Košarkaši Partizana savladali su FMP rezultatom 86:80 u 20. kolu ABA lige.

(24:18, 22:22, 16:24, 18:22)
  FMP   PAR
  80 : 86
40' Partizan pred pobedom
Prvo Dalas Mur, pa onda i Zek Ledej poentiraju na kraju susreta za sigurnih 86:80

Partizan je bio favorit, namučio se i slomio FMP posle dosta problema
39' Poslednja dva minuta
Džons je lako izbacio prvu liniju odbrane, pročitao utrčavanje Nerandžića po čeonoj liniji i poslao mu 13. asistenciju za lake poene i novo izjednačenje, 78:78

Dalas Mur potom sam ide na koš FMP–a i lako poentira za 78:80

Panter je iščačkao loptu i došao do ukradene protiv Brajsa Džonsa, spetljao se tamo Lesor i možda izgubio loptu.

Sudije gledaju snimak pa donose odluku
38' Mur uz zvuk sirene
Težak šut, flouter pri isteku napada za Dalasa Mura i stižu novi poeni, a na sličan način mu odgovara Radonjić, 76:76 ostaje egal

Kraj za Izundua, dobio je peti faul i on je poslednji centar FMP–a, jer je prethodno Pavićević utakmicu završio zbog pet ličnih grešaka.

Dva slobodna bacanja ima Matijas Lesor i pogađa oba za 76:78
36' FMP opet vodi
Zahvaljujući poenima Izundua sa linije za slobodna bacanja, domaćin ponovo ima vođstvo, 72:70

Dalas Mur potom bira loš šut i promašuje, a Narandžić na drugoj strani još jednom greši i rezultat se nije promenio.

Nije Partizan uspeo ni preko Trifunovića da dođe do poena, a Tasić izvlači još dva slobodna bacanja

34' Panter
Prvo je Kevin Panter pogrešio pri izvođenju lopte i poklonio FMP–u 2 poena, a potom pogađa trojku za novo vođstvo Partizana, 68:69

Brajs Džons dolazi do svog desetog poena i FMP ponovo vodi, 70:69
33' "Brutalno" zakucavanje
Zonska odbrana kao manu ima propust defanzivnog skoka što je Balša Koprivica iskoristio na najbolji način i posle ofanzivnog skoka "brutalno" zakucao jednom rukom. Popularni Kip slobode...

Na drugoj strani Madar blokira Izundua, FMP gubi loptu i posed je za Partizan
31' Počela je četvrta četvrtina
Dva slboodna bacanja za Radonjića i on pogađa oba za još jedno izjednačenje, 64:64
30' Poslednji minut
Brajs Džons koristi dva slobodna bacanja za još jedno izjednačenje, 62:62

Opet FMP staje u zonu 2-3. Igra je zaustavljena, a sudije nemaju donesenu odluku. Konsultacije su trajale pun minut, pa je dosuđena mrtva lopta i posed je za Partizan.

Madar se vratio u igru i iz okreta pogodio dvojku, 62:64
29' Novo izjednačenje
Imamo novo izjednačenje, FMP preko Nerandžića pogađa novu trojku za 60:60

Mur opet rešava napad, serija pogodaka za 2, 60:62
28' Prvo vođstvo Partizana
Zahvaljujući trojci Kevina Pantera, crno-beli po prvi put dolaze do prednosti.

FMP odgovara dvojkom za 57:58, pa Partizan propušta posed jer je Panter bio neprecizan. Nerandžić kreće ka košu, dobija rampu od Koprivice, još jednu, pa Paviećvić povlači obruč i posed je za Partizan

FMP odlučuje da ostane u 2-3 zonskoj odbrani, Mur za 2 pogađa, 57:60
26' Evo izjednačenja
Uspeo je Partizan da se vrati u ovaj meč, Uroš Trifunović pogađa svoju treću trojku večeras i rezultat je posle dužeg vremena nerešen, 55:55

Sjajna rampa Ledeja, a loša vest je povreda Uroša Trifunovića... Ipak je sve u redu sa njim, dobio je udarac u lice i nastaviće susret.

Džons napada koš, promašuje i Koprivica hvata skok. Mur organizuje napad, FMP ostao u zoni, a Panter trojkom donosi prvo vođstvo Partizana 55:58
24' Tasić za 3
Danilo Tasić odlično rešava ovaj napad domaćeg tima, ostao je sam na 45 stepeni nakon odličnog protoka lopte i pogodio za 53:46

Mur je promašio trojku, Koprivica hvata ofanzivni skok i promašuje zicer pa hvata novi ofanzivni skok i loptu prikucava za 53:48
23' Mur pogađa za 2
Dalas Mur je maločas imao asistenciju, a sada je na obruču lako poentirao i anulirao Šaranovićeve poene, 50:46

22' Treći faul Koprivice
Ne ide baš najbolje Partizanovom centru u ovim momentima, nakon greške u odbrani pravi i treći faul.

