16. kolo: Crvena zvezda – Cedevita Olimpija 100:95

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedevita Olimpiju 100:95, u 16. kolu ABA lige.

(26:23, 29:26, 29:23, 16:29)
  CZV   CED
  100 : 95
KRAJ!
Pobeda Crvene zvezde.
40' Poslednji minut
Lazarević je promašio trojku, dok Alibegović poentira, 100:95. Do kraja je ostalo 40 sekundi.
39' Trojka Dobrića!
Sam je u dvorani ostao Dobrić i pogodio je trojku, 98:91.

Jeremić nije pogodio trojku, te je napad za Zvezdu.

Petrušev poentira za +9, 100:91. Ferel je postigao oba slobodna bacanja, 100:93.
38' Egal
Ferel nije uspeo da poentira u reketu, odbranila se Zvezda.

Luka Vildosa izgubio je loptu, napad za Cedevitu.
37' Biće drame
Filip Petrušev promašio je trojku, a zatim Cedevita nije uspela da realizuje napad.

Važan koš Vildose, 95:89. Zakucavanje Alibegovića, 95:91. Nedović je promašio trojku, ulazimo u poslednja tri minuta.
36' Trojka Ferela
Iz tranzicije pogađa trojku i smanjuje na -4, 93:89.

Zvezda nije iskoristila napad posle tajm-auta. Alibegović je napravio grešku u koracima.

Srdjan Stevanovic/Starsport
35' Koš Petruševa
Imala je Cedevita šansu da smanji na -5, ali je Rebec promašio trojku. Nakon toga je usledio napad Zvezde u kom je poentirao Petrušev, 93:83.

Tajm-aut. Alibegović je pogodio trojku, 93:86.
34' Serija Cedevite
Murić je pogodio i smanjio na -9, 89:80.

Nedović vraća dvocifrenu prednosti, 91:80. Nova trojka Cedevita Olimpije, 91:83.
32' Trojka Kampaca
Argentinski plejmejker pogađa trojku, preko ruke, 89:74.

Pokušao je drugu zaredom da ubaci Faku, ali nije uspeo.
30' Kraj treće četvrtine
Odlična četvrtina Zvezde u kojoj su prvi put došli do dvocifrene prednosti.

Kampaco ima 16 poena, Dobrić 15, a Vildosa 13. Petrušev je ubacio devet.
29' Završnica 3/4
Lazić nije uspeo da pogodi trojku, ali se lopta odbila do igrača Zvezde. Kampaco je pronašao Mitrovića, a ovaj je iznudio dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno, 81:68.
27' Crveno-beli održavaju prednost
Dobrić odlično trči i polaže loptu u koš, 78:63. Marko Jeremić pogađa trojku, 78:66.
25' Zvezda gazi
Koš Luke Mitrovića za +14, 71:57.

Na drugoj strani Adams smanjuje, 71:59.

Vildosa poentira, 73:59.
23' Dvocifrena prednost
Zvezda brzo stigla do +10, 62:52. Ferel nije uspeo da poentira, napad je za Zvezdu.

Novi koš Zvezde i tajm-aut Olimpija, 64:52.
22' Počelo je drugo poluvreme
Vildosa je promašio trojku, ali je lopta ponovo za Zvezdu.

Trojka Branka Lazića, 60:52.
Vildosa: 11 poena;
Kampaco: 16 poena.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs
20' Vildosa sa pola terena!
Luka Vildosa pogodio je trojku uz zvuk sirene, sa pola terena, za kraj prvog poluvremena.
18' Cedevita drži priključak
Adams prolazi i pogađa uz faul, 45:44, ali je promašio bacanje.

Trojka Dobrića, 48:44. Alibegović je odgovorio istom merom, 48:47.
17' Sjajna sekvenca Kampaca
Strašna asistencija za Lazarevića, potom trojka iz ćoška za 44:39.

