Slaba Partija crno-belih, meč je završen pobedom Asvela od 78:89.
U poslednji minut Francuzi ulaze sa plus 13. Nelson je pogodio za 74:87.
Tri za tri
Nikolić je trojkom smanjio na 69:80, ali Francuzi uzvraćaju istom merom, 69:83.
Poraz izvestan, Francuzi mirni u završnici
Ponovo je 14 poena prednosti za goste. Kao da su se i košarkaši Partizana pomirili sa tim da će izgubiti, 66:80.
Bez ideje u napadu
Na 3:47 minuta do kraja, Asvel ima ubedljivu prednost. Crno-beli su bezidejni pod košem protivnika, olako gube lopte, pa je Marinković bio primoran da faulira Nelsona u kontri koji pogađa slobodna bacanja za 65:78.
Polaganje Marinkovića
Da li će biti drame? Marinković je pogodio za 65:72, ali Damarkus Nelson uzvraća istom merom, 65:74.
Sve manje vremena za crno-bele
Partizanu je očajnički potrebna serija koja bi ga približila protivniku. Za sada su na minus osam, do kraja je nešto manje od četiri minuta, 63:71.
Jankovićevi poeni za smanjenje razlike
Janković je postigao deveti poen i smanjio prednost gostiju na 61:69.

Asvel drži Partizan na distanci
Pokušao je Markus Pejdž na isteku treće četvrtine da smanji razlikku, ali nije uspeo sa distance da pogodi, srećom, ni Nelson u poslednjem napadu nije bio precizan, pa Asvel ostaje na plus 13 - 54:67.
Opet dvocifrena razlika
Pred kraj treće četvrtine, Partizan opet u problemu. Nekoliko neiskorišćenih napada, a Francuzi to koriste da opet načine dvocifrenu razliku, 52:65.
Loša rešenja u napadu
Taman kada se učini da će Partizan stići Francuze usledi serija promašaja. Marinković je pogodio jedno bacanje, a Gagić je u narednom napadu promašio, 50:60.
Partizan u naletu
Serija Partizana od 7:0. samo da tako nastave, prednost Asvela se topi, 49:56.
Vreme za buđenje, Pejdž i trojka Marinkovića
Markus Pejdž je postigao koš,a potom je Marinković pogodio za tri! Prednost Asvela smanjena je na osam poena, 47:55.
Kanietis pogađa sa distance, Partizan sve više zaostaje
Asvel ne popušta, Kalnietis pogađa sa linije za tri poena za 39:53. Potom Bakner postiže nove poene, najveća prednost gostiju, 39:55.
Nervozni navijači bacali predmete na teren
Opširnije o prekidu posle blokade Jankovića i višeminutnom prekidu koji je nastao potom možete pročitati OVDE

.
Počelo drugo poluvreme
Partizan ima prvi napad u drugom poluvremenu. Kalneitis je načinio prekršaj. Gagić se ne snalazi pod košem.
Lendejl traži bolju igru
Na poluvremenu, dvocifren zaostatak
Asvel je bio bolji u prvom poluvremenu. Obe èetvrtine je rešio u svoju korist, Partizan ima problem da zaustavi napade gostiju iz Vilerbana kod kojih je najefikasniji Èarls Kahudi sa 14 poena. Amine Nua je postigao 11, a kod crno-belih najefikasniji je Ðorðe Gagiæ sa osam poena, Markus Pejdž postigao je poen manje.
Slab šut sa distance
Uoèi ulaska u polednji minut prvog poluvremena, Partizan ima 2/7 za tri poena, gosti 4/7. Razlika i dalje dvocifrena, 37:48.
Brutalna blokada Stefana Jankovića, sudija svirao faul
Pojaèanje crno-belih Stefan Jankoviæ imao je sjajnu blokadu na ulazu pod koš Kalnitisa, ali sudije su videle faul. Publika negoduje, a Kalnitis pogaða sa linije bacanja. Sve je potrajalo jer su redari morali da uðu da obrišu parket. Francuzi vode, 33:44.
Trojka Lendejla!
Džok Lendejl pogaða za tri poena - 33:42.
Dvocifrena razlika
Partizan mora da igra èvršæe u dobrani, utisak je da košarkaši Asvela olako postižu poene, vode sa 40:30.
Asvel na plus devet
Košarkaši iz Vilerbana su stigli do devet poena prednosti na istekkuu èetvrtog minuta druge èetvrtine.
Minus šest na kraju prve četvrtine
Asvel je od početka meča u prednosti, ali ta razlika nije bila veća od šest poena. Partizan je polako hvatao ritam i na kraju prve deonice ima zaostatak od šest poena. Gagić je najefikasniji sa šest poena u timu Partizana, a Amine Nua kod gostiju postiogao je poen više.
Gagić najefikasniji u timu Partizana
Đorđe Gagić je uspešan i sa linije slobodnih bacanja, postigao je već šest poena i najefikasniji je u domaćoj ekipi.
Horog Gagića, Partizan na minus četiri
Gagić je pogodio iz horoga. Crno-beli polako hvataju željeni ritam.
Nua pravi problem crno-belima
Partizan je počeo da igra čvršće u odbrani, drži i rezultatski priključak, razlika je od minus četiri do minus šest. Amin Nua ima već sedam postignutih poena.
Asvel bolje otvorio utakmicu
Partizan je u igri, ali Francuzi lako dolaze do prednosti od šest poena.
Francuzi bolje krenuli
Francuzi su bolje krenuli, poveli su sa 0:4, ali crno-beli nisu dozvolili protivniku da se odlepi, pa su smanjili na 4:8. Vanja Marinković je upisao prve poene za 6:8.
Meč je počeo!

Debituje Janković, Zagorac opet van tima
Samo dan pošto je potpisao ugovor sa crno-belima, Stefan Janković imaće priliku da debituje. Loša vest je da Rade Zagorac ni ovog puta neće biti u sastavu!
Prvi susret dva tima posle 15 godina
Partizan i Asvel nisu igrali jako dugo. Tačnije još od 6. februara 2003. godine kada je francuski tim slavio sa 104:103. U ukupnom skoru, Asvel protiv Partizana vodi sa 5:4. Vreme je za izjednačenje.