Kraj: Zenit – Partizan 75:71

Košarkaši Partizana izgubili su od Zenita 75:71 u Sankt Peterburgu, u sedmom kolu Grupe C Evrokupa.

ZEN   PAR
  75 : 71
Statistika crno-belih

Kraj – Poraz Partizana u Sankt Peterburgu
Posle više od tri i po minuta Karasjov postiže prvi koš za Zenit, koji potom zaustavlja napade Partizana preko Sija i Marinkovića i stiže do važne pobede – 75:71
10' Partizan na koš razlike
Nervoza se uvukla u ruke igračima Zenita, serija promašaja i grešaka, a nakon faula Valijeva, Nikolić pogađa oba slobodna i vraća meč na jedan posed lopte – 73:71
8' Marinković vratio Partizan u život
Truškin poentira posle tajm-auta Karasjova, ali Marinković posle dobre odbrane poentira još dva puta, uključujuči trojku i potpuno vraća Partizan u život – 73:69
7' Važni poeni Marinkovića
Nekoliko loših napada Partizana, ali je i Zenit van ritma. Marinković postiže bitan koš za crno-bele posle prodora u reket – 71:64
6' Kraj za Pejdža
Peti faul za Pejdža, Amerikanac je završio meč.
5' Gagić održava nadu
Odličan prodor Gagića i koš uz dodatno bacanje za nadu Partizana – 70:62
4' Prvi poeni Partizana u četvrtini
Tek u četvrtom minutu poslednjeg perioda Partizan postiže prve poene preko Gagića, a za njim poentira i Marinković koji pogađa trojku – 69:59
4' Raste prednost Zenita
Partizan nema rešenje u napadu, dok domaćin nastavlja da povećava prednost – 69:54
3' Prva dvocifrena razlika
Borbenos ne donosi rezultat Partizanu, a Truškin se sjajno snalazi s druge strane za prvu dvocifrenu razliku na meču – 65:54
2' Dvostruki problem za Partizan
Crno-beli su u teškoj situaciji na startu odlučujućeg perioda, napad ne funkcioniše, Pejdž ima četiri faula, a Zenit povećava razliku – 62:54
Crno-beli su se ispromašivali u 3/4

Kraj III četvrtine: Partizan na -4 uoči poslednjih 10 minuta
Iako je sjajno otvorio drugo poluvreme i poveo 48:40, Partizan je odigrao očajno u nastavku kvartala pa zaostaje uoči poslednjeg perioda – 58:54
9' Pokrenuo se napad, stala odbrana
Gegić i Nikolić konačno donose Partizanu prve uzastopne uspešne napade, ali i Zenit poentira u seriji i zadržava vođstvo – 56:54
7' Prvo vođstvo Zenita
Partizan je vodio od početka meča, ali loša realizacija napada crno-belih je koštala srpski tim, Karasjov donosi prvo vođstvo Zenitu – 52:50
6' Napad ne prati odbranu
Nekoliko odličnih reakcija Partizana u odbrani, ali crno-beli to ne kapitalizuju u napadu, pa Zenit opet stiže do izjednačenja – 50:50
4' Dobra reakcija posle tajm-auta
Trinkijeri traži minut pauze u pravom trenutku, a njegov tim dobro reaguje na to i okončava seriju domaćina – 46:50
3' Partizan i dalje lako "prosipa" prednost
Opet crno-beli padaju nakon dobrog niza, dozvoljavaju Zenitu seriju 6:0 za povratak u rezultatski egal – 46:48
1' Partizan odmah na +8
Dobar start Partizana nakon pauze, zaustavlja dva napada Zenita, dok s druge strane poentiraju Lendejl i Pejdž – 40:48
Počelo je drugo poluvreme u Sankt Peterburgu
Potez I poluvremena – Bondža Si
Statistika posle prvog poluvremena

Kraj II četvrtine: Partizan ispustio +9, ali i dalje vodi
Dosta oscilacija oba tima u drugom kvartalu, Partizan je sve vreme kontrolisao rezultat, ali je lošim defanzivnim skokom lako ispustio devet poena prednosti – 40:44
9' Zenit stigne, Partizan pobegne
Ispuštaju lako crno-beli +9, Valijev vraća Zenit na samo koš zaostatka, ali Partizan pojačava ritam te koševima Gavrilovića i Gegića opet "beži" na +7 – 37:44
6' Serija crno-belih za +9
Lagan ritam u Sankt Peterburgu odgovara Partizanu koji koševima Pecarskog i Nikolića stiže do nove maksimalne prednosti – 27:36
4' Partizan i dalje kontroliše rezultat
Partizan posle male krize stiže do najveće prednosti od sedam razlike, ali opet ne kažnjva niz promašaja rivala i ponovo propušta priliku da se rezultatski odmakne – 27:31
3' Zenit izjednačio, Partizan sjajno odgovorio
Nakon uvodnog zakucavanj Sija, Partizan ulazi u seriju grešaka, ali Zenit propušta nekoliko prilika za preokret, na šta crno-beli odgovaraju trojkom i novim zakucavanjem Sija za povratak na +5 – 24:29
"Ooooo, Partizaneee..."
"Grobari" se čuju sa tribina Sibur arene u Sankt Peterburgu.
Grafika šuta I četvrtine

Kraj I četvrtine: Koš prednosti za Partizan
Dobar prvi period Partizana, nekoliko trojki i kreativnih napada, ali crno-beli ne uspevaju da se odlepe, dozvoljavaju Zenitu da zadrži rezultatski priključak – 20:22
8' Crno-beli ne uspevaju da se "odlepe"
Gavrilović povećava na +6, ali Rejnolds i Puškov održava Zenit u koraku sa Partizanom – 16:20
Tabela Grupe C
7' Dve trojke Partizana u nizu
Nakon serije promašaja, usledila je serija koševa s obe strane, ali Partizan pogađa dve trojke u nizu pa održava razliku – 13:18
6' Serija grešaka i promašaja
Oba tima su ušla u seriju grešaka i promašaja, Zenit ne uspeva da preokrene, a Partizan propušta priliku da poveća razliku – 8:10
3' Crno-beli raspucani na startu meča
Preokret Zenita, ali nova trojka Partizana preko Jankovića, a potom i zakucavanje Lendejla za odličan start crno-belih – 4:8
Grupa C, 7. kolo:
Trento – Asvel 79:77
Zenit – Partizan
19.00 Valensija – Turk Telekom
1' Partizan krenuo trojkom
Crno-beli prvi postižu koš na meču, Si pogađa trojku, ali Zenit odgovara preko Dženingsa – 2:3