Košarkaši Partizana poraženi su od Uniksa u meču trećeg kola Evrokupa – 93:70.

Posle dva bacanja Jaramaza, Kenan pogađa za tri poena – 84:68.

Morgan pogađa uz faul Pejdža – 86:68.
37' Koš za koš
Miler-Mekintajer pogađa jedno slobodno bacanje posle faula Kenana.

Jaramaz pogađa trojku za 77:65, a Braun polaže za 79:65.

Jaramaz je pogodio samo jedno bacanje posle faula Kenana, a onda pravi faul nad Morganom, koji pogađa uz faul – 81:66.
36' Uniks ide ka pobedi
Miler-Mekintajer ukrao je loptu i poentirao za 71:61, ali Smit uzvraća dvojkom – 73:61.

Prodorom rešava Kenan za 75:61, Miler-Mekintajer promašio je zicer, a Braun pogađa lako na drugoj strani – 77:61.
34' Partizan smanjio zaostatak
Mika pogađa uz faul i realizuje dodatno slobodno bacanje – 71:59.

Tajm-aut Priftis.
33' Uniks održava prednost
Morgan poenima otvara poslednju četvrtinu – 69:53.

Pejdž je pogodio trojku za 69:56, a posle dobre odbrane promašio je trojku Pejdž.

Nisu crno-beli obezbedili skok u odbrani, pa je Smit zakucao – 71:56.
Kraj treće četvrtine
Uniks vodi 67:53.
29' Uniks ne staje
Janković pogađa za tri, a Kenan za dva poena – 64:43.

Nikola Janković pogodio je dva slobodna bacanja za 64:45, a onda Braun blokira Jaramaza.

Braun poentira za dva poena, kao i Gordić – 66:47.
27' Katastrofa
Trojku vraća Stefan Janković – 56:40.

Kenan odmah pogađa trojku, a zatim i Džamar Smit – 62:40.
26' Uniks na +19
Pejdž je promašio šut za tri poena, a Zagorac faulira Morgana, koji pogađa dva slobodna bacanja – 53:36.

Tehničku je dobio Braun, Partizan dobija "besplatan" poen (53:37), a Pejdž maši još jednu trojku.

I pored dobre odbrane, Trifunović "nosi" loptu u narednom napadu,

Kenan pogađa trojku za 56:37.
24' Najveća prednost do sada
Jaramaz je promašio trojku, da bi Holand pogodio trojku za najveću prednost Uniksa – 51:36.
24' Uniks opet na +12
Zagorac je promašio zicer, a nezaustavljivi Holand pogađa preko Dangubića – 46:34.

Mekintajer pogađa sa poludistance za 46:36, a onda nesportski faul Milera-Mekintajera nad Holandom.

Holand pogađa oba slobodna bacanja, ali je Uniks u nastavku akcije izgubio loptu.
22' Loš početak drugog poluvremena
Holand pogađa težak šut na startu treće deonice – 39:32.

Zagorac postiže prve poene za Partizan u drugom poluvremenu za 39:34, da bi Sergejev pogodio trojku – 42:34.

Braun lako rešava pod košem i novi tajm-aut za Šćepanovića – 44:34.
Miler-Mekintajer
"Moramo da igramo sa više energije. Igrali smo slabo u prvoj četvrtini, a mnogo bolji smo bili u drugoj. Moramo da nastavimo ovako i da podignemo nivo igre", rekao je Miler-Mekintajer na poluvremenu.
Kraj prvog poluvremena
Janković je napravio faul nad Morganom i krilni centar Uniksa pogađa samo jedno – 33:24.

Morgan je zatim "uzvratio" i faulirao Nikolu Jankovića pod košem i Janković pogađa jedno bacanje – 33:25.

Miler-Mekintajer ukrao je loptu i zakucao za 33:27, pa nakon promašaja Kenana Janković pogađa zicer za 33:29.

Morgan je konačno rešio jednu situaciju pod košem i pogodio za 35:29, a Zagorac pogađa trojku za 35:32.

Trifunović je faulirao Ajzeu Kenana, koji pogađa oba za 37:32 i to je bio konačan rezultat prvog poluvremena.
18' Neefikasna četvrtina
Partizan je još jednom sjajno odigrao u odbrani i naterao Morgana da izgubi loptu.

Ipak, u napadu ništa ne ide.

Seriju bez poena prekinuo je Holand flouterom uz zvuk sirene – 32:22.

Nikola Janković uzvraća zakucavanjem i tajm-aut Priftisa – 32:24.
17' Prazan hod
Mika pravi korake i upisuje četvrtu izgubljenu loptu, ali u narednom napadu krade loptu.

Dangubić je izgubio loptu, Morgan promašio zicer, ali Partizan ne uspeva da poentira.

Ponovo je Partizan odbranio Morgana pod košem.
16' Razigrali su se crno-beli
Partizan je u dva vezana napada Uniksa dobro odigrao odbranu, a Mika zakucava za 28:20.

Odigrali su i treću vezanu dobru odbranu, da bi Mika ponovo poentirao – 28:22.

Seriju Partizana prekida Morgan – 30:22.
13' Tajm-aut za Priftisa
Janković je fauliran pri šutu, ali je pogodio samo jedno slobodno bacanje – 28:16.

Stefan Janković je posle blokade u odbrani, fauliran u napadu od strane Klimenka i šutirao je slobodna bacanja i pogodio je oba – 28:18.
12' Uniks za sada mnogo bolji
Na startu druge četvrtine Erik Mika iznudio je faul u napadu Klimenka, da bi Pejdž promašio trojku.

Džamar Smit je fauliran na šutu za tri poena i pogodio je sva tri slobodna bacanja – 25:13.

