16. kolo: Studentski centar – Partizan 81:100

Košarkaši Partizana pobedili su Studentski centar rezulatom 100:81 u 16. kolu ABA lige.

(23:22, 17:29, 22:22, 19:27)
  SC   PAR
  81 : 100
KRAJ
Ubedljiva pobeda Partizana
40' Poslednji minut
Partizan ide po pobedu, a Trifunović sada pogađa za 81:97 njegov 13,. poen
37' Partizan pred pobedom
Sada je Anđušić lepo izbacio loptu i pogodio za 72:86, ali je Džekson na drugoj strani uzvratio, 75:86
34' Studenti prete
Spustili su se na 69:78 i već neko vreme su na jednocifrenom zaostatku.

Dve vezane trojke, jedna Džejmsa Nanelija i druga Danila Anđušića pa je nalet podgoričkog tima ugušen i opet je visoka prednost za crno bele, 69:84
31' Odmah trojka
Imamo još 10 minuta košarke, a odmah u prvom posedu Kevin Panter pogađa trojku, da bi Hadžibegović na drugoj strani ubacio zicer nakon što je ostao sam, 62:76

30' Poslednji minut treće četvrtine
Loren Džekson pogađa dva bacanja, pa igra visoki presing što Partizan lako rešava, pa preko Lesora poentira iz reketa, 60:73
28' Ubrzala se igra
Malopre je Naneli pogodio trojku nakon akcije iz dijamanta, pa slaba reakcija Avramovića u odbrani i laki poeni za Studentski centar, 54:66 je trenutni rezultat
26' Brodzijanski u igri
Slovački centar je na parketu u ovim momentima iako se prethodnih dana pisalo da će napustiti crno-bele
25' Partizan ubedljiv
Velikih 15 poena prednosti stoji na semaforu za Partizan, 46:61, a maločas je Smailagić prilikom borbe za ofanzivni skok napravio faul. Ivišić već ima četiri faula i to je problem za Studente, dok je Panter ostao na tri iz prve četvrtine
22' Naneli za tri
Odmah pogađa trojku Džejms Naneli, njegova druga večeras, 42:57

Potom stižu novi poeni Dantea Egzuma, peti u ovoj četvrtini i Žakelj zove prvi tajm aut u trećoj četvrtini, 42:59
21' Počela je treća četvrtina
Prvi posed ima ekipa Studentskog centra.

Pauza zbog problema sa semaforom

Flečer Megi odmah poentira, njegov 16. poen i rezultat je 42:51
20' Poslednji minut prvog poluvremena
Partizan se loše snašao i Egzum promašuje zicer preko ruke, a Lesor ne može do skoka i lopta ide u posed Podgoričanima koji takođe promašuju, pa Egzum hvata loptu i troši vreme.

Ostavlja pas za Trifunovića koji ide na liniju za slobodna bacanja na 2 sekunde pre kraja.
18' Naneli za tri
Posle koša Megija iz reketa, Džejms Naneli iz pika pogađa trojku, 37:43

16' Anđušić se sjajno snašao
Iz pikenrola se sjajno kretao uz pomoć Matijasa Lesora i došao do novih lakih poena, 35:40, Partizan ima prednost od dva poseda i ponovo mora Žakelj da reaguje tajm-autom, poslednjim u prvom poluvremenu
15' Preokret
Serija 10:0 (za sada) pa Danilo Anđušić pogađa novu trojku i Partizan preokretom ponovo vodi, 31:34

Vučević poentira iz reketa na asistenciju Danila Tasića, 33:34

Dosta trčanja u leđa i pokušaja brzih poena. Loren Džekson je poentirao na spavanju odbrane Partizana, pa je Egzum krenuo po isto, a dobio faul i to je poslednji mali

Lesor potom pogađa, 35:38
13' Sada tajm-aut za domaći tim
Andrej Žakelj je brzo reagovao i pozvao minut odmora jer je Partizan dao četiri brza poena bez faula Stundetskog centra, 31:28 i dalje vodi podgorički tim

Faul u napadu pravi Flečer Megi i poklanja loptu Partizanu, pa mu se Tristan Vukčević revanšira faulom u napadu na drugoj strani. Osma izgubljena lopta za Partizan

12' Tajm-aut Partizan
Ne izgledaju dobro crno-beli... Sada su ponovo izgubili loptu, sedmi put večeras i dozvolili podgoričkoj ekipi da istrči kontru i Slavković zakucava "kapuljaču" za 31:24

Mora da reaguje tajm-autom Želimir Obradović
11' Počela je druga četvrtina
Odbranio se Partizan pa Smailagić uhvatio skok i onda posle dobre akcije ostao sam u reketu i zakucao, 23:24

Pa Flečer Megi pogađa trojku pod faulom!
10' Kakva trojka
Flečer Megi pogađa iz dotrčavanja i van balansa, 21:21. To je njegova specijalnost

Lesor ide na liniju za slobodna bacanja i samo jedno pogađa, 21:22

Uz zvuk sirene šutira Megi sa preko 9 metara i promašuje pa Smailagić hvata defanzivni skok i 2 sekunde pre kraja mu lopta ispada, pa je uzima Vučinić i poentira, 23:22 za kraj prvog kvartala
8' Partizan ima 5 izgubljenih lopti
Dosta neoprezno i opušteno igraju crno-beli u Podgorici i to sigurno en raduje Željka Obradovića, ali je vođstvo tu pa su brige manje.

Trifunović sada poentira nakon trčanja u leđa, 15:19
5' Trojka i za Partizan
Kevin Panter pogađa nakon što je Drežnjak otišao ispod bloka, pa koristi prostor i donosi izjednačenje, 7:7

Uroš Trifunović iz levog kornera pogađa i drugu vezanu trojku na ovom susretu, 7:10

Evo i treće! Papapetru se upisao u strelce, 7:13
4' Nesportska, ipak običan faul
Nakon pogođenih slobodnih bacanja Partizan se dobro odbranio i onda krenuo Egzum u kontru pa iznudio nesportski faul.

Posle pogledanog snimka je promenjena odluka i nema nesportskog već običnog faula, da bi nakon toga Kevin Panter izgubio loptu...
2' Prva trojka
Flečer Megi ostaje sam i pogađa šut za tri poena, pa domaćin stiče prednost na startu, 4:2

Potom sledi dobra odbrana i Partizan ponovo gubi loptu i Egzum faulira Drežnjaka.
1' Počela je utakmica
Prvi posed je za Partizan i Egzum greši, baca pas u aut nakon što mu je lopta ispala.

Hadžibegović je iznudio dva bacanja i pogodio samo jedno, a onda Matijas Lesor sa niskog posta poentira, 1:2

Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©
Uroš Trifunović
Ekipa koju nismo toliko lako pobedili kod kuæe. Imamo jedan trening da se spremimo za njih. Moramo dati sve od sebe, pogotovu da pokažemo reakciju nakon poraza protiv Valensije i da se spremimo za ono što nas èeka nakon ove utakmice

Željko Obradović
"Igramo protiv tima koji igra veoma dobru košarku. Ovde su u prvom delu sezone odigrali zaista odliènu utakmicu. Vraæajuæi se u nazad, prošle godine smo imali zaista veoma tešku utakmicu protiv njih na njihovom terenu. Idemo sa idejom da nas ponovo oèekuje veoma teška utakmica i da moramo odigrati veoma dobro ako mislimo da pobedimo"