Kako to obično biva, Koprivica se iskupio sjajnom rampom i ostavio FMP na 2.7 sekundi do kraja poseda, pa Džonsu lopta ispada i FMP gubi napad.

Mur za Koprivicu! Eto dobrih momenata za njega, ali up zakucavanje i smanjuje se razlika na 48:44

Šaranović potom pada na kuk. Pravda se Panter da ga nije dodirnuo već da je Koprivica pravio faul- Šaranović poentira za 50:44
21' Počela je treća četvrtina
Prvi posed ima ekipa FMP– a i dobre su vesti da se uspešno vratio Brajs Džons

FMP greši, tačnije Tasić pravi grešku u koracima i propada prvi napad domaćeg tima.

Dalas Mur je organizovao novi napad Partizana, ali je faul u napadu napravio Balša Koprivica i "uspešno se revanširao" Tasiću.

Potom Izundu snažno zakucava posle ofanzivnog skoka jer je ostao potpuno sam u reketu Partizana, pogledom ga je ispratio Koprivica, a Ledej odmah vraća to, 48:42
20' Tasić za 3
Opet se odlepio FMP, nakon trojke Tasića rezultat je 46:38

Lesor na drugi obruč poentira, 46:40

Brajs Džons se povredio u poslednjim sekundama prvog poluvremena i uz pomoć saigrača otišao u svlačionicu.
19' Još slobodnih bacanja
Rano je FMP ispunio bonus zahvaljujući igri pod kontaktom i ceh je prvi platio Pavićević napraviviši treći faul, sada nad Koprivicom posle ofanzivnog skoka.

Balša Koprivica pogađa samo jedno i sada je rezultat 41:38
18' Pavićević uz faul
Marko Pavićević kažnjava još jednu grešku odbrane Partizana. Trifunović je pokušao da se postavi za faul u napadu, ali to nije učinio na najbolji način i Pavićević uz kontakt poentira i ima dodatno slobodno bacanje.

Bilo je samo +1 za FMP, delovalo je da se Partizan vratio, ali nakon ovih poena Pavićevića rezultat glasi 41:35

Dalas Mur uspeva da pogodi sa jedne noge, 41:37, a Pavićević u narednom napadu postaje prvi dvocifreni večeras 43:37
17' FMP ne staje
U visokim procentima se pogađa u Železniku, a sada je Tasić pogodio jedan težak šut u nazad sa jedne noge pri isteku napada za 36:30

Odmah mu odgovor sa polu distance šalje Kevin Panter, a rezultat je 36:32

FMP ne koristi naredni posed, ali Partizan zato da. Treća trojka na meču koju pogađa Uroš Trifunović, ova iz levog kornera za 36:35 i FMP mora da zove tajm-aut
15' Nesportska
Stefanović je faulirao Trifunovića želeći da prekine tranziciju Partizana i sudije kažu da je to bila nesportska lična greška.

Uroš Trifunović je danas već pogodio dve trojke, a sada je ova dva slobodna bacanja ubacio bez većih problema, 30:27

Dalas Mur je pokušao da trojkom donese izjednačenje i promašio, a onda u odbrani preko njega Džons relativno lako pogađa, 32:27

Još jedan propušten posed Partizana, da bi Izundu iskoristio lošu rotaciju u odbrani, novu miskomunikaciju i "po centrali" ide ka košu i zakucava za 34:27, a Željko Obradović zove novi tajm-aut

13' Partizan u problemu
I dalje je tu mnogo grešaka crno-belih, pogotovo u fazi napada gde se olako gube lopte i posedi prepuštaju ekipi FMP–a.

Oni to znaju da kazne, sada je Džons iskoristio novu izgubljenu loptu i samo se prošetao kako košu za nove lake poene, 30:23

Potom Panter pogađa dva slobodna bacanja, 30:25
11' Počela je druga četvrtina
Odmah Kevin Panter pogađa trojku, ovoga puta sa levih 45 stepeni za 24:21

Nakon pogođene trojke, Partizan staje u 2-2-1 zonski presing
10' Poslednji minut
Lesor promašuje drugo slobodno bacanje pa FMP kreće u napad, pikenrol nije prošao jer je Lesor igrao nogom.

U nastavku akcije Vujčić šalje jako loše dodavanje i FMP gubi loptu, a Partizan im se revanširao faulom u napadu koji je napravio nervozni Rodions Kuruc.
9' FMP raspoložen
Stiže nova trojka, 24:17 vode domaći, a Partizan ne može da odgovori na dobar šut protivnika.

