7. kolo: Partizan – Šljonsk 75:73

Košarkaši Partizana pobedili su od Šljonsk u Beogradu rezultatom 75:73, u okviru sedmog kola grupe A Evrokupa.

Zajedno ćemo ispratiti meč Partizan – Šljonsk.

Početak je zakazan za 20.30 u "Štark areni" u Beogradu.
KRAJ
Pobeda Partizana posle neizvesne završnice, 75:73.
Pet sekundi do kraja
Dangubić je pogodio posle ofanzivnog skoka, 74:73.
40' Drama!
Dangubić je pogodio oba bacanja, 72:73.

Ostalo je još 20 sekundi do kraja.
39' Avramovićevi poeni
Avramović je posle kontre postigao lake i brze poene za Partizan, 70:73.

1:23 do kraja utakmice.
38' Kanter se razigrao
Prinuđen je Obradović da traži još jedan tajm-aut, 68:73.
37' Šljonsk vodi
Trojka Kantera uz zvuk sirene, 68:71.

Tajm-aut Obradović.
36' Peta lična za Smailagića
Ostalo je još četiri minuta do kraja, 68:65.

Prvi put na terenu je Zagorac, koji je odmah napravio faul uz koš Kantera, 68:68.

Starsport
35' Trojka na trojku
Na trojku Mura, odgovorio je Karolak, 66:63.

Poslednji TV tajm-aut na 4:52 do kraja.
34' Koprivica završio utakmicu
Peta lična za centra Partizana.

Probudila se publika u Areni, a crno-beli na šest minuta do kraja vode 63:60.
Uf, težak pad Trifunovića
Zakucao je, skliznuo nezgodno sa obruča i pao maltene na glavu.

Nastradala mu je arkada, ali je većih problema nije bilo.

"Kumovao" je i Ramljak ovom padu, te je zbog toga dobio nesportsku.
32' Povreda Glasa
Vezao je Glas sedam poena. Partizan vodi 58:54.

Problem bi mogla da predstavlja povreda Gregora Glasa, koji ne može da pomeri nogu.
KRAJ III ČETVRTINE
Ista meta, isto odstojanje, 54:52.

Razlika je ista kakva je bila i na poluvremenu.
Kuruc se vratio
Nije još od reprezentativne pauze zbog povrede.
29' Partizan čuva vođstvo
Bilo je kritično početkom ove četvrtine, ali sada se lakše diše.

Ipak, i dalje to nije prednost koja može da garantuje trijumf, 52:46.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
25' Partizan vodi, ali gosti se drže
Glas je postigao važnu trojku, 45:40.
22' Trifunović trojka
Trifunović je iskoristio čist šut za tri poena i tako otvorio drugi deo igre, 40:35.

Šljonsk na startu drugog poluvremena 1 od 4 slobodna bacanja, 40:36.
Počelo II poluvreme
Prvi napad ima Šljonsk.
POLUVREME
Partizan je velikom serijom (18:0) preokrenuo rezultat u jednom momentu stekao +13, ali je onda stao.

Šljonsk se malo po malo vraćao i na kraju prišao na -2 samo, 37:35.

Jedini dvocifren je Gregor Glas sa 11 poena. Šut iz igre Partizana je 12/24, a za tri 3/15.
19' Šljonsk u igri
Lep potez i zakucavanje Ramljaka, a onda i Avramovićeva brza kontra, 37:27.

Dobar potez napravio je i Lendževajn i upisao se na semafor. Nije uspeo alej-up domaćih, a nove poene postigao je Ramljak, 37:31.
17' Tajm-aut Obradović
Oko četiri minuta do pauze, 33:25.

Trener crno-belih je reagovao, pošto je Partizan nakon one velike serije stao u napadu.

Starsport
16' Šljonsk se malo probudio
Napravio je seriju 6:0, ali ju je brzo preknuo Ledej trojkom, 33:23.

4:36 do kraja poluvremena. Idemo na TV tajm-aut.
15' Nesportska!
Faul Trifunovića okarakterisan je tako.

Prekinuo je kao poslednji igrač kontru gostiju.
13' Partizan se odlepio
Napravljena je serija 18:0, a Šljonsk je postigao prvi koš posle šest minuta praznog hoda, 26:17.

Ipak, domaći su vezali još četiri poena i odlepili se na 30:17.
KRAJ I ČETVRTINE
Imali su gosti prednost od 15:8, Obradović je reagovao tajm-autom, nakon čega je usledila serija domaćig od 14:0, tako da je rezultat posle prvih 10 minuta glasio 22:15.
9' Prva trojka Partizana
Pogodio ju je Uroš Trifunović, 17:15.

Domaći 1/6 za tri za sada, baš kao i Šljonsk.
7' Tajm-aut urodio plodom
Nakon tajm-auta, Partizan je napravio seriju 6:0.

Prvo Glas, a onda i četiri poena Madara, 14:15.
Minut ćutanja za Harisa Brkića

6' Tajm-aut Obradović
Morao je da reaguje trener Partizana na seriju Šljonska, 8:15.
4' Gosti solidno krenuli
Stekli su prednost (9:5), da bi navijači u hali malo razmrdali ekipu, te je Avramović u sledećem napadu imao 2+1, 8:9.

2' Po 5 poena
Partizan je pogađao preko Avramovića i Glasa iz igre, odnosno Smailagića sa penala.

Šljonsk je stigao i trojku da ubaci u prva dva minuta, 5:5.
Nije ga bilo još od reprezentativne pauze zbog povrede.
Utakmica je počela!
U Areni je i Duško Vujošević
Nekadašnji trener Partizana prisustvuje ovoj utakmici, javlja naš reporter Stefan Nikolić.

Željko Obradović
Oni su ekipa koja mnogo voli da igra u tranziciji, imaju šutere, zaustavljaju se i šutiraju za tri poena. To su neke najbitnije stvari o kojima smo pokušali da vodimo racuna, informišemo igraèe i da radimo na treningu. Ono što moramo jeste da se vratimo na naèin igre u odbrani tokom cele sezone, sem ove poslednje utakmice gde smo primili mnogo lakih poena i gde je u nekim trenucima ekipa bila bez energije. Razgovarali smo o tome i nadam se da èemo sutra izgledati puno bolje
Jam Madar
Idemo da se borimo i pobedimo. Ovo je važan test za nas da pokažemo kako kao tim reagujemo posle poraza. Radili smo kao tim, analizirali greške iz prošle utakmice, trudimo se da iz njih naucimo i da sutra zabeležimo pobedu
 22:15, 15:20, 17:17, 21:21