<table class="score" cellpading="0" width="100%" cellspacing="0"> <tfoot> <tr> <td colspan="5"> </td> </tr> </tfoot> <tbody> <tr class="county"> <td> </td> <td>LIM</td> <td> </td> <td>KKCZ</td> <td> </td> </tr> <tr class="number"> <td> </td> <td>72</td> <td>:</td> <td>71</td> <td> </td> </tr> </tbody> </table>

Limož – Crvena zvezda 72:71
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju od Limoža sa 72:71, u petom kolu grupe G top 16 faze Evrokupa.

KRAJ! Poraz Zvezde u Limožu i eliminacija iz EK
40' Drama...
Bili Beron nije uspeo da pogodi trojku, ali zato jeste igrač Limože Rusel. Na 40 sekundi do kraja crveno-beli vode pola koša, 70:71. Zvezda je imala +7 na dva minuta do kraja...

Katastrofanal napad Zvezde... Umesto da Faje šutne trojku, ušao je u dribling i vreme za napad je isteklo...

Limož poentira na deset sekundi do kraja preko Rusela za 72:71. Crveno-beli imaju napad za pobedu i ostanak u Evrokupu. U suprotnom neće imati šanse za prolaz dalje.

Kraj, Perperoglu nije uspeo da pogodi za pobedu i Zvezda je eliminisana...
39' Može li Zvezda do mirne završnice?
Džo Reglend pogodio je jedno slobodno bacanje na dva minuta do kraja, 64:71. Butsiel je uspeo da prevari Odža, koji ga je faulirao i poslao na liniju za slobodna bacanja. Centar pogađa oba, 66:71.

Greška u koracima Džoa Reglenda...
37' Zvezda iz ekstra-poseda do poena
Dva puta crveno-beli nisu uspeli da pogode, ali je prvo Dobrić, a potom Odžo uspeo da dođe do lopte. Centar Zvezde pogodio je za +8, 62:70. Limož žuri i ne može da pogodi ništa.
36' Limož nije iskoristio svoje šanse
Imali su domaći igrači nekoliko poseda da dodatnu priđu, ali kako nisu uspeli stigla je kazna. Reglend je pogodio za dva i Zvezda vodi +8 na 4:40 do kraja, 60:68.

Ajzea Majls pogodio je za dva, 62:68.
35' Loša koncetracija Ristića
Centar Crvene zvezde prvo je promašio čist zicer, a potom je loše zagradio sopstveni obruč i Limož je samo na -6, 60:66. Potom je Čović napravio korake, ali domaći sastav nije iskoristio napad.
34' Beron u dobrom ritmu
Zvezda je dobro odgovorila na seriju Limoža, Beron je pogodio šut s poludistance, 57:66. Ipak, crveno-beli ispunili su bonus i Limož to koristi, 58:66.
33' Limož raspoložen, Zvezda u prednosti
Ajzea Majls pogađa za tri poena, 54:64. Žive od šuta van linije 6,75 igrači francuskog tima. Zvezda potom gubi loptu, a trojku pogađa Butej za 57:64.

Milan Tomić zatražio je tajm-aut.
32' Čović uzvraća na drugoj strani
Plejmejker Crvene zvezde postiže svoj deveti poen za 51:63. Hauard ovoga puta nije uspeo da pogodi van linije 6,75. Dok je Zvezda ispunila bonus posle faula Odža.
31' Mnogo faulova Zvezde u prvom minutu
Zvezda je čeka tri faula napravila, a potom je Hauard pogodio trojku za -9, 51:60.
30' Dvocifrena prednost Zvezde posle 30 minuta!
Fenomenalna četvrtina izabranika Milana Tomića koji su treći period igre dobili sa 25:8. Zvezda posle trideset minuta vodi sa +12, 48:60.
28' Zvezda kontroliše ritam
Nekoliko napada crveno-beli nisu uspeli da realizuju, ali nije ni Limož... Zvezda vodi sa +6 i kontroliše meč, ali domaći igrači su na pristojnom zaostatku.
26' Beronu se "zapalila ruka"
Još jedna trojka Zvezdinog Amerikanca! Iz veoma teške pozicije uspeo je da pogodi Beron za velikih +9, 42:53. Zvezda vodi sa 17:3 u ovoj deonici.
25' Raste prednost Zvezde!
Nesportska lična greška za igrača Limoža posle čega Beron pogađa jedno slobodno bacanje, 43:46. Bili Beron potom cepa mrežicu, 43:49!
24' Sjajna igra Zvezde!
Sjajan napad Zvezde! Upornost se uplatila, Ognjen Dobrić pogađa za tri poena, 43:43. Crveno-beli potom su odigrali sjajnu odbranu, a Reglend pogodio za dva, 43:45.
22' Faje aktivan na skoku
Dobrić je promašio šut za tri poena, ali je Faje uhvatio loptu u napadu i iznudio faul. Krilni centar Zvezde pogađa 1/2 bacanja, 40:38.