Nikola Janković zakucava posle dodavanja Mike za 25:15, a Pejdž faulira Džona Brauna, koji pogađa jedno slobodno bacanje, ali hvata ofanzivni skok i pogađa – 28:15.

U narednom napadu Gordić gubi loptu.
Kraj prve četvrtine
Smit pogađa još jednu dvojku za 22:11, nakon čega Gordić maši flouter, ali onda i Uniks pravi faul u napadu.

Dangubić je pogodio dvojku za 22:13, što je bio i konačan rezultat prve četvrtine.
9' Uniks na +9
Braun je pogodio dodatno slobodno bacanje za 18:8, a Jaramaz u narednom napadu gubi loptu.

Kenan je oko leđa majstorski provukao loptu i pogodio, ali je napravio i faul u napadu, pa koš ne važi.

Konačno koš Partizana, pošto je Nikola Janković lako poentirao – 18:10.

Posle promašaja Morgana, Gordić je išao na prodor i fauliran je, pa je išao na liniju penala, gde je pogodio jedno – 18:11.

Dvojku pogađa Džamar Smit – 20:11.
8' Tajm-aut Šćepanović, mora bolje Partizan
Dangubić je promašio zicer na prodoru, a Braun pogađa uz faul Mozlija i Šćepanović traži tajm-aut – 17:8.
7' Previše izgubljenih lopti Partizana
Jaramaz je položio za 10:8 posle dobre odbrane Partizana, a Kenan pogađa još jednu trojku – 13:8.

Morgan je sjajno izgradio poziciju i pogodio od tablu preko Mozlija za 15:8, pa je Partizan izgubio još jednu loptu.
5' Mika loš, Uniks vodi
Trojku Holanda vraća Jaramaz – 5:6.

Na drugoj strani maši trojku Morgan, a Mika gubi i treću loptu.

Trojku pogađa bivši plejmejker Hjuston Rokitsa Ajzea Kenan sa osam metara, da bi Erik Mika napravio faul u napadu i izašao iz igre – 8:6.

Holand asistira Morganu za 10:6, a zicer maši Zagorac.
3' Tvrd početak
Mika je izgubio loptu u prvom napadu, da bi zatim Janković odigrao dobru odbranu nad Braunom.

Utakmicu poenima otvara Erik Mika sa poludistance – 0:2.

Miler-Mekintajer ukrao je loptu u naredom napadu, a faulirao ga je Sergejev u kontri, posle čega Amerikanac pogađa jedno slobodno bacanje – 0:3.

Partizan je odigrao još jednu sjajnu odbranu, ali je Mika izgubio još jednu loptu i prve poene za Uniks postiže Morgan – 2:3.

Promašio je Miler-Mekintajer dugu dvojku, nakon čega trojku pogađa Holand – 5:3.
1' Počela je utakmica
Prvi napad za Partizan.
Meč uskoro počinje
Utakmica u Kazanju počinje za desetak minuta.
Uniksov poraz u Italiji
Partizan nije bolji samo u tri kategorije
Crno-beli postižu više poena u proseku (88,5 – 83,5), ima više skokova u proseku (38 – 35,5), ofanzivnih (14,5 – 12,5), defanzivnih (23,5 – 23), imaju više ukradenih lopti (7,5 – 4), blokada (2,5 – 1), a bolji su i u procentu šuta za dva (59,8% – 44,1%).

Uniks je bolji u asistencijama (16 – 13), šutu za tri poena (43,8% – 30,2%) i slobodnim bacanjima (79,3% – 66,7%).
Košarkaš Uniksa Žbanov
"Partizan je veoma dobar tim, ima snažan roster. Nisu ga menjali mnogo od prošle sezone, što je njihova prednost u odnosu na nas, naravno. Moramo da budemo aktivni u odbrani, jer se Partizan smatra za ekipu koja daje mnogo poena. Sve ovo vreme smo vežbali timsku saradnju. Prema tome, borićemo se protiv protivnika i dobićemo ovu utakmicu kod kuće"
Trener Uniksa Dimitris Priftis pred utakmicu
"Teška utakmica protiv snažnog protivnika. Imali su impresivan performans protiv Venecije prošle sedmice. Nažalost, otkazivanje utakmice u VTB ligi nam ne pomaže. Jasno je da nam treba utakmica. Morao da unesemo još agresivnosti u odbran. Da igramo fizičku košarku i da kontrolišemo skokove"
Kako je Uniks došao do prve pobede u EK
Partizan u drugom kolu
Partizan u prvom kolu
Kapiten Novica Veličković
"Uniks je jedan od timova koji pretenduju na sam vrh Evrokupa. U poslednjih 10-15 godina se konstantno nalaze medju četiri najbolje ekipe u Rusiji. Sa Džamarom Smitom sam igrao u Bambergu, on im je najbolji strelac, sjajan igrač. Očekuje nas teško gostovanje posle teškog puta, ali ne idemo sa belom zastavom. Probaćemo da pružimo što bolju partiju i da pobedimo", poručio je Veličković.
Vlado Šćepanović pred utakmicu
"Nikada nije lako kada idete u Rusiju i igrate posle napornog puta i svega što taj put nosi. Niko ne može da preti Uniksu u Kazanju, ali mi idemo sa nekom našom idejom i željom. Igre na utakmicama protiv Huventuda i Venecije nam daju za pravo da možemo biti optimisti. Ono što tražim od svojih igrača jeste da daju maksimum u ovom momentu, a za šta će taj maksimum biti dovoljan, videćemo. Koliko energetski više budemo u utakmici, toliko će nam šanse za trijumf biti veće", istakao je Šćepanović za klupski sajt.
Zajedno ćemo pratiti tok utakmice trećeg kola Evrokupa između Uniksa i Partizana.