Ritas – Partizan 80:74

Košarkaši Partizana poraženi su od Ritasa 80:74 u prvom meču Grupe E Top 16 faze Evrokupa.

28:23, 20:19, 17:17, 15:15
  RYT   PAR
  80 : 74
Kraj: Ritas – Partizan 80:74
Ritas lako privodi meč kraju, promašaji Marinkovića i Pejdža potvrđuju trijumf litvanskog tima – 80:74
10' Partizan pred porazom
Partizan se koncentrisao na Satona, što koristi Parahoski i pogađa sa poludistance, a Marinković promašuje bitan šut za tri poena, nakon čega Butkevičijus verovatno stavlja tačku na meč 32 sekunde pre kraja – 80:74
9' Napeta završnica u Simens areni
Partizan gubi lopte u dva napada za izjednačenje, Saton zakucava iz kontre, odgovara Zagorac polaganjem, a potom poentiraju Ehodas i Lendejl za nastavak rovovske borbe – 76:74
7' Partizan na koš zaostatka
Ulazi Ritas u seriju problema, a Partizan to koristi i iz snažne odbrane reaguje sa dva koša Lendejla za povratak na koš zaostatka – 72:70
5' Ritas odoleo naletu Partizana
Ritas nije posrnuo, oporavio se domaćin i nakon tajm-auta poenima Girdzijunasa i Ehodasa "odbranio" prednost – 72:65

3' Crno-beli reaguju na vreme
Uspeva Partizan da se konsoliduje i postigne tri uzastopna koša preko Marinkovića, Lendejla i Zagorca – 69:65
1' Partizan na -10
Si promašuje zakucavanja,e Butkevičus odgovara poenima za Ritas, Trinkijeri traži tajm-aut i menja dvojicu igrač, ali poentira i Ehodas za novu dvocifrenu razliku – 69:59

Kraj III četvrtine: Ritas – Partizan 65:59
Konfuzna završnica kvartala, nekoliko promašaja i komičnih reakcija igrača oba tima, ali RItas stiče +6 pred poslednji kvartal – 65:59
8' Ritas opet na distanci
Marinković poentira, ali potom promašuje otvoren šut nakon sjajnog protoka lopte, a to Ritas surovo kažnjava trećom uzastopnom trojkom – 63:58
6' Ritas trojkama održava kontrolu
Gagić i Zagorac donose novi preokret Partizanu,, ali Ritas odgovara trojkama Girdzijunasa i Stipčevića – 60:56
4' Ritas opet ima odgovor
Ni ovaj put Partizan ne uspeva da "slomi" domaćina, Ritas odgovara koševima Satona i Ehodasa koji je fantastično zakucao na alej-up Silija, nakon čega poentira Marinković – 54:52
2' Partizan izjednačio
Dobar start drugog poluvremena crno-belih, dva kreativna napada i trojke Zagorca i Marinkovića za poravnanje – 48:48
Kraj II četvrtine: Ritas – Partizan 48:22
Opet Partizan gubi dah posle preokreta i dozvoljava domaćinu da odgovori serijom, Saton sa pet poena preokreće za vođstvo Ritasa na poluvremenu – 48:42
8' Partizan se vratio trojkama
Marinković i Renfro pogađaju sa distance za novi povratak Partizana, a seriju zaključuje Gagić sa penala za još jedan preokret – 40:41
6' Ritas odgovorio istom merom
Partizan ne koristi momentum, Ritas budi "tesna" trojka Silija koji pokreće seriju 7:0 za novi preokret – 38:33
4' Preokret crno-belih serijom 10:0
Dobra odbrana Partizana, ne pomaže Ritasu ni minut pauze, nakon kojeg Pejdž pogađa trojku za preokret crno-belih i prvo vođstvo od prvog napada – 31:33
2' Nova serija Partizana
Konfuzna igra oba tima na startu druge četvrtine, trojke Stipčevića i Sija, konačno laki poeni za Zagorca i Partizan se vraća u egal – 31:30
Kraj I četvrtine: Ritas – Partizan 28:23
Trojkom Pejdža i poenima Zagorca sa linije za slobodna bacanja Partizan uspeva da prepolovi zaostatak na kraju I perioda – 28:23
8' Ritas opet na +10
Nakon nekoliko minuta Partizanove dominacije, Ritas vraća kontrolu meča u svoje ruke pa uz dve trojke Satona opet stiže do dvocifrene razlike – 28:18
6' Serija Partizana 8:0 posle tajm-auta Trinkijerija
Tajm-aut Trinkijerija u pravom trenutku, a onda dve trojke Partizana u nizu preko Jankovića i Renfroa, nakon čega poentira i Nikolić – 15:13
4' Ritas u brzom ritmu
Lendejl košem uz dodatno bacanje prekida seriju domaćina, ali Ritas nastavlja u brzom ritmu pa novom trojkom Sirvidisa i polaganjem Ehodasa nastavlja da diktira rezultat za prvu dvocifrenu razliku – 15:5
2' Ritas bolje krenuo
Partizan je poentirao već u prvih desetak sekundi, ali Ritas snažnom odbranom zustavlja napad crno-belih, te trojkom Sirvidisa povećava razliku – 7:2
Počeo je meč u Viljnusu
Startne petorke:

Ritas: Sirvidis, Saton, Stipčević, Parahuski, Sili

Partizan: Si, Marinković, Renfro, Janković, Lendejl
Prva faza
Ritas je u prvoj fazi takmičenja bio četvrti u Grupi D sa skorom 5-5, dok je Partizan bio treći u Grupi C sa 4-6.
Partizan bez poslednjeg pojačanja
Partizan u Viljnusu gostuje bez Nikole Jankovića koji je pre dva dana pojačao crno-bele.