Partizan – Lokomotiva 80:71

Košarkaši Partizana u 4. kolu Evrokupa savladali su rusku ekipu Lokomotive, rezultatom 80:71 u jednoj dramatičnoj utakmici.

24:18, 17:17, 16:23, 23:13
  PAR   LOK
  80 :

71

KRAJ!
Četvrta uzastopna pobeda Partizana u Evrokupu!
39' Mozli!
Ali up kombinacija Gordić-Mozli donosi atraktivno zakucavanje i plus 9 Partizana, 80:71
38' Ponovo Tomas!
Sjajno igra Rašon Tomas večeras, pogotovo kada je licem okrenut košu i donosi nove poene Partizanu. U nastavku, Lokomotovia gubi loptu, a Pejdž pronalazi rupu u odbrani i polaže, da bi potom ukrao loptu i iza leđa poslao pas ka Rašonu Tomasu i stiže atraktivno zakucavanje za eksploziju oduševljenja u Pioniru, 78:71
37' Tajm aut zove Trinkijeri
Prednost crno-belih je samo pola koša posle još jedne neuspešno završene akcije iz koje je došla kontra Lokomotive, koju je Vilijams rešio poenima. 72:71
35' Serija Lokomotive 6:0
Uspeli su crno-beli odbranom da spreče nastavak serije, ali ne i poenima pošto je Gordić izgubio loptu u poslednjim sekundama napada.
34' Simultanka Rašona Tomasa
Amerikanac nema promašaj iz igre za dva poena. Ukupno ima 10 poena, koliko i Jaramaz i Zagorac i pomaže svom timu da održi prednost nad favoritom iz Kubana
32' Sjajni Rašon Tomas i Ognjen Jaramaz
Trojkom Jaramaza i poenima Tomasa iz reketa i sa linije penala, Partizan ponovo stiže do prednosti koja se iz napada u napad uvećava, trenutno je 66:61 u korist crno-belih

31' Tomas zakucavanjem za prve poene u 4/4
U narednom napadu, Jaramaz postiže novu trojku za crno-bele i Partizan ponovo vodi
29' Ponovo sjajna odbrana Partizana
Kada crno-beli igraju dobru odbranu, tada im je i rezultat povoljan. To se pokazalo i u ovim momentima, pa crno beli čuvaju tu minimalnu prednost. Imamo još minut u trećoj deonici, 57:56 vodi Partizan
28' Trojka Pejdža u pravo vreme!
Kada je trojka bila najpotrebnija Partizanu, doneo mu je Markus Pejdž. Nije se lepo postavila odbrana Lokomotive, to je bio jasan znak za američkog beka koji se podigao sa 45 stepeni i postigao trojku za crno-bele koja razliku spušta na pola koša, iako je samo pola minuta ranije bilo +6 za goste, 55:56
27' Interesantan sudijski kriterijum u 3. četvrtini
Malo su sudije promenile kriterijum u odnosu na prvo poluvreme. Vidimo da Lokomotiva veliki broj svojih poena postiže preko slobodnih bacanja

26' Lokomotiva ponovo vodi
Posle uvodnih minuta i prednosti Lokomotive od 5:3 videli smo odličnu igru Partizana, ali sredinom trećeg kvartala gosti iz Kubana pokazuju da su se bolje prilagodili sudijskom kriterijumu i uz penale i neke brže napade stižu do prednosti 47:48
24' Zagorac prekida "crni niz"
Dugo domaćin nije postigao koš iz igre, a to je prekinuo Rade Zagorac košem sa polu distance. Kalnietis postiže poene posle ukrštenog koraka, što je otvorilo prostor za kontru Partizana i Tomas zakucava, 47:43
23' Partizan promašuje trojke, Lokomotiva smanjuje razliku
Promašili su košarkaši Partizana veliki broj šuteva za tri poena, za to vreme, Lokomotiva uspeva da smanji razliku na svega 4 poena, trenutno je 43:39
21' Vilijams i Jaramaz postižu prve poene
U nastavku je Lokomotiva potrošila ceo napad. Partizanova odbrana je bila na visini zadatka, prevashodno se tu misli na Vila Mozlija koji je odigrao fantastično u defanzivi
U hali je i Dragan Milosavljević

Kraj prvog poluvremena
Košarkaši Partizana su igrali veoma dobru timsku odbranu i što je takođe važno, odlično su trčali tranziciju. Ta kombinacija omogućila je crno-belima da u nekoliko navrata drže dvocifrenu prednost, ali su na "veliki odmor" ipak otišli sa 6 poena prednosti.