FMP potom koristi i poslednji mali faul
8' Ledej prekida seriju
Danilo Tasić se odlično snašao na niskom postu i polu horogom poentirao bez reakcije Partizanove odbrane, dok crno-beli potom dolaze do koša iz igre i prekida serije preko Ledeja iz skraćenog kornera.

Potom sledi dobra odbrana i akcija za Matijasa Lesora koji pogađa uz faul, a potom i dodatno slobodno bacanje. Ipak, Radonjić uspeva da poentira i FMP vodi 21:14

Uroš Trifunović šalje odgovor i pogađa svoju drugu trojku na ovom susretu, 21:17
6' Tajm-aut
FMP sjajno pronalazi put do lakih poena uz dosta protrčavanja nakon leđnih blokova, uglavnom sa slabe strane. Poznato je da treneri baš ne vole kada im odbrane pucaju na taj način i kada se zbog miskomunikacije prime laki poeni.

Domaćin igra veoma dobro u uvodnih 6 minuta i vodi rezultatom 15:9, a seriju pokušava da iseče Željko Obradović.
5' Partizan dosta greši
Maločas je Partizan izgubio posed zbog faula u napadu Balše Koprivice, a potom Ledej pravi korake i drugi uzastopni posed se gubi. Partizan ima 4 izgubljene lopte, a Tasić kažnjava to za 11:7
4' Ide dobro po FMP
Nakon pogođenih bacanja Ledeja za izjednačenje sledi zakucavanje Izundua za 9:7, da bi Koprivica potom napravio faul u napadu i vratio domaćem timu posed.
2' Odgovor Partizana
Koprivica je uspeo da poentira za 5:5, da bi Šaranović vratio domaćem timu prednost, 7:5
1' Počela je utakmica
FMP odmah pogađa trojku preko Nerandžića, a onda sledi još jedan koš iz igre Izundua za mini seriju 5:0

Uspevaju crno-beli da odgovore pogođenih šutem van linije 6,75 i smanjuju na 5:3 zahvaljujući Urošu Trifunoviću

Dinamičan početak u Železniku
Startne petorke:
FMP: Džons, Šaranović, Tasić, Nerandžić, Izundu

Partizan: Panter, Ledej, Koprivica, Trifunović, Madar
Nema Alena Smailagića ni Alekse Avramovića
Krilni centar Partizana, Alen Smailagić i plejmejker Aleksa Avramović neće igrati u Železniku protiv ekipe FMP–a
Željko Obradović, trener Partizana
“Treba da nastavimo da igramo kako smo igrali u poslednjoj utakmici protiv Andore. FMP je ekipa koja je tokom cele sezone igrala veoma dobro i protiv nas su odigrali veoma dobru utakmicu. Sa maksimalnim respektom idemo u goste i da probamo da ono što je bilo dobro iz utakmice protiv Andore ponovimo i odigramo dobar meè."
Uroš Trifunović, igrač Partizana
„Kao i uvek, jako neugodan protivnik za nas iako se nalaze u seriji poraza. I dalje je to ekipa koja je imala 10 pobeda u prvom delu takmièenja i poprilièno nas namuèila u prvom delu prvenstva na domaæem terenu. Treba da uðemo fokusirani u tu utakmicu, da se na ovom još jednom treningu spremimo i damo sve od sebe.“
Ebuka Izundu, igrač FMP
’’Biæe veliki izazov za nas. Moj lièni oseæaj je da imamo kvalitet da ih pobedimo na domaæem terenu jer nismo bili toliko daleko da ih savladamo u gostima pre nekoliko meseci. Biæe veoma težak meè, pogotovo jer smo poraženi u poslednja dva meèa na domaæem terenu. Naša ambicija je da napredujemo na tabeli i zato oèekujem da svi budemo potpuno fokusirani i da odigramo veoma dobru utakmicu."
Nenad Stefanović, trener FMP
’’Posle utakmice u Laktašima gde smo bili jako loši u svim onim aspektima koji su nama bitni, na jako teškom gostovanju u Zadru smo pokazali reakciju i odigrali odlièan meè gde smo nezasluženo ostali bez pobede. Taj meè je svakako korak napred za nas u pravom smeru pred izuzetno težak meè koji nas oèekuje u subotu. Partizan je miks mladosti i iskustva, sa odliènim evroligaškim igraèima i jako talentovanim našim momcima, koji iz nedelje u nedelju pokazuje sav svoj kvalitet, a svi vrlo dobro znamo ko ih predvodi sa klupe i da im je upravo tu najveæi kvalitet. Na nama je da nastavimo da idemo u pravom smeru što se tièe naše igre, a da imamo konstantan doprinos u energiji, odbrani, borbi za svaku loptu i da igramo timski. Nemamo nikakav pritisak pred ovakve duele i igraæemo maksimalno rastereæeno sa željom da odigramo što konkurentnije u dužim vremenskim intervalima."