15. kolo: Budućnost – Crvena zvezda 56:76

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost na gostovanju rezultatom 76:56 u derbiju 15. kola ABA lige.

Dobro došli
Zajedno ćemo pratiti meč 15. kola ABA lige između Budućnosti i Crvene zvezde.

Utakmica počinje u 19 časova i 30 minuta.
Kraj – 56:76
6‘ Prvi put 20 poena razlike – 48:68
Razigrao se ponovo Fakundo Kampaco. Probio je kroz odbranu Budućnosti bez problema i poentirao uz faul.

Realizovao je i dodatno slobodno bacanje za +20 i njegov 14. poen
Kampaco treći dvocifren
Pogađa oba slobodna bacanja za ukupno 11 poena.

Treći sa dvocifrenim učinkom posle Luke Mitrovića i Ognjena Dobrića.

4‘ Zvezda ne želi neizvesnu završnicu
Posle trojke Lazića nisu iskoristili crveno-beli napad.

Budućnost je pokušala ponovo šutem za tri i promašila. Da su došli do poena tada, ko zna gde bi meč otišao.

Ovako, Zvezda je vratila dvocifrenu prednost.
1‘ Počela je treća deonica – 46:53
Nije mogla bolje za Budućnost, trojkom Aleksandra Lazića.

Jednocifren zaostatak posle dugo vremena.
Kraj treće deonice – 43:53
8‘ Budućnost u naletu, ali ništa od toga – 38:51
Nekoliko poena su vezili domaći igrači, ali na kraju od toga nisu imali velike koristi.

Prekinuo je istu Ognjen Dobrić iz tranzicije, a potom Vildosa "cepa" mrežicu za tri.
3‘ Dobrić drugi dvocifren – 27:45
Trojka Zvezdinog beka koji sada ima 11 poena.

Na tom putu je i Fakundo Kampaco koji je na devet poena, a malopre je promašio slobodno bacanje koje bi ga "prebacilo".
1‘ Počela je treća četvrtina
Prvi napad za Zvezdu koja ima +12.
Ponovo smo slikom u Morači
Pred nama su još dve deonice derbija kola u ABA ligi.
Poluvreme – 25:37
8‘ Mitrović ne staje – 22:32
Dobio je loptu na vrhu "kapice" i bez problema probio sve do koša. Fauliran je, ali ga to nije omelo da poentira.

Realizuje dodatno slobodno bacanje za novu dvocifrenu prednost Zvezde. Ima 17 poena, dao je više od polovine poena svoje ekipe.
6‘ Nastavlja se Kampacova klinika – 22:30
Sve je lakše kada su Mitrović i on na parketu.

Argentinac je poslao pas kroz noge Alekse Ilića ka Luki Mitroviću koji zakucava. Potez za TV špice.

3‘ Napokon poeni za Zvezdu
Pogađa Ognjen Dobrić uz faul. Pravi način da se izađe iz krize koja je trajala oko pet minuta.

Realizuje i dodatno slobodno bacanje za 16:22.
2‘ Nastavlja se serija Budućnosti – 16:19
Skroz se istopila prednost Zvezde koja i u drugoj deonici ne zna za koš.

Kucanje Ilića i potom ukradenia lopta i poentiranje Bel Hejnsa – utakmica se ponovo igra na jedan posed.
1‘ Počela je druga deonica
Kraj prve četvrtine – 12:19
Pozitivan rezultat za crveno-bele, ali finiš prve deonice ne obećava.

Od trojke Vildose, Zvezda je bez poena nekoliko poslednjih minuta. Srećom po njih i Budućnost je teško stizala do poena.
Topla dobrodošlica za Ivanovića
7‘ Prva dvocifrena prednost Zvezde – 9:19
Pogađa trojku i Luka Vildosa i stiže do svojih prvih poena i prve dvocifrene prednosti svoje ekipe.

Previše otvorenih šuteva dopuštaju igrači Budućnosti.
7‘ Vraća Kampaco – 7:16
Poništava Rejnoldsovu trojku omaleni Argentinac iz prvog šuta koji je uzeo.

U igri kod Zvezde su Vildosa, Nedović i Ilić.
6‘ Evo i odgovora Budućnosti – 7:13
Pogađa Rejnolds za tri, nakon što je Zvezda imala napad za dvocifrenu prednost.

Loša selekcija šuta Stefana Lazarevića koji najpre nije šutirao za tri na otvorenom šutu, a sada se oprobao preko ruke defanzivca.
5‘ Au!
Kakav pas Fakunda Kampaca za Luku Mitrovića. U stilu Miloša Teodosića pronašao ga je ispod koša samog, a Mitrović stiže već do svog desetog poena.

Prvi dvocifreni već na sredini prve deonice. Već sada dobrano iznad svog proseka u regionalnom takmičenju.
4‘ Mitrović najbolji za sada – 6:9
Vezuje četiri poena košarkaš Zvezde nakon pogođenog "floutera".

Prethodno je Kampaco ostavio samog Lazića na šutu za tri, što kapiten koristi.
3‘ Napokon poeni za Budućnost – 1:2
O'Brajan je imao 1 na 1 protiv Mitrovića, pivotirao i potom fauliran na šutu.

Ipak, bivši košarkaš Jute je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja. Dovoljno za prve poene domaćina nakon nešto više od dva minuta igre.
1‘ Prvi poeni za goste – 0:2
Postiže ih bivši igrač Budućnosti Luka Mitrović.

Branko Lazić je najpre stigao do ukradene lopte, a onda na drugom kraju pronašao svog saigrača koji fintira i potom polaže loptu.
1‘ Krećemo
Prvi napad za Budućnost.
Meč uskoro počinje
Sve je spremno za početak derbija u "Morači".
Vladimir Jovanović, trener Budućnosti
"Zvezda je u ovom momentu apsolutni favorit, jedan od najboljih timova u ABA ligi i tim koji trenutno igra jako dobru košarku na najveæem moguæem nivou kao što je Evroliga."
Trenutno stanje na tabeli
Duško Ivanović, trener Zvezde
"Oèekuje nas vrlo teška utakmica, ekipa Buduænosti pojaèana Grinom (Erik) i O'Brajanom (Džej Džej) je ozbiljna ekipa koja konkuriše za najviši plasman ne samo u ABA ligi, veæ i u Evropi. Moraæemo da odigramo izuzetno dobru odbranu, a sa druge strane I vrlo strpljivo u napadu."
 12:19, 13:18, 18:16, 13:23