Partizan "potopio" Veneciju na startu Evrokupa!

Košarkaši Partizana savladali su na gostovanju ekipu Venecije sa 66:63, u prvom kolu Evrokupa.

11:19, 15:11, 18:181 19:18
  VEN   PAR
  63 : 66
Kraj - Partizan bolji od Venecije
Crno-beli uspešno su startovali sezonu u Evrokupu, pobedivši Veneciju na gostovanju sa 66:63.
4/4 - Gordić promašio oba bacanja
Na sreću po crno-bele, do skoka u napadu dolazi Rašon Tomas.
4/4 - Drama se nastavlja
Venecija dolazi do novih poena, a zatim je fauliran Gordić, koji ima dva slobodna bacanja.
4/4 - Dva bacanja za Partizan
Vil Mozli je bio polovično uspešan.
4/4 - Drama u najavi
Partizan ima +3 i napad pred poslednjih 20 sekundi utakmice.
4/4 - Partizan vodi pred završnicu
Na liniji za slobodna bacanja je Rašon Tomas.
4/4 - Partizan u naletu, tajm-aut Venecija
Crno-beli prave seriju, pa preko Jaramaza, a zatim i zakucavanjem Vila Mozlija dolaze do prednosti, koja bi mogla da donese i pobedu.
4/4 - Ponovo slobodna bacanja
Venecija je izašla iz bonusa, pa će na liniju za slobodna bacanja ponovo stati Ognjen Jaramaz.
4/4 - Partizan održava prednost
Domaći pokušavaju da se ponovo približe, međutim, crno-beli uspevaju da odbiju sve nalete.
4/4 - Gordić!
Vrlo bitnu trojku postiže Nemanja Gordić i drži Partizan u vođstvu.
4/4 - Dobar početak domaćih
Trojkom je poslednju četvrtinu otvorio Džeremi Čepl.
Kraj 3/4 - Partizan i dalje vodi
Košarkaši Partizana i dalje uspevaju da održe vođstvo, koje imaju maltene od početka utakmice.

Treba reći da je Venecija "dodala gas", popravila procente šuta i "vratila" se na -4, zaostatak koji je imala i na poluvremenu.

Najefikasniji kod Partizana je Rašon Tomas sa 10 poena, a kod domaćih De Nikolao sa 9 poena.

Partizan vodi 48:44.
3/4 - Brža košarka
Nakon uspavajućih sedam minuta košarke u 3/4, obe ekipe su počele da pogađaju.
3/4 - Tvrd meč
Mnogo kontakata, promašaja, ali Partizan uspešno održava prednost i vodi sa 42:32 pred poslednja tri minuta 3/4.
3/4 - Venecija se muči u napadu
Domaći imaju velike probleme u realizaciji, pa posle skoro pet minuta, na svom kontu imaju samo četiri postignuta poena.
3/4 - Odličan start II poluvremena za crno-bele
Partizan je serijom od 7:0 otvorio drugo poluvreme.

Nakon trojke Markusa Pejdža, poene su postigli Rašon Tomas i Vil Mozli.
3/4 - Partizan trojkom otvara drugo poluvreme
Precizan je bio Markus Pejdž.
Poluvreme - Venecija se vratila
Imali su košarkaši Partizana +12 početko 2/4, ali domaći su serijom od 8:0 uspeli da se vrate u meč.

Crno-beli, nakon sasvim dobre prve četvrtine, dobro su počeli i drugi period, međutim, malo po malo, Venecija je "topila" tu prednost.

Najefikasniji za sada je Ognjen Jaramaz sa osam poena, dok su kod domaćih to Arijel Filoj i Mičel Vot sa po šest poena.

Nakon prvih 20 minuta Partizan vodi sa 30:26.
2/4 - Tajm-aut Trinkijeri
Venecija je uspela da se vrati i prepolovila je onih +12 sa početka 2/4.

Partizan i dalje vodi 30:24.
2/4 - Mučenje u napadu
Obe ekipe ne uspevaju da pretoče u delo zamisli svojih trenera.

To posebno važi za domaće, koji trenutno imaju 1/12 za tri poena.
2/4 - Volden prekida lošu seriju
Kori Volden postiže prve poene Partizana nakon skoro tri minute "praznog hoda".
2/4 - Tajm-aut De Rafaelea urodio plodom
Domaći poenima Mičela Vota i Majkla Bramosa spuštaju prednost Partizana ponovo na jednocifrenu razliku.
2/4 - Crno-beli nastavljaju u istom ritmu
Košarkaši Partizana nastavili su tamo gde su stali u 1/4, pa poenima Pejdža i Parahovskog odlaze na +12.
Kraj 1/4 - Partizan u prednosti
Nakon tvrđeg početka utakmice i malog broja poena, crno-beli su uspeli da se odvoje i dođu do nešto značajnije prednosti.

Domaći se dosta muče sa šutem iz igre, posebno van linije 6,75m, pa nakon prvih 10 minuta imaju samo jednu pogođenu trojku iz čak devet pokušaja.

Partizan je znatno bolje odigrao finiš 1/4, a najbolji na meču za sada je Ognjen Jaramaz sa osam poena, uz 2/3 za tri poena.
1/4 - Jaramaz!
Sjajni Ognjen Jaramaz u poslednjoj sekundi prve četvrtine pogađa trojku za +7 Partizana.
1/4 - Tajm-aut Venecija
De Rafaele pokušava tajm-autom da prekine mini seriju Partizana.
1/4 - Malo osetnija prednost Partizana
U poslednjoj sekundi napada pogađa Markus Pejdž za tri poena.
1/4 - Venecija ima probleme sa trojkama
Italijanska ekipa loše je ušla u meč, bar što se šuta za tri poena tiče.

Nakon osam minuta imaju 1/6 van 6,75m.
1/4 - Jaramaz dobar
Jaramaz uspeva da postigne svoje nove poene, polaganjem sa kontra noge.
1/4 - Tonut iz nemoguće pozicije
Tonut postiže poene "u padu".
1/4 - Prvo vođstvo Partizana
Rašon Tomas i Ognjen Jaramaz pogađaju i gosti po prvi put na meču vode - 4:6.
1/4 - Tvrdo na startu
Posle skoro dva minuta košarke, obe ekipe na svom kontu imaju po dva poena.
Utakmica uskoro počinje
U toku je predstavljanje igrača obe ekipe.
Košarkaši pristigli u halu
Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti prvi meč košarkaša Partizana u Evrokupu, a protivnik im je ekipa Venecije.