Najviše poena postigao je Stefan Birčević, 9, dok je poen manje postigao Zagorac, koliko ima i najefikasniji igrač Lokomotive Sem Deker, a sedam je postigao Džoni O'Brajant.
20' Mini drama u završnici
Vratila se Lokomotiva maltene u rezultatski egal posle nekoliko kvalitetno odrađenih poseda, ali Partizan ipak uspeva da "drži glavu iznad vode", 41:35
18' Dve rampe Mozlija i dve greške Voldena
"Proključao" je Pionir posle dve rampe Vila Mozlija, ali je Volden nagazio aut liniju posle koje je Kamings postigao trojku. U nastavku je Voldenu lopta ispala, a u narednom napadu stigla je i druga trojka, preko Kalnietisa, i prednost Partiazna je spuštena na svega 5 poena, 39:34 vode crno-beli

17' Deker opet trči u leđa, Trinkijeri ljut
Pozvao je tajm aut trener Partizana, pošto je bio nezadovoljan nepažnjom nekih svojih igrača, prevashodno Rašona Tomasa koji je dozvolio svom igraču da istrči kontru na nepostavljenu odbranu i postigne lake poene
16' I drugi tajm aut zove Luka Banki!
Primoran je italijanski stručnjak da pozove tajm aut i da uputi svoje izabranike šta bi trebalo da rade na parketu, pošto su za sada u inferiornom položaju. Partizan to fantastično koristi i stiže do visokih plus 12, 35:23
14' Prva dvocifrena razlika
Posle pogođene trojke Stefana Birčevića, Partizan ima deset poena prednosti u odnosu na Lokomotivu, rezultat je 31:21, a Luka Banki (trener ruskog predstavnika) primoran je da zatraži minut odmora.
12' Već 3. lična greška Parahovskog
Vrlo rano je beloruski centar ušao u problem s faulovima, ali ga Andrea Trinkijeri ne sklanja iz igre. Svoja bacanja je pogodio Sem Deker i spustio razliku na svega 5 poena, 26:21

11' Prvi poeni u drugoj četvrtini
Birčević je sjajno istrčao kontru i postigao poene u tranziciji za maksimalnih (za sada) 26:18
10' Kraj odlične prve deonice
Veoma brza i dinamična prva četvrtina je sada iza nas. Partizan je uspeo da nametne svoju igru i da stekne prednost od 6 poena posle 10 minuta košarke. Rezultat je 24:18.

Zagorac je najefikasniji sa 6, po 5 imaju Mozli i Janković, koliko je ubacio i Sem Deker, najefikasniji igrač gostiju, dok poen manje ima centar Alan Vilijams.
10' "Ludnica" u Pioniru
Posle velike borbe je Stefan Birčević došao do ofanzivnog skoka i tom prilikom je fauliran, a atmosfera u hali je prepoznatljivo "vruća", 24:18 je za Partizan

9' Poeni Vila Kamingsa uz zvuk sirene
Isticao je napad Lokomotive, a tada je iz produženog koraka Vil Kamings izmislio poene za rusku ekipu, koja zaostaje pola koša za Partizanom, 19:18
7' Pejdž se prošetao do koša
Ostao je u mis meču Markus Pejdž, lopta je lepo kružila u napadu Partizana, pa je posle popularnog "džeb stepa" nekadašnji student Severne Karoline lako prošao do koša i položio za 16:13
5' Brzo se igra u ovim momentima
"Pljušte" poeni u poslednjih nekoliko napada. Igra se prilično ubrzala, a hala "zapalila" kada je trojku pogodio Jaramaz, da bi u narednom meču sjajno zakucao Sem Deker, pa mu se Zagorac brzo revanširao, a onda je Lokomotiva trčala u leđa i preko Dekera postigla nove lake poene, 12:9 vodi Partizan

4' Sjajan pik end rol
Kombinacija Jaramaza i Jankovića donela je nove poene crno-belima, Jaramaz je nadmudrio Apića i Kamingsa i ostavio samog Jankovića koji je lako zakucao
3' Čudna sekvenca
Na obe strane smo videli nekoliko zaista čudnih poteza, upropašćenih kontri i izgubljenih lopti, dok je na semaforu nerešen rezultat, 3:3
1' Počela je utakmica
Rašon Tomas je ostao sam na liniji za tri poena, ali je na njegovu žalost bio neprecizan. U nastavku, Janković krade loptu i lagano polaže za prve poene na meču, 2:0 vodi Partizan
Meč uskoro počinje
Sada već tradicionalno intoniranje himne Partizana "da volim crno bele" uz šalove navijača počelo je neposredno pred start utakmcie

Krcate tribine Pionira
Kako javlja naš reporter sa lica mesta, Aleksandar Kovačević, u beogradskoj hali "Aleksandar Nikolić" traži se karta više, a u priloženom video snimku možete videti i kako je izgledao doček košarkaša dve ekipe.
Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu 4. kola Evrokupa, između Partizana i Lokomotive Kuban.