93:71 pobedili ekipu Šljonska u Vroclavu u utakmici 16. kola Evrokupa.

(14:29, 17:21, 22:14, 18:29)
  ŠLjO   PAR
  71 : 93
KRAJ
Ubedljiva pobeda Partizana u Poljskoj
39' Poslednja dva minuta
Gabinski je postigao novu trojku, ali je odmah u narednom posedu Partizan odgovorio lakim poenima Gregora Glasa, 71:90
37' Odlepio se Partizan
Idu crno-beli ka sigurnoj pobedi, samo čekamo konačni rezultat. Jasno je da Šljonsk ovde ne može ništa, 62:83
34' Prvi poeni Dalasa Mura
Odličan protok lopte i nekoliko brzih dodavanja koje su razmenili Trifunović i Dalas Mur pa je to rezultovano novom trojkom, prvim poenima i velikom prednošću Partizana – 53:72
32' Tehnička
Uroš Trifunović je zaradio tehničku, a to dodatno bacanje nije pogodio Kodi Džastis. Ostaje 53:67 za Partizan
31' Odmah poeni
U prvom posedu poslednje četvrtine stižu poeni za Partizan. Iz Ajverson kata je Madar istrčao i došao do lakih poena, 53:66
29' Vraća se Šljonsk
Poljski tim pravi mini seriju i uspeva da zapreti Partizanu. Spustili su se na 53:64, odavno nije bila ovako mala prednost Partizana
28' Ogromna prednost
Koprivica, Smailagić, Glas, Madar i Trifunović su na parketu za crno-bele u ovim momentima, jer je odlučio Obradović da mlađi igrači dobiju veću šansu.

Posle poena Smailagića, 44:60 vodi Partizan
25' Nesportska
Samo 12 poena za 5 minuta košarke u trećoj deonici. Oba tima su upisala po 6 poena i Partizan vodi 56:37

Dosuđen je i nesportski faul pa će Alen Smailagić imati dva slobodna bacanja, a Partizan loptu sa strane.

Pogodio je oba, + 21 je, 58:37
21' Počela je treća četvrtina
Odlična igra Partizana se nastavila i na početku drugog poluvremena. Obradović je od igrača zatražio da održe isti intenzitet igre, a čini se da će ga i poslušati, 35:52 vode crno-beli

Odlična reakcija Radeta Zagorca i poeni iz skoka u napadu, uz faul. Ipak, ne uspeva da pogodi dodatno bacanje.
20' Kraj prvog poluvremena
Košarkaši Partizana su bez većih problema uspevali da reše svoje napade i ugroze odbranu Šljonska. Pogađali su i Panter (15) i Avramović (9), a i veliki broj igrača se upisao u strelce.

Ubedljivo vođstvo crno-belih u Poljskoj
17' Daleka trojka
Kevin Panter pogađa trojku sa osam metara i donosi velikih 43:22, pa Šljonsk zove i drugi tajm aut u prvom poluvremenu
15' Opao tempo
Ne igra se baš kao u prvom kvartalu, ali Partizan svakako uspeva da održi ovu visoku prednost. Odlučio je Obradović da da šansu mlađim igračima i oni uspevaju da pruže kvalitetnu partiju, a crno-beli vode 22:38
12' Odmah trojka
Tristan Vukčević je ostao sam na 45 stepeni i uspeo da poentira, pa Partizan vodi sa 32:14
11' Počela je druga četvrtina
Šljonsk ima prvi napad, a Karolak ne može to da pogodi.

Lepo je videti da je Željko Obradović ponovo dao šansu Tristanu Vukčeviću koji je na poziciji niskog krila.
9' Plus 20!
Neverovatna partija Partizana! Čak 20 poena prednosti u prvoj četvrtini. Posle ovih slobodnih bacanja Jama Madara, rezultat je 29:9 u korist crno-belih
6' Partizan gazi
Već je 19:4 u korist beogradskog tima. Potpuno su nemoćni košarkaši Šljonska i crno-beli poentiraju spolja i iz reketa maltene kako upute šut ka košu. Ako se po jutru dan poznaje, biće ovo ubedljiv trijumf
3' Prvi tajm-aut
Partizan odlično otvara utakmicu sa 10 vezanih poena uz samo 2 poljskog tima, pa je trener Šljonska zatražio minut odmora po prvi put na večerašnjem susretu.
2' Odličan start
Partizan stiže do prvih poena preko Smailagića iz reketa, da bi nakon toga Avramović ukrao loptu i poslao pas za Pantera koji zakucava i crno-beli počinju susret vođstvom 0:4

Koprivica uspeva da odigra odličnu odbranu još jednom i da izblokira Trajsa,da bi Avramović položio u kontri, 0:6
1' Počela je utakmica
Sudijsko podbacivanje dobila je ekipa Partizan i imaće prvi posed na večerašnjem susretu
Smailagić:
"Moje mišljenje je da ne treba da se opuštamo. Imali smo par vezanih utakmica gde smo dobro odigrali, ali mi smo mlada ekipa i nadam se da se neæemo opustiti. Nadam se da æe iskustvo našeg trenera vratiti na mesto ako dozvolimo da se opustimo. Mi smo mnogo bolja ekipa nego što smo bili u prvom meèu i da æemo doæi do pobede koja nam treba da polako dižemo formu na šest utakmica pre kraja ligaškog dela u oba takmièenja"
Obradović:
"Æinjenica da smo igrali težak meè u Beogradu iziskuje da maksimalno ozbiljno pristupimo utakmici. Da shvatimo da u oba takmièenja u koja igramo nema slabog protivnika bez obzira na plasman i stanje na tabeli. Oni su specifièan tim zbog toga što igraju odbanu na piku na veoma poseban naèin i to je ono što je najvažnije kao priprema utakmice. Sve ostalo manje-više znamo i treba da igramo 40 minuta u jednom ritmu koji bi nam omoguæio da pobedimo tu utakmicu"
Dobrodošli
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu između Partizana i Šljonska u 16. kolu Evrokupa.