Top 16, 5. kolo: Trento – Partizan 69:54

Košarkaši Partizana gostuju ekipi Trenta u utakmici 5. kola Top 16 faze Evrokupa.

(15:19, 14:9, 23:8)
  TRE   PAR
  69 : 54
KRAJ
Poslednja dva minuta
Maritn i Senders vezuju lake poene, 69:48 vodi Trento
37' Laki poeni za Partizan
Rašon Tomas je ukrao loptu i potom iz ukrštenog koraka lako poentirao, 63:48
36' Nova trojka za Trento
Korak u stranu i trojka Gerija Brauna. PRednost domaćih se povećala na 61:43
35' Mnogo propuštenih prilika
Partizan je mogao dodatno da smanji prednost Trenta, možda čak i da se vrati na jednocifreni zaostatak, ali su napravili veliki broj propusta i potom idu četiri laka poena domaćih za 58:43
33' I Pejdž postiže poene
Serija 7:0 koju pravi Partizan. Ovo se jako dugo čekalo, spustili su crno-beli razliku 54:43
32' Konačno trojka Partizana
Ognjen Jaramaz je iskoristio asistenciju Zagorca i iz levog kornera pogodio trojku za Partizan posle dugo vremena. U narednom napadu je Partizan imao kontru iz koje stižu laki poeni, nakon zakucavanja Rašona Tomasa, 54:41
31' Počela poslednja četvrtina
Tri slobodna bacanja za Sendersa
Kao da agoniji crno-belih nema kraja. Sada je Vikotr Senders fauliran pri šutu za tri poena, a pogodio je samo jedno...
30' Nesportski faul Perkinsa
Perkins se spetljao, sapleo, izgubio loptu i potom napravio nesportski faul. Trento ima ogromnih 51:36
28' Od kontre do izgubljene lopte
Delovalo je kao da ćemo dobiti brz napad i lake poene Partizana. Perkns hvata loptu šalje autlet pas ka Pejdžu koji pronalazi Tomasa, a ovaj se spetljao i lopta pripada Trentu. Novi tajm aut zove Sašo Filipovski
Janković zakucava
Odlična pikenrol saradnja Pejdža i Jankovića i zakucavanje Partizanovog centra, a Braun na drugoj strani pogađa novu trojku, 45:35
36' Kakva trojka Viktora Sendersa
Isticao je napad Trenta i Senders je dobio "vruć krompir" i šutirao uz zvuk sirene sa velike udaljenosti i pogodio, 42:33, Filipovski zove tajm aut. Partizan je u problemu.
25' Nova trojka za Trento
Martin sada pogađa trojku za maksimalnih 7 poena prednosti italijanskog tima, 38:31
23' Luk Mej pravi 3. faul
Pametno je Rašon Tomas napao Meja licem i iznudio treći faul možda i najboljeg šutera Trenta, 33:31 vodi Trento
21' Počela treća četvrtina
Odmah je Pejdž pogodio šut za tri poena, ali je vratio to Braun odmah u narednom posedu, 32:31
Kraj prvog poluvremena
Partizan iz igre šutira 10/30, dok je Trento na 11/28. Ukupno je to 37 promašaja za oba tima za prvih 20 minuta košarke.

Partizan ima 16 skokova, a Trento 13, u asistencijama Trento vodi 9:9, dok je Partizan na 9 izgubljenih lopti, naspram Trentovih 7
20' Vilijams pogađa, Trento vodi
U poslednjem minutu je Trento uspeo da poentira i ostavio nešto preko 20 sekundi Partizanu za novi posed. Sašo Filipovski je pozvao tajm aut, 29:28 vodi Trento
18' Janković!
Opet vodi Partizan – 27:28
17' Nesportski faul Pejdža
Samo dva poena za Trento u toj situaciji, potom ide dobar napad Partizana i ide trojka Trifunovića, da bi Džakori Vilijams lako zakucao za 27:24
16' Konačno koš
Rašon Tomas pogađa iz skraćenog kornera nakon nekih sedam minuta posta crno-belih. Muči se Partizan, 23:21 je
15' Partizan u problemu
Trento vodi 23:19, a da se prisetimo da je Partizan vodio 18:12. Faul u napadu sviran Rašonu Tomasu, agonija traje
13' I dalje bez koša crno-beli
Sada je ovo već skoro 5 minuta praznog hoda za Partizan, a Trento to koristi pa uspeva da izjednači, ali ne i da povede. I dalje je nerešeno, 19:19
12' Partizan stao
Dva vezana koša Trenta i dva skupa promašaja Partizana doveli su rezultat na nerešen, 19:19
10' Poslednji napad ima Trento
Ne baš atraktivna prva četvrtina je prošla u znaku Partizana koji je dobio 19:15
Trento ispunio bonus
Partizan je napravio samo jedan faul
9' I Foraj pogađa trojku
Ostao je potpuno sam Toto Foraj i pogodio svoju prvu trojku večeras. Vođstvo Partizana je prepolovljeno, 15:18
8' Nova trojka
Opet Danbubić. Sjajno šutersko veče za Nemanju Dangubića, evo nove trojke za Partizan i gosti vode 12:18
7' Egal meč
Posle sjajne akcije Trenta smo videli zakucavanje Vilijamsa jednom rukom, nerešeno je, 12:12
7' Egal meč
Partizan 5 izgubljenih – Trento 3
5' Dangubić uz zvuk sirene
Nemanja Dangubić pogađa flouter sa zvukom sirene za istek napada i Partizan vodi, pa je Mej vratio koš na drugoj strani,a onda Dangubić pogađa trojku, 8:10
4' Evo prve trojke
Rašon Tomas je iz šort rola ostao sam na 45 stepeni i uspeo da pogodi prvu trojku na meču za vođstvo Partizana, 4:5
3' Spor početak
Veliki broj promašaja na startu ove utakmice, samo 6 poena za 3 minuta košarke i domaći Trento vodi protiv Partizana sa 4:2
1' Počela je utakmica
Trento ima prvi posed
Utakmica uskoro počinje
Partizan bez Mike, Veličkovića i Tomasa, a takođe se povredio i Zagorac u proteklom meču ABA lige, pa se Partizan oslanja na Jankovića i Tomasa, a i postoji šansa da se roviti Pejdž uključi
Dobrodošli
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu 5. kola Top 16 faze Evrokupa između Trenta i Partizana.

Ukoliko crno-beli pobede u Italiji, dolaze korak bliže plasmanu u Top 8, dok će plasman ostvariti ako u tom slučaju i Lokomotiva pobedi francuski Metropolitan.