23. kolo: Cibona – Crvena zvezda 74:78

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cibonu rezultatom 78:74 u 23. kolu ABA lige.

(12:20, 20:18, 24:16, 18:24)
  CIB   CZV
  74 : 78
KRAJ
Pobeda Crvene zvezde!
40' Zvezda ide ka pobedi
+4 i prvi posed u poslednjem minutu, pa stižu i poeni da bi Gnjidić ubacio trojku za 72:75 opet je drama

Dobrić! Sada je verovatno kraj 72:78
39' Sjajni Ivanović
On ima već osam poena u ovoj četvrtini i na svojim ramenima je izneo Zvezdu u ovom meču. Sada je sa linije za slobodna bacanja poentirao za 68:71
37' Vratila se Cibona
Branković i Radončić vezuju dva koša bez Zvezdinog odgovora i ponovo je napeto, 65:67

Potom Kalinić ne može da pogodi šut za tri i lopta se vraća Ciboni u ruke, pa je Nakić šutnuo za 3 i pogodio! Cibona vodi 68:67 čeka nas drama
35' Nakić za 3, Radonjić tajm-aut
Ivanović jeste kreirao seriju 11:0 ali je sada zaspao u odbrani i dopustio Nakiću trojku. Rezultat je 61:65 i Dejan Radonjić mora da pozove novi tajm-aut
34' Opet Ivanović
Sjajni Nikola Ivanović je kreirao seriju Zvezde. Trenutno je 9:0 niz crveno-belih bez odgovora hrvatskog protvnika i rezultat je 56:63 u Zvezdinu korist
33' Prvi poeni Ivanovića
Nikola Ivanović se upisao u strelce, ali još bitnije je da Zvezda vodi 56:58
31' Počela je poslednja četvrtina
Zvezda ima prvi napad. Odmah Nejt Volters poentira, ništa ne čeka 56:56
30' Kalinić!
Uspeo je Kalinić da pogodi trojku iz levog ćoška i donese izjednačenje, ali i ubije Cibonin momentum, 54:54
28' Šta radi Zvezda?
14 izgubljenih lopti večeras... Sada je to Gegić iskoristio i lako poentirao 49:46
26' Maksimalnih +5
Cibona muči Zvezdu i to ozbiljno. Neće biti lako izabranicima Dejana Radonjića u Zagrebu, jer je sada 47:42

Ipak, ne! Eron Vajt protrčava po čeonoj liniji i atraktivno zakucava! 47:44
24' Odgovara Zvezda
Posle nekoliko odličnih minuta Cibone, stižu bitni Zvezdini poeni. Luka Mitrović je zakucao, ali je Gegić trojkom doneo izjednačenje, 42:42
22' Prvi poeni – muči se Zvezda
Sa linije za slobodna bacanja smo videli prve poene u trećoj četvrtini a pogodio ih je Vildosa za 34:38

Potom Kalinić gubi loptu i to je 10. izgubljena za Zvezdu večeras. Potom Toni Nakić poentira, imamo dramu 36:38

Verovali ili ne, usledila je nova izgubljena lopta za Zvezdu i 2+1 za Vildosu. Novo izjednačenje, 38:38
21' Počela je treća četvrtina
Prvi je posed je za Cibonu i Branković ne može da pogodi ovoga puta.
20' Odlični Volters
Laki poeni u reketu za Vajta, da bi se na to nadovezao Nejt Volters i pogodio trojku, 32:38

On je uprvo taj koji je kreirao ovu seriju 10:2 Zvezde i koji je motor ekipe večeras
19' Poslednja dva minuta
Polako uulazimo u finiš prvog poluvremena. Radonjić je snizio petorku i probao da iznenadi Cibonu, ali su domaći košarkaši bili spremni i na to.

Stigli su do novog vođstva, 32:28
16' Brza reakcija Zvezde
Dobrićeva četiri brza poena i dve greške Cibone donele su poravnanje, 26:26

I Cibona je primorana da zove minut odmora

15' Povredio se Dobrić
Požalio se Dobrić na povredu ramena, ali će ostati u igri. U nastavku Simonović greši i Zvezdin novi napad propada, da bi potom Cibona "uzvratila istom merom".

Ipak, Zvezda je nastavila da tone i ostala na 2 poena u ovoj četvrtini jer su izgubili još jednu loptu. Vildosa i Radončić su zaslužni za to ovoga puta

Brankovićevo novo zakucavanje donosi 26:22 i novi tajm-aut zove Dejan Radonjić
14' Samo poen razlike
Novi napad Zvezde nije odrađen kako treba, lopta se vraća Ciboni u ruke koja poentira preko Riversa, 21:22

Serija Cibone 12:0! Neverovatna igra hrvatskog tima, Vildosa sa 8 metara pogađa trojku i Cibona vodi 24:22

Kalinić potom pravi grešku u koracima
13' Cibona se vraća
Rivers i Vildosa rade sjajan posao. Uspeli su da smanje na 17:22 u ovim momentima i da makar na kratko uzdrmaju Crvenu zvezdu. Prepolovljen zaostatak za kratak vremenski period.