Hauard pogađa trojku, 43:38. Ristić lako poentira pod obručem za 43:40.
21' Zvezda dobro kreće
Reglend polaže loptu u koš za 40:37. Limož u dva navrata nije uspeo da pogodi i Zvezda je dobro krenula drugo poluvreme.

POLUVREME!
Slabo poluvreme Crvene zvezde u Limožu. Izabranici Milana Tomića primili su 26 poena u drugoj deonici i posle dvadeset minuta igre gube sa -5, 40:35.
18' Limož se razigrao
Milan Tomić morao je da zatraži tajm-aut posle mini serije domaćih igrača, 33:30. Muhamed Faje nije uspeo da pogodi za tri poena.
17' Ristić pogađa uz faul
Butsiel lako je pogodio preko Ristića, a srpski centar uzvraća istom merom i još dobija faul, 28:30. Ajzea Majls precizan je van linije 6,75, 31:30.
15' Zvezda popustila
Loše je Zvezda reagovala posle tajm-auta i Limož pravi mini seriju od 4:0, 26:26. Težak šut nije uspeo da pogodi Čović.

Sjajna rampa Simanića. Filip Čović pogodio je 1/2 bacanja, 26:27.
13' Bolja odbrana Zvezde
Odlična odbrana crveno-belih i potom koš Perperoglua, 22:24. Limož potom nije uspeo da realizuje napad. Čović pogađa za dva, 22:26.
12' Hardi odličan, Čović prati
Dvajt Hardi pogodio je za dva poena i izjednačio, 19:19. Perperoglu je promašio ceo obruč, dok je Hardi ubacio šut za tri poena, 22:19. Filip Čović uzvraća istom merom, 22:22.
11' Simanić pogađa trojku
Boriša Simanić precizan je za tri poena na startu druge četvrtine, 15:19. Ajzea Majls pogađa za dva poena, 17:19. Bili Beron nije uspeo da pogodi za tri.
10' Zvezda vodi posle prve četvrtine
Ne gledamo nešto lepu košarku u Limožu. Ekipe se muče u napadu i videćemo kako će se dalje odvijati susret.

Zvezda je došla do prednosti u poslednjem napadu preko Berona, 15:16.
9' Slaba odbrana Zvezde...
Za tri poena pogađa Rusel, a potom i faul pod košem Zvezde i napad je ponovo za domaće. Ipak, Ajzea Majls nije uspeo da pogodi, 15:14.

Dobrić je potom promašio trojku, dok je Perperoglu izgubio loptu.
7' Sjajna odbrana Fajea
Nekoliko poseda ekipe nisu uspele da reše. Faje igra odličnu odbranu nad Inglisom i udara mu rampu. Na drugoj strani Ognjen Dobrić pogađa od tablu, 10:14.

Dvajt Hardi iz prodora poentira, 12:14.
5' Trojka Dobrića na isteku napada
Dobio je "vruć krompir" Dobrić, ali je uspeo da pogodi, 7:9. Na drugoj strani Damijen Ingles je uzvratio istom merom, 10:9.

Džo Reglend pogađa uz faul, 10:12.
3' Minimalno vođstvo domaćih
Reglend je faulirao Džordana Tejlora pri šutu za tri poena. Plejmejker Limoža pogodio je sva tri slobodna bacanja, 5:2.

Laki poeni za Ognjena Dobrića, 5:4.
2' Tvrdo na startu
Zvezda igra dobru odbranu na startu meča, međutim na semaforu se to ne vidi. Drugi minut prošao je bez poena na obe strane, 2:2.
1' Počela je utakmica!
Limož dolazi do vođstva preko centra, 2:0. Zvezda odgovara na isti način preko Ristića, 2:2. Francuski klub nije uspeo da poentira, dobra odbrana crveno-belih.
Crvena zvezda nema sve u svojim rukama, međutim da bi ostali u trci za plasman dalje potrebna im je pobeda u Limožu. Ostanite uz B92 i ispratite do kraja važnu utakmicu za crveno-bele.

16.700 vojnika raspoređeno: Počelo je...

Filipinske i američke trupe počele su danas vojne vežbe "Balikatan" u Filipinima, koje će trajati do 10. maja, a uključivaće i pomorske vežbe u Južnom kineskom moru, na čije teritorije polažu pravo i Kina i Filipini.