Top 16, 2. kolo: Metropolitan – Partizan 79:62

Košarkaši Partizana glatko su poraženi rezultatom 79:62 od Metropolitana u drugom meču Top 16 faze Evrokupa.

(22:11, 16:19, 23:16, )
  MET   PAR
  79 : 62
KRAJ
Utakmica je završena trojkom Kodija Milera-Mekintajera uz zvuk sirene, 79:62
40' Poslednji minut
Vil Mozli je zakucao sa desnog bloka za 79:59
39' Zagorac 2+1
Zaradio je Rade Zagorac dodoatno slobodno bacanje nakon pogođenog koša pod faulom i smanjio na 77:57
38' Mišino, nova trojka
Metropolitan "gazi" Partizan u svojoj hali, sada je 77:53
35' Zagorac pa Mekintajer
Napokon crno-beli uspevaju da vežu makar dva poseda sa poenima, sada su iz reketa poentirali Zagorac i Mekintajer, a na drugoj strani opet Halilović 71:50
Er bol Zagorca
Ništa Partizan ne može da pogodi, a sada je i Rade Zagorac imao ogroman promašaj, da bi Halilović na ziceru bez problema pogodio, 67:46
31' Odmah tajm aut
Arči Gudvin krade loptu i polaže u kontri, a Sašo Filipovski zove minut odmora, 63:46
Kraj treće četvrtine
30' I Perkins za tri
Posle finte šuta je Džoš Perkins pogodio trojku, 61:46
28' Evo lakih poena
Novo zakucavanje Vila Mozlija, sjajna kombinacija na postavljenu odbranu 57:41
25' Ali up
Mišino za Entonija Brauna i 51:36, najveća prednost Metropolitana u dosadašnjem delu utakmice
24' Opet dvocifrena prednost
Nova trojka za Metropolitan i ponovo domaći tim vodi dvocifrenom razlikom, sada je +11 za njih, 47:36
Serija faulova u napadu
Čikoko, Tomas, Braun...
21' Počelo je drugo poluvreme
Ros je pogodio za Metropolitan, a Pejdž i Mekintajer za Partizan. 40:34
Kraj prvog poluvremena
20' Stol za 3
Partizan je odigrao solidnu odbranu, ali dozvolio trojku, da bi u nastavku Erik Mika napravio glupost – faul u napadu, 38:30
19' Budi se Partizan
Posle dužeg vremena, razlika je samo pet poena! 35:30
MOZLI
Kakvo zakucavanje Vila Mozlija! "Posterizovao" je Čikoka, "brutalno" zakucavanje uz faul za 35:28
18' Partizan se budi
Uspeli su crno-beli da se makar na kratko vrate u život, posle par dobrih odbrana i nekoliko dobrih napada vratili su jednocifreni zaostatak, 33:26
17' Tomas iz reketa
Napokon je Partizan vezao dva napada sa poenima. Prvo je pogodio MIler-Mekintajer, a potom i TOmas iz ofanzvinog skoka, 33:22
14' Trojka Mišinoa
Izašao je Rade Zagorac na njega, podigao ruku, a ovaj bez problema pogodio novu trojku za 29:16
12' Prvi poeni u drugoj četvrtini
Pikenrol igra je bila dosta dobra za Parižane tokom ove utakmice, stigli su novi poeni Rosa, a na drugoj strani Markus Pejdž pogađa svoju trojku, 26:14
10' Trojka Zagorca!
Rade Zagorac sa centralne pozicije pogađa drugu trojku Partizana, a Halilović koristi lošu odbranu i 2+1 situaciju pretvara u poene, 22:11
9' Partizan u problemu
Već 11 razlike gube crno-beli, igra u napadu je izuzetno loša u ovom prvom kvartalu i Pariz ima 19:8. Partizan je pored velikog broja promašaja izgubio 5 lopti...
8' Perkins pogađa težak šut
Halilović dva puta "pogačicom" rešava napade Pariza, dok se Partizan prilično muči da dođe u poziciju za šut. Maločas je Džoš Perkins iz okreta sa skokom unazad morao da šutne i pogodio je, 16:8 gubi Partizan
6' Napokon poeni Partizana
Markus Pejdž pogađa flouter, prvi pogodak za dva iz šest pokušaja, a na drugoj strani laki poeni za Mišinoa i Sašo Filipovski zove tajm aut. Partizan gubi 12:6
5' Samo 11 poena
Jako mali broj poena postignut je za prvu polovinu prve četvrtine, a zanimjivo je da imamo više napravljenih faulova nego postignutih koševa. Partizan gubi, 7:4
2' Čikoko postiže prve poene
Igrao je na niskom postu, sa 45 stepeni je to spustio Entoni Braun i Čikoko lako rešava, a Kodi Miler Mekintajer na drugoj strani postiže i prvu trojku, 2:3
1' Utakmica je počela
Prvi posed imaće Partizan, pa Rašon Tomas pokušava sa niskog posta i promašuje, da bi Pejdž napravio potom prvi faul na utakmici.