Simonović greši i gazi aut liniju, pa Zvezda gubi posed, a Gegić posle greške zakucava i smanjuje na 19:22 pa Radonjić traži novi tajm-aut
11' Počela je druga četvrtina
Odmah je Zvezda poentirala, pa je razlika dvocifrena 12:22
Kraj prve četvrtine
Trojkom Nakića za 12:20 završena je prva četvrtina. Uspevala je Crvena zvezda bez većih problema da neutrališe početnu dobru igru Cibone koja se uglavnom zasnivala na Brankoviću.

Odlično pozicioniranje, protok lopte i komunikacija su i doneli ovih +8 na kraju prvog kvartala.
9' Treća trojka
Zvezda lagano poentira i treću trojku večeras. Ostao je sam Stefan Marković na centralnoj poziciji i šut pretvorio u tri poena, 9:18 vodi Zvezda
7' Dobrić uz zvuk sirene
Isticao je napad, posle dva ofanzivna skoka, a neko je morao da rešava pa je Dobrić ubacio trojku uz zvuk sirene, da bi potom Mitrović imao atraktivno zakucavaje 9:14
5' Koš za koš
Nema za sada neke igre u seriji, vidimo da se igra koš za koš i prava rezultatska klackalica. Branković je pogodio svih osam poena za Cibonu večeras, Kuzmić mu ništa ne može.

Na drugoj strani, fantastično zakucavane Vajta upravo preko Brankovića. Dobio je i faul i promašio bacanje, pa je rezultat 8:9
3' Izjednačenje
Tu je bio Ognjen Kuzmić koji je na niskom postu ostvario prendost i haj lou pas pretvorio u lake poene. To su prvi poeni crveno-belih, 2:2
2' Prvi poeni
Cibona je poentirala prva, Danko Branković je ali up dodavanje pretvorio u koš, 2:0
1' Počela je utakmica
Prvi posed je za Cibonu i Kuzmić sprečava lake poene domaćih koje je režirao Gegić.

Na drugoj strani, Zvezda je imala problema u organizaciji napada, ali je ipak Volters ostao sam posle ekstra pasa Vajta i promašio.
Iz Zvezde kažu:
Dejan Radonjiæ, trener Crvene zvezde: „Idemo u Zagreb da odigramo meè protiv jako talentovane ekipe koja je u odliènoj formi. Na nažu žalost posle Barselone imamo novi problem i optereæenje jer nam se povredio Branko Laziæ koji æe odsustvovati 2-3 nedelje što nam dodatno otežava situaciju. Podseæamo, i dalje nemamo Holinsa i Zirbesa koji još nije poèeo sa treninzima. Moramo biti svesni da u ovako otežavajuæim okolnostima moramo da odigramo dovoljno dobro i doðemo do pobede, što zbog potrošnje tima i novih povreda neæe biti uopšte lako.“ Ognjen Dobriæ, igraè Crvene zvezde: „Idemo u goste jako mladom i poletnom timu koji uz to ima i nekoliko vrlo iskusnih igraèa. Imali smo vrlo zahtevnu utakmicu u Barseloni, a ovaj vrlo kratak period iskoristiæemo se da spremimo naredni meè i osvežimo se koliko god je to moguæe. Neæe biti lako ostali smo i bez kapitena Laziæa rotacija nam je skraæena, ali moraæemo da odgovorimo energijom na agresivnost mladog tima kakav je Cibona.“
Iz Cibone kažu:
Gašper Okorn, trener Cibone: “Igramo utakmicu protiv Zvezde i to je možda najlakša utakmica koju igramo. Mi trebamo biti opušteni i vidjeti gdje stojimo kada igramo protiv euroligaša. Moramo pokazati da se možemo nositi s njima i da nemamo pritisak favorita što olakšava ekipi. Ja bih volio da od prve minute pokažemo zube i da uðemo èiste glave u utakmicu. U ovoj utakmici možemo puno dobiti i nauèiti što æe nam biti putokaz za dalje. Takoðer ovim putem èestitam Zvezdi na rezultatima u Euroligi i ABA ligi ove sezone.” Amar Gegiæ, igraè Cibone: “Oèekuje nas fizièki jako zahtjevna utakmica. Igramo protiv prve ekipe na tablici. Moramo smanjiti broj izgubljenih lopti te dati svoj maksimum u svakom smislu, biti agresivni i èvrsti u kontaktu. Uz pomoæ publike i naše dobre igre svakako se možemo nadati dobroj utakmici.”