15' Brza košarka
Vildosa za Mitrovića, ovaj za Nedovića, a Nemanja dodaje loptu do Lazarevića za sjajnu kontru crveno-belih, 37:37. Golemac je zatražio tajm-aut.
14' Šuterski obračun
Petrušev poentira pod košem, pre toga je Jeremić pogodio trojku, 33:34.

Omić pogađa uz faul Lazarevića. Pogodio je i bacanje, 33:37.

Kampaco poentira, 35:37.
13' Nova trojka Cedevite
Drugu zaredom pogađa Radovića za seriju 6:0, 28:31. Tajm-aut Ivanović.
12' Kontra Zvezde, poeni Nedovića
Kampaco asistira ka Nedoviću koji polaže loptu na drugi obruč, 28:25.

Nedović je promašio trojku, Lazarević je obezbedio novi napad, ali crveno-beli nisu uspeli da iskoriste.

Radović pogađa trojku, 28:28.
10' Poslednji minut 1/4
Odlična odbrana Kampaca i potom prodor za dva poena, 22:20.

Nova krađa Kampaca. Argentinac je iznudio faul i pogodio oba slobodna, 24:20.

Ferel je ubacio tri slobodna bacanja, a potom Kampaco poentira na isteku četvrtine, 26:23.
8' Trojka Lazića
Četvrti pokušaj i prva trojka za Lazića, 17:17.

Edo Murić uzvraća trojkom, 17:20.

Lazarević je promašio oba slobodna bacanja.
7' Lazić promašio zicer
Bek Zvezde nije uspeo da pogodi iz izgledne pozicije. Na drugoj strani Alibegović pravi faul u napadu.

Tehnička greška za Juricu Golemca. Nedović je pogodio oba bacanja, 12:15.

Ivanović je ubacio oba bacanja, 14:15.

6' Cedevita raspoložena
Ferel je pogodio i treću trojku, a precizan u šutu van linije 6,75 bio je i Alibegović, 11:15. Prethodno je Vildosa ubacio trojku.

Tajm-aut.

Dobra odbrana Zvezde i ukradena lopta. Lazić je promašio trojku, ali novi ofanzivan skok. Ni Vildosa nije precizan.
4' Lazarević aktivan
Posle nove promašene trojke igrača Zvezde, Lazarević je bio na ofanzivnom skoku, došao je do lopte i pogodio uz faul. Promašio je slobodno bacanje, 8:9.

Kampaco je promašio flouter.
3' Ferel raspoložen
Bentil je promašio zicer. Na drugoj strani Jeremić je promašio trojku, ali je Cedevita došla do novog napada i Ferel je ubacio trojku, 6:9.
1' Počela je utakmica
Prvi napad imaju košarkaši Zvezde.

Sjajna akcija Zvezde, Bentil je ostao sam u ćošku i pogodio, 3:0.

Na drugoj strani Jeremić uzvraća istom merom, 3:3. Novi koš Bentila, 5:3.
Startna postava Zvezde: Kampaco, Vildosa, Lazić, Bentil, Kuzmić.

Utakmica uskoro počinje

Zagrevanje
Pola sata do početka utakmice

Dobrić pred utakmicu:
"Dobro se poznajemo, odličan tim, koji igra dobro u regionalnoj ligi... Tim koji je popunjen na svim pozicijama. Moramo da ih uvedemo u naš ritam koji kreće od čvrste i odgovorne odbrane. Ulazimo u seriju teških mečeva počev od te utakmice i podrška sa tribina nam je izuzetno važna u ovom trenutku", rekao je košarkaš Zvezde Ognjen Dobrić.
Reči Ivanovića:
"Očekuje nas važna i teška utakmica protiv tima koji je sastavljen od vrlo iskusnih igrača, odličnih stranaca. Dobro trče, odlični su šuteri, imaju i Omića koji je izvanredan u reketu već dugi niz utakmica", rekao je Ivanović, prenosi klub.

"Jasno je da i oni vide svoju šansu jer imaju kvalitet o kome govori i njihova pozicija na tabeli regionalnog takmičenja", dodao je trener Zvezde.